Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Рак передміхурової залози

На сьогоднішній день смертність від раку передміхурової залози у чоловіків стоїть на другому місці після раку легенів. Рак передміхурової залози може розвинутися абсолютно у будь-якого чоловіка старше 45-50 років.

 гарний уролог, андролог, лікування простатита, секрет простати, ректальне узі - клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Причини і розвиток захворювання
     До кінця не з'ясовані. Розвиток раку простати пов'язують з гормональними змінами у чоловіків похилого віку, зокрема, з високим рівнем тестостерону - чоловічого статевого гормону. Рак простати є гормонозалежною пухлиною, тобто зростання пухлини стимулюється тестостероном. Тому у чоловіків, у яких рівень тестостерону в крові вище, виникнення раку простати вірогідніший і перебіг його буде злоякіснішим.
     Рак передміхурової залози відрізняється повільним і злоякісним перебігом. Це означає, що пухлина росте повільно (якщо порівнювати її, скажімо, з раком печінки), вона може не проявлятися багато років. З іншого боку, рак передміхурової залози дає ранні метастази, тобто невеликих розмірів пухлина вже може почати поширюватися в інші органи. Найчастіше розповсюдження йде в кістки (таз, стегна, хребет), легені, печінка, надниркові залози. Це і є найбільша небезпека раку. До появи метастазів пухлину можна видалити, і це зупинить захворювання. Але якщо з'явилися метастази, видалити їх все не зможе жоден хірург, і повністю вилікувати людину буде вже неможливо.

     Прояви раку передміхурової залози
     Саме в цьому і полягає найбільша проблема раку - захворювання починає турбувати людину тільки тоді, коли воно зайшло вже дуже далеко і шанси на одужання значно знизилися. Рак передміхурової залози може проявлятися почастішанням сечовипускання, болями в промежині, кров'ю в сечі і в спермі. Але може не відзначатися жодного з цих симптомів. Тоді першим проявом захворювання стануть метастази ракової пухлини. Це можуть бути болі в кістках (в тазі, стегнах, хребті), болі в грудях. В деяких випадках може розвинутися гостра затримка сечі, а так само симптоми ракової інтоксикації - різке схуднення, слабкість, блідість шкіри з землистим відтінком.

     Що зробить уролог, коли до нього звернеться хворий з раком простати
     При першому ж зверненні хворого уролог обмацує передміхурову залозу через пряму кишку (пальцеве ректальне дослідження). Цей простий і інформативний спосіб дозволяє запідозрити рак передміхурової залози. Пухлинний вузол має тверду, "дерев'янисту" консистенцію і уролог відразу запідозрить грізне захворювання. Далі, при підозрі на рак, проводиться ряд аналізів.
     Найкращим і прогресивним методом на сьогоднішній день є визначення в крові ПСА - так званого простатоспецифічного антигену. Це така речовина, кількість якого в крові різко зростає при виникненні раку в простаті. Перевага цього методу полягає в тому, що на сьогоднішній день, це найчутливіший метод запідозрити рак простати на ранній стадії, коли його ще можна вилікувати. Метод дуже простий і для хворого виглядає як звичайний аналіз крові.
     Інші дослідження: УЗД (ТРУЗІ), рентгенівські методи, дозволяють точніше визначити розмір пухлини і стан інших органів.
     Остаточний діагноз раку передміхурової залози ставиться після проведення прицільної біопсії простати - спеціальною голкою. під контролем УЗД, через промежину або через пряму кишку береться маленький шматочок залози для дослідження.

     Які існують методи лікування раку передміхурової залози
     Існує оперативне, медикаментозне та променеве лікування раку простати.
     Оперативні методи лікування застосовуються тільки тоді, коли пухлина ще не дала метастазів. У цьому випадку виконується видалення передміхурової залози також, як це описано в статті "Аденома передміхурової залози". Якщо операція виконана вдало, то це практично гарантує повне лікування від раку простати без всяких наслідків для здоров'я.
     Медикаментозні методи лікування є лікування гормонами. Вже було сказано, що зростання пухлини залежить від рівня тестостерону в крові хворого. Гормональні препарати знижують або блокують тестостерон, і це дозволяє зменшити швидкість росту пухлини і її метастазів. Лікування гормонами не дає повного лікування, але покращує стан хворого і зменшує симптоми захворювання. На жаль, гормональні препарати мають ряд неприємних побічних ефектів - підвищення артеріального тиску, зниження потенції, гінекомастія та іншими. Якщо Вам призначена гормональна терапія, обов'язково проконсультуйтеся з лікарем, що потрібно робити при виникненні таких явищ.
     Променева терапія є опромінення області передміхурової залози радіоактивним випромінюванням. Це дозволяє знизити швидкість росту пухлини, зменшити ймовірність появи метастазів. Променева терапія також не дає лікування від раку, але покращує стан хворого, полегшує і продовжує його життя. Часто променева і медикаментозна терапія застосовуються разом для посилення ефекту лікування.

     Як уникнути раку передміхурової залози
     На жаль, відповіді на це питання сьогодні ще не дав ніхто. Ні в якому разі не можна застосовувати для профілактики раку простати ті препарати, які використовуються для його лікування. Рекомендується кожному чоловікові старше 45 років раз на рік робити аналіз крові на ПСА і консультуватися у уролога з приводу результатів аналізу. Якщо є підозра на рак, то обов'язково повинна бути виконана біопсія простати, а в разі підтвердження діагнозу - операція видалення передміхурової залози.

Рекомендуємо Вам відвідати уролога "МедЦентрСервіс"
Зручно і анонімно на Печерську
Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Дивіться також:
Консультація уролога
Трансуретральне УЗД простати (ТРУЗД)
PSA - онкомаркер раку простати

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика