Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Захворювання, що передаються статевим шляхом. Класифікація.

Венеричні захворювання - захворювання, що передаються статевим шляхом, умовне позначення - ЗПСШ. У свою чергу, захворювання, що передаються статевим шляхом викликаються інфекціями, що передаються статевим шляхом - ІПСШ. Термін "венеричні захворювання" сьогодні включає невелику групу "класичних" ЗПСШ. Насправді статевих інфекцій набагато більше. Таким чином, група захворювань, що передаються статевим шляхом включає ряд венеричних захворювань, які є лише частиною всіх ЗПСШ.

Фахівці розрізняють кілька груп ЗПСШ:
 • Відомі всім «класичні» венеричні захворювання;
 • «Сучасні» венеричні захворювання;
 • Захворювання шкіри, що передаються статевим шляхом;
 • Захворювання, що передаються статевим шляхом, що вражають інші органи;

  «Сучасні» венеричні захворювання в медичній літературі можуть позначатися ще і як «захворювання, що передаються переважно статевим шляхом», або «хвороби, що передаються головним чином статевим шляхом з переважним ураженням статевих органів».
  Сьогодні науці відомо приблизно 20-25 хвороб, що передаються статевим шляхом.

  «Класичні» венеричні захворювання:
 • Гонорея;
 • Сифіліс;
 • Трихомоноз, трихомоніаз;
 • Донованоз (гранульома венерична або пахова гранульома);
 • М'який шанкр (шанкроїд);
 • Венеричний лімфогранулематоз (лимфогранулема).

  «Сучасні» венеричні захворювання - інфекції сечостатевих органів з переважним ураженням статевих органів:
 • Генітальний герпес;
 • Хламідіоз;
 • Уреаплазмоз;
 • Мікоплазмоз;
 • Бактеріальний вагіноз (гарднерельоз);
 • Кандидоз;
 • Папіломавірусна інфекція, ВПЛ або загострені кондиломи;
 • Урогенітальний шегіллез гомосексуалістів;
 • Неспецифічний бактеріальний уретрит;
 • Цитомегаловірусна;

  Шкірні захворювання, що передаються статевим шляхом:
 • Лобковий педикульоз (лобкові воші - фтириаз);
 • Короста;
 • Контагіозний молюск;

  Захворювання, що передаються статевим шляхом, з переважним ураженням інших органів:
 • Амебіаз;
 • Вірус імунодефіциту людини (ВІЛ, СНІД);
 • Лямбліоз;
 • Вірусний гепатит В, С і D;

  Донованоз, м'який шанкр, венеричний лімфогранулематоз і амебіаз поширені переважно в тропічних країнах, в наших широтах вони практично не зустрічаються.
  На сьогоднішній день, повної достовірної статистики, що відбиває справжню картину поширеності та захворюваності на вірусні та бактеріальні ЗПСШ немає. Це пов'язано з поганою інформованістю не тільки пацієнтів, але і багатьох лікарів фахівців, які пов'язані з венерології, урології та гінекології. Всім відомі такі "класичні захворювання" як гонорея і сифіліс. Ці ЗПСШ відразу проявляються вираженими симптомами і чіткої зв'язком з ризикованим статевим контактом, тому хвора людина знає, що йому потрібно звернеться до венеролога.

  Складніше йде з "сучасними" ЗПСШ, такими як хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз. Ці ЗПСШ часто не мають типових клінічних проявів, а нерідко протікають взагалі безсимптомно. Ці статеві інфекції викликають приблизно однакові симптоми запалення: у жінок - це кольпіт, аднексит, вагініт. У чоловіків - хронічний уретрит і простатит. Якщо таким пацієнтам не проводиться спеціальна діагностика з точним визначенням виду збудника ЗПСШ, вони отримують лікування стандартними антибіотиками широкого спектра дії. В результаті ми маємо хронічну статеву інфекцію, стійк
  у до більшості антибіотиків. Це особливо актуально щодо тих венеричних захворювань, які мають здатність вражати статеву систему, а інші органи: очі, суглоби, лімфовузли, кишечник. Лікарі офтальмологи, артрології, ревматологи, гастроентерологи після діагностування запальний процес, не проводять доскональне обстеження на "сучасні" венеричні захворювання. Без встановлення точного діагнозу ЗПСШ, пацієнт отримує стандартну терапію ударною дозою антибіотиків широкого спектру дії. Якщо перший препарат не допомагає, призначається інший. Результатом нераціо
  нального лікування є поширення стійких збудників статевих інфекцій, стійкий дисбактеріоз, алергія, токсичний гепатит та інші проблеми, пов'язані з неправильним лікуванням. Ситуація ускладнюється тим, що збудники багатьох "сучасних" венеричних захворювань передаються не тільки при статевому контакті, а також внутрішньоутробно від матері до дитини, через слину при поцілунках, і навіть при тісних побутових контактах.

  На відміну від "класичних" венеричних захворювань, які відомі з глибокої давнини, про "сучасних" ЗПСШ стало відомо порівняно недавно. Однак це не означає, що їх не було раніше. У колишні часи у людини було набагато більше шансів померти від епідемії чуми, холери, грипу, від голоду або на війні, ніж у наших сучасників. Люди менше звертали уваги на незначні запальні прояви. А такі ускладнення як імпотенція або безпліддя взагалі вважалися невиліковними.
  Тому не дивно, що про "сучасних" і рідкісних венеричних захворюваннях раніше нікому не було відомо. Всі види статевих інфекцій були і в попередні часи, однак, їх не вміли точно діагностувати і лікувати.

  З розвитком медицини, збільшенням тривалості і якості життя люди стали більше піклується про своє репродуктивне і сексуальне здоров'я. Поява сучасних лабораторних технологій зробило доступною діагностику "сучасних" або "нових" венеричних захворювань, таких як хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз. Наприклад, хламідії були відкриті в 1907 році, цитомегаловірусна інфекція - в 1956 році, уреаплазмоз - у 40-50-ті роки минулого століття. Ось чому ці захворювання вважаються «новими».

  Крім того, в распростанение статевих інфекцій важливу роль відіграє імунна система людини. Несприятливі екологічні умови, колосальні темпи урбанізації, незбалансоване харчування, малорухливий спосіб життя, хронічний стрес призводять до зниження загального імунітету організму. Імунна система сучасної людини недостатньо ефективно бореться з вірусоподібні і умовно патогенними інфекціями. Це збільшує кількість хронічних і змішаних форм ЗПСШ, дисбактеріозів та вагінальних дисбіозів.

  Сьогодні найпоширенішими в світі інфекційними хворобами є саме венеричні захворювання, хвороби, що передаються статевим шляхом. Наприклад, щорічно, в усьому світі на гостру гонорею заражаються 250 млн. Чоловік. Захворювання, що передаються статевим шляхом, - це найбільш поширені захворювання у всьому світі.

  До «новим» венеричних захворювань відносяться мікоплазмоз, хламідіоз, неспецифічний (бактеріальний) уретрит, уреаплазмоз, трихомоніаз (трихомоніаз), гарднерельоз (бактеріальний вагіноз), кандидоз, вірус папіломи людини (або загострені кондиломи), герпес статевих органів, ВІЛ-інфекція. Серед «нових» ЗПСШ можна відзначити хвороби кишечника, що передаються статевим шляхом, і шкірні хвороби, що передаються статевим шляхом: педикульоз (лобкові воші), короста, контагіозний молюск.

  Навіть у високорозвинених благополучних країнах поширеність венеричних захворювань часто навіть вище, ніж у слаборозвинених. Більш того - фахівці схильні розглядати сучасну світову ситуацію з статевими інфекціями як епідемію.

  Для діагностики ЗПСШ необхідно всебічне медичне обстеження за допомогою сучасних методів. Ви завжди можете здати всі аналізи на статеві інфекції в нашому медичному центрі "МедЦентрСервис"

  Детальніше про кожен ЗПСШ дивіться в нашій
  Енциклопедії захворювань, що передаються статевим шляхом

  Що робити, якщо діагноз підтвердився?
  При виявленні в Вас ЗПСШ, слід обов'язково обстежити Вашого статевого партнера. У деяких випадках у партнера виявляються інші інфекції, що передаються статевим шляхом, не виявлені у Вас. Це небхідно буде враховувати при лікуванні обох партнерів.

  Головне для Вас - це Ваше здоров'я і здоров'я Ваших близьких. Наша робота - професійно і якісно провести обстеження і лікування, зберігши при цьому мир і взаєморозуміння в Вашій родині.


  Рекомендуємо Вам відвідати венеролога "МедЦентрСервіс"
  Записатись на прийом до лікаря
  Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

  Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
  Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

  Дивіться також:
  Симптоми статевих інфекцій у жінок
  Симптоми статевих інфекцій у чоловіків

  Методи діагностики статевих інфекцій
  Венеролог. Кому і коли потрібна консультація венеролога
  Інкубаційний період і перші ознаки деяких ЗПСШ

  Наші контакти
  Будьте здорові і щасливі!

  Автор: Вячеслав Скоробогатий
  Авторські права захищені G+


 • НОВИНИ

  02.08.2016

  Як правильно підготуватися для здачі аналізів на ЗПСШ.

  Правильне взяття аналізів на статеві інфекції є запорукою достовірної діагностики, а значить і успішного лікування. Детальніше...

  01.08.2016

  Ускладнення статевих інфекцій - ЗПСШ

  Якими можуть бути ускладнення захворювань, що передаються статевим шляхом? У чому їх небезпека? Детальніше...

  МедЦентрСервіс МЦС
  всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика