Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Цитомегаловірусна інфекція (ЦМВ)

Хвороба сучасного світу, яку також називають вірусною хворобою слинних залоз. На жаль, цитомегаловірусна інфекція досить широко поширена. Однак, малосимптомний або безсимптомний перебіг сприяє недостатнього виявлення захворювання. Це може призводити до пізньої діагностики У важких випадках цитомегаловірус може вражати внутрішні органи і центральну нервову систему людини.

У 1956 р, разом з відкриттям цитомегаловірусу, були встановлені і шляхи його поширення. Виявилося, що заразитися можна не тільки через слину, а й через побутові предмети. Також інфекція поширюється статевим шляхом і трансплацентарним, тобто плід може заражається ще в утробі матері. Крім цих шляхів, вірус може потрапити в організм разом з донорською кров'ю, тканинами або органом-трансплантатом.

Поширеність ЦМВ інфекції
За різними статистичними даними цитомегаловірусом заражено близько 80% жінок репродуктивного віку, 10-15% підлітків і 50% дорослого населення старше 35 років.
Вірус особливо небезпечний для людей, що мають вроджену цитомегалію або хвороби, які значно знижують захисні функції організму, наприклад, ВІЛ або СНІД. Створювані цими захворюваннями умови, дозволяють цитомегаловірусу проникати в будь-які органи і тканини організму.

Cимптоми ЦМВ
Найбільшу небезпеку цитомегалия представляє для вагітних. Вірус може спровокувати викидень, сприяє розвитку вроджених путь розвитку у дитини, а також здатний привести до мертвонародження. З цієї причини фахівці наполягають на тому, що обстеження на цитомегаловирусную інфекцію, краснуху, токсоплазмоз і герпес, необхідно проходити всім жінкам і подружнім парам, які готуються зачати дитину.
Цитомегаловірусна інфекція (ЦМВ) входить до групи TORCH - інфекцій, обстеження на які проводяться в клініці «МедЦентрСервис»

Форми цитомегаловірусної інфекції:
1. Вроджена ЦМВ інфекція
В цьому випадку цитомегаловірус здатний привести до різних внутрішніх крововиливів, жовтяниці зі збільшенням печінки і селезінки, а також ураження ЦНС.
2. Гостра ЦМВ інфекція
Часто виникає після інфікування через статевий контакт або після гемотрансфузії (переливання крові). Незважаючи на всю свою "гостроту", така форма цитомегалії виглядає як звичайне ГРЗ: людина відчуває слабкість, у нього болить голова, з'являється нежить. Крім цього, також можуть запалитися і збільшитися в розмірі слинні залози. Спостерігається білуватий наліт на язиці і яснах.
3. Генералізована ЦМВ інфекція

Такий тип цитомегалии часто виникає у людей, які мають супутні захворювання, істотно знижують захисні сили організму. Наприклад, СНІД, гепатит або онкологічні захворювання. Такий тип цитомегалии характеризується виникненням вогнищ запалення в різних органах: в печінці, легенях, нирках і надниркових залозах, в селезінці та підшлунковій залозі. До подібних запалень може приєднатися порушення роботи кишечника і головного мозку, а також ураження очних судин.

Генералізована ЦМВ інфекція у жінок може проявлятися дисплазією (ерозією) шийки матки, а також супроводжуватися запальними процесами піхви і придатків матки. У чоловіків ЦМВ може ускладнюватися запаленням привушних слинних залоз, уретри і яєчок, а також може призводити до хворобливого сечовипускання. Генералізована форма цитомегаловірусної інфекції, також сприяє зниженню кількості тромбоцитів в крові.

Варто зазначити, що важкі форми ЦМВ інфекції зустрічаються досить рідко. Найчастіше, це вірус залишається "прихованим", оскільки має практично безсимптомний перебіг або ж проходить в форми хронічного простудного захворювання з відповідними проявами.
Незважаючи на те, що цитомегаловірусна інфекція може спокійно існувати в організмі людини протягом усього життя, гостру і генералізовану форму ЦМВ інфекції не можна залишати без уваги. Ці види вимагають обов'язкового звернення до лікаря з подальшим лікуванням.

Рекомендуємо Вам відвідати венеролога "МедЦентрСервіс"
Зручно і анонімно на Печерську
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87


Дивіться також:
У яких випадках необхідна консультація венеролога
Як підготуватися до здачі аналізів на ЗПСШ
Класифікація ЗПСШ

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: "МедЦентрСервіс"
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

02.08.2016

Як правильно підготуватися для здачі аналізів на ЗПСШ.

Правильне взяття аналізів на статеві інфекції є запорукою достовірної діагностики, а значить і успішного лікування. Детальніше...

01.08.2016

Ускладнення статевих інфекцій - ЗПСШ

Якими можуть бути ускладнення захворювань, що передаються статевим шляхом? У чому їх небезпека? Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика