Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Виявлення антитіл до збудників ІПСШ

Виявлення імунних антитіл (серологічні методи досліджень) засновані на властивості імунної системи людини виробляти імунні комплекси (антитіла) у відповідь на присутність патогенних мікроорганізмів. Ці антитіла називаються іммуноглобуллінами - Ig. Розрізняють декілька класів іммуноглобуллінів: IgM, IgA, IgG. Оскільки антитіло підходить до антигену як ключ до замка, тобто має високу специфічність, визначаючи тип і вид іммуноглобулліна можна ідентифікувати збудника, який ініціював виділення даного іммуноглобулліна і, відповідно, знаходиться в організмі даного пацієнта.

Методи виявлення антитіл є непрямими. При цих методах виявляють не наявність самої інфекції або фрагменти її ДНК, а антитіла - результат взаємодії інфекції та імунної системи людини.

Матеріалом для дослідження служить кров, взята з вени.

Ці методи досліджень є найбільш ефективними для діагностики таких інфекцій як сифіліс і вірусні інфекції - генітальний герпес, гепатит В, С, D, ВІЛ-інфекція, цитомегаловірусна інфекція, краснуха.

Основні методи серологічної діагностики: реакція непрямої іммунофлюорісценціі (РНІФ), реакція гемоагглютінаціі (РДА), реакція прямої гемоагглютінаціі (РПГА), реакція зв'язування компліменту (РСК), імуноферментний аналіз (ІФА).

Недоліки серологічних методів: антитіла в крові зберігаються тривалий час, навіть після закінчення лікування і повного видалення бактеріальної інфекції з організму. У деяких випадках все життя. Тому ці методи не завжди є інформативними для контролю лікування.
Крім того, одним з недоліків є те, що після інфікування антитіла нагромаджуються не відразу. Зазвичай не менше двох тижнів після зараження, а такі інфекції, як ВІЛ і гепатит володіють ще більш тривалими серонегативними періодами.

Переваги серологічних методів: при діагностиці деяких інфекцій по концентрації іммуноглобуллінів можна судити про ступінь запального процесу, є він гострим або хронічним. Чи йде позитивна дініміка лікування.

Терміни проведення аналізу: 1 день.

Достовірність діагностики ЗПСШ залежить від якості взяття матеріалу для дослідження. В "МедЦентрСервіс" забір матеріалу для аналізів на ЗПСШ проводиться безпосередньо самим лікарем. Це гарантує дотримання правильної техніки взяття аналізів і достовірність їх результатів.

Рекомендуємо Вам відвідати венеролога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Дивіться також:
Симптоми статевих інфекцій у жінок
Симптоми статевих інфекцій у чоловіків

Методи діагностики статевих інфекцій
Венеролог. Кому і коли потрібна консультація венеролога
Інкубаційний період і перші ознаки деяких ЗПСШ

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

02.08.2016

Як правильно підготуватися для здачі аналізів на ЗПСШ.

Правильне взяття аналізів на статеві інфекції є запорукою достовірної діагностики, а значить і успішного лікування. Детальніше...

01.08.2016

Ускладнення статевих інфекцій - ЗПСШ

Якими можуть бути ускладнення захворювань, що передаються статевим шляхом? У чому їх небезпека? Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика