Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Сечокам`яна хвороба

Захворювання, яке характеризується утворенням каменів в нирках і сечовивідних шляхах (сечоводах, сечовому міхурі). Сечокам'яної хвороби схильні люди всіх вікових груп.

Причини утворення каменів
Сеча - це розчин солей. Солі можуть бути у вигляді розчину і у вигляді кристалів. У сечовій системі будь-якої людини, одночасно, відбуваються процеси кристалізації солей і розчинення цих кристалів (каменеутворення і каменерозчинення). При порушенні цієї рівноваги починають утворюватися камені.

У людей, що мають генетичну схильність до сечокам'яної хвороби, особливість обміну речовин така, що переважають процеси випадання солей в нерозчинний осад, що призводить до утворення каменів.

Хімічна будова каменів буває різною. Розрізняють камені: урати, фосфати, оксалати, змішані.

Для каменеутворення, крім генетичної схильності, необхідні провокуючі фактори:
Проживання в жаркому кліматі, робота в жарких умовах при недостатньому споживанні рідини. Зневоднення організму призводить до підвищення концентрації солей в сечі, що сприяє каменеутворенню.
Особливості харчування: склад вживаної води (жорсткість води, вміст солей кальцію), вживана їжа (гострі, пряні страви підвищують ризик каменеутворення)
Нестача вітамінів групи В, дефіцит сонячного ультрафіолету
Захворювання і травми кісток - остеомієліт, остеопороз
Хронічні захворювання органів шлунково-кишкового тракту
Захворювання нирок і органів сечостатевої системи - пієлонефрит, гідронефроз, полікістоз, нефроптоз, хронічний цистит, аденома простати
При збігу певних умов, в ниркових чашечках, мисках, сечоводах і сечовому міхурі можуть утворюватися камені. Більшість каменів самостійно виходять з сечею. Якщо камінь не відходить, він може збільшуватися, що робить неможливим його самостійне відходження.

Симптоми сечокам'яної хвороби
Болі у ділянці нирок
відходження каменів
Забарвлення сечі кров'ю

Біль може бути тупим або гострим, болить та сторона, де розташований камінь, при двосторонніх каменях болю можуть бути послідовними. Болі посилюються при фізичному навантаженні, тряскій їзді. Посилення болю може супроводжуватися фарбуванням сечі кров'ю.

Ниркова колька
При відходженні каменю з нирки, він мігрує в сечовід, що супроводжується нападами болю в попереку. Біль може віддавати в пахову область, внутрішню поверхню стегна, яєчко і голівку статевого члена (у чоловіків), в статеву губу (у жінок). При заклинюванні каменем сечоводу, нирка блокується.

Камені сечового міхура виявляються різкими болючими позивами до сечовипускання, переривчастістю струменя сечі.
Ускладненням сечокам'яної хвороби є розвиток хронічного прогресуючого пієлонефриту, подальше прогресування якого призводить до хронічної ниркової недостатності.

Обстеження при сечокам'яній хворобі
Загальний аналіз сечі, УЗД нирок і сечового міхура, оглядова, видільна урографія.

Лікування сечокам'яної хвороби
Лікування проводиться в залежності від розмірів і локалізації каменів. Проводиться консервативне, малоінвазивне (інструментальне) і оперативне лікування.
При невеликих каменях, що мають тенденцію до самостійного відходження призначається консервативне лікування, що включає питний режим, дієту і прийом спеціальних медикаментів, що сприяють розчиненню і виведенню каменів.

Дієта залежить від хімічного складу каменів. При уратному нефролітіазі виключаються продукти, що містять сечову кислоту (мізки, нирки, печінку). При фосфатних каменях виключаються молочні продукти, обмежується рослинна їжа. Перевагу віддають м'ясним і борошняним стравам, кашам. При оксалатному нефролітіазі виключаються салат, шпинат, бульйони, обмежується шоколад, кава, картопля, молочні продукти.

Медикаментозне лікування сечокам'яної хвороби, також, призначається в залежності від хімічного складу каменів і кислотності сечі. Консервативне лікування дозволяє повністю розчинити уратні камені. Фосфатні і оксалатні не розчиняються.
Крім цього, призначаються сечогінні трави і препарати розслаблюючі сечоводи, що полегшує відходження каменів.

Сучасним малоінвазивним методом видалення каменів сечоводів є дроблення каменів. Великі камені нирок видаляють оперативним шляхом.

Доведено, що збільшення вживання рідини в 2 рази, знижує ризик каменеутворення в 50 разів.

Кожна людина повинна пити не менше 1,5 літрів рідини на добу, а в літній період - більше.

Рекомендуємо Вам відвідати уролога клініки "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87


Дивіться також:
Консультація уролога
Уретрит - одна з причин циститу
Простатит гострий і хронічний

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика