Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Ускладнення і наслідки статевих інфекцій, ЗПСШ

Несвоєчасна діагностика і неправильне лікування захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ) можуть привести до ряду ускладнень. Перш за все, це ускладнення з боку статевої системи. Крім того, деякі статеві інфекції призводять до розвитку запального процесу в інших органах. При ураженні сечового міхура розвивається гострий або хронічний цистит. Висхідна інфекція сечовидільної системи призводить до розвитку пієлонефриту. Поразка очей - кон'юнктивіт. Іноді в процес можуть бути залучені суглоби - артрит. Деякі інфекції, що передаються статевим шляхом можуть викликати ураження печінки (гепатит С, В) аж до цирозу і раку печінки.

Наслідки і ускладнення ЗПСШ у чоловіків:
Гострий запальний процес в сечівнику може привести до розвитку стриктури уретри - порушення еластичності і рубцеве звуження уретри. Головний симптом - млявий струмінь, утруднене сечовипускання.

Залучення до процесу яєчок призводить до запалення придатка яєчка (епідидиміт), запалення яєчка (орхіт), комплексного запалення яєчка і його придатка (орхоепідідіміт).

Найчастіше ускладнення ЗПСШ у чоловіків - це розвиток запалення передміхурової залози - простатит. Хронічний простатит проявляється прискореною еякуляцією (швидке сім'явиверження) і порушенням ерекції (еректильна дисфункція).

Тому вкрай важливим є обов'язкове обстеження простати всім чоловікам, які перенесли будь-які ЗПСШ, а також, всі чоловіки з хронічним простатитом повинні бути обстежені на збудників статевих інфекцій.

Одним з віддалених і вкрай неприємних ускладнень венеричних захворювань є чоловіче безпліддя. Механізм безпліддя може бути різним, але результат один - нездатність до запліднення.

Результатом запалення яєчка (орхіт) може бути порушення дозрівання сперматозоїдів. Запалення придатка яєчка (епідидиміт, орхоепідідіміт) призводить до порушення прохідності сім'явивідної протоки. Хронічний простатит може призводити до порушення гормонального обміну. Крім того, деякі інфекції, що передаються статевим шляхом вражають безпосередньо сперматозоїди, позбавляючи їх рухливості, що унеможливлює зачаття.

Наслідки і ускладнення ЗПСШ у жінок:
Несвоєчасна діагностика і неправильне лікування ЗПСШ у жінок можуть привести до ряду вкрай небезпечних ускладнень. Збудники статевих інфекцій, перебуваючи в піхві, викликають стійке порушення співвідношення нормальної мікрофлори - вагінальний дисбактеріоз (гарднерельоз), яке може зберігатися і після лікування ЗПСШ.

Таким чином, запальні ускладнення з боку статевих органів жінки можуть бути спровоковані не тільки збудниками статевих інфекцій, але і умовно патогенними мікроорганізмами, що ускладнює лікування. Частими ускладненнями ЗПСШ у жінок є запальні захворювання придатків матки: сальпінгіт, сальпінгоофорит, аднексит. Ендоцервіцит - запалення цервикального каналу. Дисплазія (ерозія) шийки матки, яке вважається передраковим станом.

Жіноче безпліддя може розвинутися в результаті порушення прохідності маткових труб, гормональних порушень внаслідок запалення яєчників. Хронічне запалення цервикального каналу (ендоцервіцит) унеможливлює проникнення сперматозоїдів в матку.

Інфекція може проникнути через маткові труби в черевну порожнину, викликаючи запалення і спайковий процес. Крім того, розвиток атрофії епітелію маткових призводить до позаматкової вагітності, оскільки порушується вихід заплідненої яйцеклітини в матку.

Наслідки і ускладнення ЗПСШ у вагітних:
Викликаючи запальний процес і атрофію епітелію в маткових трубах збудники ЗПСШ можуть викликати позаматкову вагітність.

Ускладнення ЗПСШ з боку матки - запалення і атрофія ендометрію (слизової оболонки матки), які несуть загрозу при вагітності і пологах. Можуть бути різні аномалії прикріплення плаценти, прирощення плаценти і передчасне її відшарування. Будь-яка з цих патологій може закінчиться викиднем, невиношуванням, передчасними пологами або кровотечею під час пологів.

Крім того, патологія з боку плаценти може призводити до порушення харчування та розвитку плода, затримки внутрішньоутробного розвитку.

Деякі інфекції, що передаються статевим шляхом можуть мігрувати через плаценту до плоду під час вагітності, а також безпосередньо новонародженому в процесі пологів.

Найбільш небезпечний для вагітних цитомегаловірусна інфекція - ЦМВ. Однак, небезпека існує тільки якщо зараження ЦМВ відбулося безпосередньо під час вагітності. Це може призводити до тяжких вад розвитку плоду.

Небезпеку для плода та новонародженого може представляти, також, гонорея, хламідійна інфекція, вірус герпесу і сифіліс. Ці інфекції часто передаються дитині під час пологів, викликаючи вроджені форми ЗПСШ.

Тому, кожна жінка, при підготовці до вагітності повинна обов'язково пройти обстеження у гінеколога. В програму обстеження входять аналізи на інфекції, що передаються порожнистим шляхом, так само TORCH - група інфекцій: токсоплазма, краснуха, вірус герпесу, цитомегаловірус.

Як уникнути наслідків і ускладнень ЗПСШ:
Головним методом профілактики ускладнень ЗПСШ, в першу чергу, є профілактика самих статевих інфекцій - використання презерватива при випадкових статевих контактах, повне обстеження пари перед початком відкритого статевого життя.
Крім того, ризик розвитку ускладнень значно знижується при своєчасній діагностиці та лікуванні статевих інфекцій.

Рекомендуємо Вам відвідати венеролога "МедЦентрСервіс"
Зручно і анонімно на Печерську
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Дивіться також:
Методи діагностики статевих інфекцій
Венеролог. Кому і коли потрібна консультація венеролога
Інкубаційний період і перші ознаки деяких ЗПСШ

Симптоми статевих інфекцій у жінок
Симптоми статевих інфекцій у чоловіків

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: "МедЦентрСервіс"
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика