Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Мазок на флору (аналіз мазку) у діагностиці ЗПСШ

Аналіз виділень: загальний мазок, мазок на флору, урогенітальний мазок, аналіз мазка на флору - всі ці терміни позначають бактеріоскопічний метод дослідження урогенітальних виділень.
Бактеріоскопія - найперший відомий медицині метод діагностики захворювань, що передаються статевим шляхом, не втратив актуальності і в наш час. В силу своєї простоти і швидкості виконання, а також наочності і точності, без бактеріоскопії мазка на флору не обходиться профогляд, а також будь-яке обстеження у венеролога, уролога та гінеколога.
У чоловіків мазок на аналіз беруть з сечовипускального каналу (з уретри) або з поверхні головки статевого члена. Мазок береться спеціальною одноразовою ложечкою.
У жінок матеріалом для мазка на флору служать слизові виділення з піхви, з уретри, а також з каналу шийки матки (цервікальний канал). Лікар бере мазок з трьох місць, відповідно в результатах аналізу описується мікроскопічна картина всіх трьох локацій.

Принцип методу:
Метод бактеріоскопії - це дослідження під мікроскопом виділень, взятих з статевих органів на спеціальне скло, після їх попереднього спеціального фарбування. Лікар лаборант вивчає препарат під мікроскопом і може ідентифікувати різні клітини (лейкоцити, епітелій), мікроорганізми (коки, бактерії, гриби і т.д.), а також підрахувати їх кількість.
Зокрема, підвищення кількості лейкоцитів в мазку свідчить про запальний процес в статевих органах. Чим більше лейкоцитів, тим більш виражено запалення. Крім того, за формою лейкоцитів і клітин епітелію можна судити про давність запального процесу, а також запідозрити наявність деяких інфекцій, що передаються статевим шляхом, які не видно під мікроскопои (хламідії, уреаплазми).

В мазку визначається склад і чисельність флори, що живе в статевих органах. Розрізняють нормальну мікрофлору і патогенні мікроорганізми. Представники нормальної флори - це умовно патогенні мікроорганізми: стафолкоки, стрептококи, диплококи (НЕ гонококи), а у жінок ще гриби роду Кандида і лактобацили (поличка Додерлейна). Вони мешкають в статевих органах в невеликій кількості і є природним бар'єром для чужорідної флори.

В мазку здорової людини лейкоцити не перевищують норму (до 12 - 15 в полі зору), а умовних патогенів не багато і вони знаходяться в стані балансу (рівноваги). Порушення цього балансу називають дисбактеріозом.
Патогенні мікроорганізми, які можна виявити в мазку - це гонококи, трихомонади, гарднерели (невелика кількість гарднерел у жінок, при відсутності запалення, допустимо).

Якщо патогенної інфекції в мазку не виявлено, то ознаки запалення і дисбактеріозу, а також зміна епітелію можуть свідчити про приховані інфекції, що передаються статевим шляхом. В такому випадку необхідно проведення додаткових методів обстеження (ПЛР, бакпосів, DUO). Якщо в аналізі мазка виявляється кандидоз (молочниця) або вагінальний дисбактеріоз (гарднерельоз), також необхідно додаткове дообстеження на ЗПСШ.

Основним недоліком мазка на флору є обмежена кількість збудників, які можна виявити. Деякі інфекції, що передаються статевим шляхом можуть взагалі не викликати запалення. Безсимптомне носійство, приховані і хронічні форми хламідоза, мікоплазмозу та уреаплазмозу - досить часте явище. Тому, поряд з аналізом мазка на флору, профогляд включає повне обстеження на всі інфекції, що передаються статевим шляхом. У сучасній медичній практиці мазок на флору - базовий, але не вирішальний метод обстеження. Остаточний діагноз встановлюється на підставі комплексного
обстеження, яке включає ПЛР - метод і бакпосів DUO на міко і уреаплазму. В такому випадку вірогідність діагностики наближається до 100%

Терміни проведення аналізу: 1 день. Мазок на флору проводиться для діагностики статевих інфекцій, а також для контролю вилікування. Контрольні аналізи проводяться не раніше, ніж через 5-7 днів після закінчення лікування.

Достовірність аналізів залежить від якості взяття матеріалу для дослідження. В "МедЦентрСервіс" збір мазка на флору і інші аналізи на ЗПСШ проводиться безпосередньо самим лікарем. Це гарантує дотримання правильної техніки збору аналізів і достовірність їх результатів.


Рекомендуємо Вам відвідати венеролога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Дивіться також:
Симптоми статевих інфекцій у жінок
Симптоми статевих інфекцій у чоловіків
Методи діагностики статевих інфекцій
Венеролог. Кому і коли потрібна консультація венеролога
Інкубаційний період і перші ознаки деяких ЗПСШ

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

02.08.2016

Як правильно підготуватися для здачі аналізів на ЗПСШ.

Правильне взяття аналізів на статеві інфекції є запорукою достовірної діагностики, а значить і успішного лікування. Детальніше...

01.08.2016

Ускладнення статевих інфекцій - ЗПСШ

Якими можуть бути ускладнення захворювань, що передаються статевим шляхом? У чому їх небезпека? Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика