Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Варикоцеле

Що таке варикоцеле?
     Варикоцеле - це розширення вен сім'яного канатика. Насіннєвий канатик - трубчасте утворення, до якого входить сім'явивіднупротока, за яким сперматозоїди викидаються в сечовипускальний канал, а також артерія і вени.
     Через вени сім'яного канатика кров від яєчка відтікає в магістральні вени - нижню порожнисту і ниркову вену. Внаслідок несиметричності впадання, а також внаслідок анатомічних особливостей, розширення вен найчастіше спостерігається зліва (в 80-90 відсотках випадків). Рідше виникає варикоцеле справа і ще рідше буває двостороннім.
     При варикоцеле розширення вен має такий же механізм, що і при варикозній хворобі (корінь у цих слів один і той же). Нерідко варикоцеле, варикозна хвороба і геморой зустрічаються разом.

     Чому виникає варикоцеле?
     Причиною виникнення розширення вен сім'яного канатика є неправильний розвиток стінки вени, яка в разі варикоцеле, має збиткові клапани, а нерідко і повністю їх позбавлена. Сприятливими до варикоцеле чинниками є застійні явища в органах малого тазу - замки, нерегулярність статевого життя, важка фізична робота.
     Існує різновид варикоцеле, зване "вторинне варикоцеле". Внаслідок розвитку пухлини в черевній порожнині або заочеревинному просторі порушується відтік крові з вен сім'яного канатика. Внаслідок чого і відбувається розширення венозної стінки. Такий різновид хвороби примушує ретельно обстежити пацієнта, що страждає варикоцеле, з метою виключення такої серйозної патології, як пухлина нирки, а також інших пухлинних захворювань.

     Як проявляється варикоцеле?
     Прояви варикоцеле знаходяться в прямій залежності від величини розширення вен. При першій стадії захворювання зазвичай ніяких проявів хвороби не відзначається. Нерідко варикоцеле в цій стадії виявляється при профілактичних оглядах (якщо звичайно хірург або уролог оглядає пацієнта належним чином). У вертикальному положенні можна промацати розширені вени. При переході в горизонтальне положення вени спадаються і стають непомітними.
     При другій стадії варикоцеле, яка може стати цілком закономірним наслідком відсутності лікування першої стадії, вени розширюються в більшій мірі. Вони спускаються у вигляді грон нижче нижнього полюса яєчка. При огляді виявляється асиметрія. Яєчко на стороні опускається, внаслідок чого відповідна половина мошонки відвисає. Хворий скаржиться на біль, який може бути абсолютно різної інтенсивності - від незручності при ходьбі до гострих болів типу невралгії. У деяких хворих відзначається відчуття печіння в області мошонки, а також посилене потовиділе
ння. Не рідкість зниження статевої функції.
     При третій стадії болю постійні і турбують поза фізичного навантаження - в спокої, вночі. Мошонка збільшена за рахунок численних "грон" вен, які спускаються значно нижче нижнього полюса яєчка. У багатьох дослідженнях було доведено, що в такому стані в яєчку відбувається порушення сперматогенезу - утворення сперматозоїдів, хоча атрофія яєчка відбувається рідко.

     Як лікувати варикоцеле?
     Лікуванню варикоцеле, має передувати обстеження. З огляду на ту обставину, що розширення вен сім'яного канатика може бути наслідком пухлин заочеревинного простору і малого тазу, потрібне обстеження. Включає таке обстеження як мінімум ультразвукове дослідження. При виникненні підозри УЗД доповнюють іншими методу дослідження.
     Варикоцеле першої стадії не потребує лікування. Досить усунути причину застійних явищ в малому тазу (хронічні запори, виняток важких фізичних навантажень і ін.) І все стає на своє місце. У літніх людей носіння суспензорія буває вельми корисним.
     При другій стадії, особливо, коли хвороба супроводжується вираженим болем, консервативного лікування недостатньо. Необхідно оперативне втручання, яке практично не уникнути при третій стадії варикоцеле.
     Існує кілька методів лікування варикозного розширення вен сім'яного канатика. Всі ці методи можна розділити на три групи: висічення вен, підняття яєчка, а також закупорка вен зсередини (емболізація).

     Показаннями до хірургічного втручання при варикоцеле є наступні обставини:
1. Порушення якості сперми
2. Біль
3. Косметичний дефект
4. Припинення зростання ураженого яєчка при статевому дозріванні

     Висічення вен передбачає видалення розширених вен. Складність таких операцій є в тому, що необхідно зберегти венозний відтік і при цьому видалити розширені вени. Операції, спрямовані на підняття яєчка, дозволяють поліпшити відтік крові з вен і тим самим вирішити проблему. Емболізація передбачає закупорку вен зсередини за допомогою спеціальних матеріалів. На відміну від інших методів трансвенозна емболізація є ефективним, безпечним методом. Така методика дозволяє швидко відновитися пацієнту після втручання

Рекомендуємо Вам відвідати уролога "МедЦентрСервіс"
Зручно і анонімно на Печерську
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Дивіться також:
Консультація уролога
Консультація венеролога
Консультація гінеколога

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика