Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Хламідіоз у жінок і чоловіків

Хламідіоз - захворювання «від любові»
Існує величезна безліч різних захворювань групи ЗПСШ - захворювання, що передаються статевим шляхом. Однак серед них є лідер по частоті виникнення. Ім'я цього лідеру - хламідіоз. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) порівнює швидкість поширення цієї недуги зі сходом лавини.

Крім ВООЗ, є і ряд інших джерел, які стверджують, що хламідіоз стоїть осібно серед інших ЗПСШ і є незаперечним лідером з поширення.
Сьогоднішні методи дослідження та діагностики регулярно виявляють цю патологію у жінок, вірніше у кожній другій з них. Причому у більшості з них, на момент звернення до фахівця, присутній запальний процес сечовивідних шляхів. Також, велика частина цих жінок страждає безпліддям або нездатністю виносити вагітність. Що стосується чоловіків, то при діагнозі уретрит, хламідії виступають збудниками досить часто. Крім того, нерідко хламідії виявляються у чоловіків з хронічним простатитом.

На щастя, відсоток смертей від хламідіозу дуже невеликий, проте не варто розслаблятися і робити вигляд, що нема про що турбуватися. Справа в тому, що хламідіоз не заспокоює на досягнутому результаті. Поширюючись, він здатний викликати найрізноманітніші захворювання не тільки в сечостатевій системі, а й у інших системах і органах. Він може «дістати» до кісток, очей і навіть маскуватися під респіраторні захворювання. Про хламідіоз можна сказати, що він «завойовує» організм повільно, але вірно.

Поширеність захворювання хламідіозом
Хоча однозначних даних з цього приводу і не існує, але грунтуючись на тому, що є, вже можна сказати, що дані навряд чи принесуть полегшення.
Згідно з сучасними статистичними даними ВООЗ, хламідіоз хворіє від 7 до 8% репродуктивного населення нашої планети, що становить близько 500 млн. Це перевищує захворюваність на сифіліс в 8 разів, а гонореєю в 2,5 рази. Жінки хворіють хламідоза в 1,5 рази частіше, ніж чоловіки. Щорічний середній приріст захворюваності становить 90 млн. Випадків.

Хламідіоз вражає переважно людей сексуально активного віку. Різні дослідження і статистика говорять про те, що в світі більше 50% жінок і 30% чоловіків у віці 16 - 40 років інфіковано хламідіозом.
Шанси заразитися хламідіозом при одноразовому незахищеному сексуальному контакті становлять 30% і наближаються до 100% при постійному сексі без презерватива.
Хламідіоз є причиною жіночого безпліддя у 60%, і невиношування вагітності у 85% жінок, що мають це захворювання.
Приблизно половина всіх уретритів у чоловіків викликані хламідіями. Хламідіоз в 30% випадків є причиною безпліддя або статевого безсилля чоловіків.
І це ще не кінець. Інфекція постійно поширюється, і не тільки від одного статевого партнера до іншого, а й від матері до дитини.
У матері, хворої хламідіозом, ризик заразити свою дитину під час пологів становить близько 50%

Хламідіоз у дітей
Хоча дана інфекція відноситься до категорії захворювань, що передаються статевим шляхом, це не заважає їй робити своїми жертвами дітей різного віку, новонароджених і навіть ще нерождённих.Чаще зараження відбувається ще в утробі жінки з цією хворобою. Така серйозна інфекція цілком здатна спровокувати викидень на будь-якому терміні.
Хламідії у дітей означають цілу низку інших хвороб, які, як правило, переходять у хронічну форму. Пневмонія, кон'юнктивіт, захворювання ЛОР-органів, все це - робота хламідій.

Особливості хламідіозу
Слід пом`ятати, що маючи дане захворювання, людина не завжди може про це знати, внаслідок відсутності типових симптомів. Не дарма хламідіоз називають «ласкавим» хворобою, адже його «робота» непомітна, і проявляється через тривалий час, коли захворювання вже переходить в запущену стадію.
Найчастіше, хворий відчуває лише деякий незначний дискомфорт, який ні з чим не може зв'язати. Можливі якісь «дивні» виділення, відчуття печіння в статевих органах, яке потім проходить і забувається. Але нічого такого, що могло б змусити людину звернутися до фахівця. Лише самі уважні зроблять це.
Несвоєчасне похід до лікаря лише дарує хламідій час. Час на те, щоб піти якомога глибше в такі органи, як шийка матки, маткові труби у жінок і простату і яєчка у чоловіків, що може призвести до незворотних наслідків.
Щоб уникнути серйозних ускладнень, фахівці рекомендують сексуально активним людям проходити регулярний профілактичний огляд і обстеження на ЗПСШ. Виявлення хламідіозу на ранніх стадіях - запорука успішного лікування без наслідків.

Рекомендуємо Вам відвідати венеролога "МедЦентрСервіс"
Зручно і анонімно на Печерську
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87


Дивіться також:
Симптоми статевих інфекцій у жінок
Симптоми статевих інфекцій у чоловіків

У яких випадках необхідна консультація венеролога
Як підготуватися до здачі аналізів на ЗПСШ
Класифікація ЗПСШ

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

02.08.2016

Як правильно підготуватися для здачі аналізів на ЗПСШ.

Правильне взяття аналізів на статеві інфекції є запорукою достовірної діагностики, а значить і успішного лікування. Детальніше...

01.08.2016

Ускладнення статевих інфекцій - ЗПСШ

Якими можуть бути ускладнення захворювань, що передаються статевим шляхом? У чому їх небезпека? Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика