Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Бакпосів мікрофлору і чутливість до антибіотиків

Культуральний метод діагностики статевих інфекцій - бактеріологічний посів на флору з визначенням чутливості до антибіотиків. Матеріал для дослідження поміщають на спеціальне поживне середовище, на якій починається ріст мікроорганізмів. Після того, як на поверхні живильного середовища з'являються мікробні колонії, проводиться їх бактеріоскопічне дослідження, а також проведення проб на чутливість збудників до антибіотиків.

Культуральний метод дозволяє діагностувати багато форм і види стафілококів, стрептококів, кишкової палички, ентеробактерії, коринебактерії, дріжджоподібні гриби і інші умовно патогенні мікроорганізми. Цей метод допомагає підібрати правильне лікування, а саме той антибіотик, чутливість до якого максимальна.

Показання до проведення бакпосіву:
Діагностика неспецифічних запальних захворювань статевих органів з визначенням виду збудника, а також для контролю вилікування.
Контрольний аналіз після проведеного курсу антибактеріальної терапії проводиться не раніше, ніж через 5-7 днів після закінчення лікування.

Матеріал для дослідження:
Для дослідження культуральним методом підходить будь-який біологічний матеріал: кров, сеча, виділення зі статевих органів.
У чоловіків проводиться взяття уретральних виділень, а також секрет передміхурової залози. У деяких випадках - сперма.
У жінок матеріалом аналізу служать виділення з піхви, мазок з поверхні шийки матки і цервікального каналу.

Однак, на поживних середовищах ростуть далеко не всі мікроорганізми, тому цей метод є допоміжним у діагностиці ЗПСШ. Для максимально точної діагностики необхідне проведення інших методів дослідження: аналіз виділень (мазок) і ПЛР діагностика ЗПСШ.

Терміни проведення аналізу, підготовка до бакпосіву:
Спеціальної підготовки не потрібно. Чоловікам взяття матеріалу проводиться не раніше, ніж через 2-3 години після сечовипускання. Жінкам дослідження проводиться поза менструації, краще відразу після закінчення місячних. Термін проведення аналізу від 5 до 7 днів.

Достовірність діагностики ЗПСШ залежить від якості взяття матеріалу для дослідження. В "МедЦентрСервіс" забір матеріалу для аналізів на ЗПСШ проводиться безпосередньо самим лікарем. У клініці "МедЦентрСервіс" взяття бакпосева у чоловіків проводить лікар уролог, у жінок лікар гінеколог. Це гарантує дотримання правильної техніки взяття аналізів і достовірність їх результатів.

Рекомендуємо Вам відвідати венеролога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Дивіться також:
Симптоми статевих інфекцій у жінок
Симптоми статевих інфекцій у чоловіків

Методи діагностики статевих інфекцій
Венеролог. Кому і коли потрібна консультація венеролога
Інкубаційний період і перші ознаки деяких ЗПСШ

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

02.08.2016

Як правильно підготуватися для здачі аналізів на ЗПСШ.

Правильне взяття аналізів на статеві інфекції є запорукою достовірної діагностики, а значить і успішного лікування. Детальніше...

01.08.2016

Ускладнення статевих інфекцій - ЗПСШ

Якими можуть бути ускладнення захворювань, що передаються статевим шляхом? У чому їх небезпека? Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика