Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Вплив Wi-Fi на якість сперми

Група фахівців з Аргентини провела дослідження з виявлення можливих негативного впливу Wi-Fi випромінювання бездротових мереж на фертильність чоловіків. Результати дослідження були опубліковані в науковому журналі Fertility and Sterility, а також в NY Daily News. Дослідженням займалися вчені з центру репродуктивної медицини в аргентинському місті Кордова під керівництвом професора Конрадо Авендано. В ході дослідження було доведено, що Wi-Fi випромінювання негативно позначається на показниках спермограми, а значить погіршує якість сперми.

Дослідження проводилося на тридцяти добровольцях. Кожен досліджуваний, в ході експерименту, двічі здавав спермограмму. Взяті зразки сперми ділилися на дві рівні частини. Перша, протягом чотирьох годин перебувала поруч з ноутбуком, підключеного до мережі по Wi-Fi. Друга частина (Контрольна) перебувала поза зоною дії Wi-Fi мережі.

По закінченню зазначеного часу, зразки сперми піддавалися лабораторному дослідженню. Оцінювалася рухливість сперматозоїдів, яка знизилася в дослідних зразках на 25% в порівнянні з контрольною групою. Крім того, у 9% випробовуваних було зафіксовано пошкодження ДНК сперматозоїдів.

У зразках контрольної групи було зафіксовано зниження рухливості у 14% сперматозоїдів, а пошкодження ДНК спостерігалося лише в 3% сперматозоїдів. При чому, кількість мертвих сперматозоїдів, після закінчення контрольного часу, було однаковим в обох групах.

Дані результати дослідження підтверджують негативний вплив Wi-Fi випромінювання бездротових мереж на якість сперми, а саме рухливість сперматозоїдів і стан ДНК. У зв'язку з цим професор Авенандо рекомендує чоловікам, які збираються мати дітей, тримати підключені по Wi-Fi пристрої подалі від своїх статевих органів.

Дивіться також:
Консультація уролога
Простатит: причини, симптоми, лікування
Аналіз сперми - спермограма: норма і патологія

Рекомендуємо Вам відвідати клініку "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87
Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика