Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Уретрит

Запалення слизової стінки уретри (сечовипускального каналу) називається уретритом. Це досить поширене урологічне захворювання. Уретрит у чоловіків діагностується дещо частіше, ніж у жінок. Це обумовлено анатомічними відмінностями в будові уретри у чоловіків і жінок.

Найбільш частою причиною уретриту є інфекція. Неінфекційні уретрити (алергічний, посттравматичний) - рідкісна форма уретритів, які часто ускладнюються умовно патогенною інфекцією і стають неспецифічними інфекційними уретритами.

Класифікація уретритів
Специфічний уретрит - викликається специфічною інфекцією (гонококи, трихомонади, хламідії, уреаплазми, мікоплазми, гарднерели)
Неспецифічний (бактеріальний) уретрит - причиною якого є умовно патогенна флора (стафілокок, стрептокок, кишкова паличка).

Крім того, розрізняють гострий і хронічний уретрит.

Шляхи зараження уретритом
Будь-яка людина може заразиться уретритом якщо він вступає у відкритий статевий контакт з хворою людиною або носієм інфекції. Слід зазначити, що безсимптомне носійство інфекцій зустрічається досить часто, тому сам носій може не знати про те, що він становить небезпеку для свого статевого партнера.

Симптоми уретриту
Основні симптоми уретриту - різі, печіння, іноді болю, в сечівнику, особливо під час сечовипускання, а також виділення з уретри. При гострому уретриті дані скарги яскраво виражені. Хронічний уретрит проявляється менш вираженими скаргами, незначні різі і печіння, виділення мізерні, малопомітні, іноді тільки вранці.
Виділення при гострому уретриті можуть бути прозорі, слизові, гнійні, пофарбовані в жовтий або зеленуватий колір. При деяких видах уретриту (гарднерельоз) виділення мають неприємний різкий запах.

При хронічному уретриті у чоловіків, іноді відзначається почервоніння і злипання губок зовнішнього отвору сечовипускального каналу, особливо виражене вранці. Хронічний уретрит, також, може протікати у формі безсимптомного носійства, коли прояви уретриту взагалі відсутні.

При відсутності лікування гострого уретриту, симптоми згладжуються і уретрит переходить в хронічну форму. "Уявне" одужання вкрай небезпечно, оскільки можуть розвинутися ускладнення уретриту. Крім того, хворий на хронічний уретрит представляє інфекційну небезпеку для своїх статевих партнерів.

Ускладнення уретриту
Ускладнення гострого уретриту у чоловіків: стриктура (звуження) уретри внаслідок рубцевих змін в стінці уретри. Найчастіше стриктура ускладнюються гонорейні уретрити. Ускладненням гострого уретриту може бути епідидиміт (запалення придатка яєчка) і орхоепідідіміт (запалення придатка разом з яєчком). Такі ускладнення, найчастіше, розвиваються внаслідок трихомонадних або хламідійних уретритів. Іноді, гострий уретрит призводить до розвитку гострого циститу - запалення сечового міхура.

Несвоєчасне або неправильне лікування гострого уретриту, а також хронічний уретрит може ускладнитися розвитком простатиту - запалення передміхурової залози, везикуліту - запалення насінних бульбашок.

Ускладненнями уретриту у жінок, найчастіше, буває цистит, вульвовагініт, кольпіт, цервіцит.

Хронічний уретрит може протікати з періодичними загостреннями, які наступають внаслідок переохолодження, стресів, прийому алкоголю або гострої їжі, статевих контактів.

Діагностика уретриту
Для діагностики уретриту обов'язково проводиться аналіз виділень (мазок з уретри), а також ПЛР аналізи на збудників інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ).
При необхідності проводяться бактеріологічні дослідження: посів DUO на мікоплазму та уреаплазму та бакпосіви на флору і чутливість до антибіотиків.

Хронічний уретрит у чоловіків є показанням для обстеження передміхурової залози: аналіз секрету простати і трансректальное УЗД простати (ТРУЗД).
Жінкам, при хронічному уретриті, обов'язково проводиться кольпоскопічний огляд шийки матки і проведення ПАП - тесту.

Лікування уретриту
Лікування уретриту проводиться тільки після повної діагностики. Антибактеріальна терапія є обов'язковою і призначається з урахуванням виду збудника і його чутливості до антибіотиків. При розробці схеми лікування враховуються виявлені ускладнення уретриту, стан власної мікрофлори пацієнта, активність його імунітету, супутні захворювання. При лікуванні хронічного уретриту особливо важливим є проведення місцевого лікування і фізіопроцедур.

Обов'язковою є обстеження і лікування статевого партнера.

Профілактика уретриту
Уретрит - захворювання, якого легше уникнути, ніж вилікувати. Оскільки уретрит передається статевим шляхом, профілактика полягає в дотриманні ряду нескладних рекомендацій: статеве життя з одним сексуальним партнером і запобігання при випадкових статевих контактах з використанням презерватива.

Якщо Ви ведете активне статеве життя, Вам слід проходити періодичне профілактичне обстеження у венеролога. Крім того, в клініці "МедЦентрСервіс" обстеження чоловіків проводить уролог, а жінок - гінеколог. Ми проводимо діагностику і лікування будь-яких уретритів і їх ускладнень. Довіртеся професіоналам. Ми знаємо про уретрити все. Професіоналізм і делікатність, анонімність і конфіденційність - головні принципи роботи лікарів "МедЦентрСервіс".

Рекомендуємо Вам відвідати уролога клініки "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Дивіться також:
Консультація уролога
Консультація венеролога
Консультація гінеколога

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика