Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Простатит. Симптоми простатиту. Лікування простатиту

Простатит - найпоширеніше захворювання сучасних чоловіків. І це не дивно, оскільки чинники, що ведуть до його розвитку, широко поширені в нашому житті.

Якщо Ви ведете малорухливий спосіб життя, у вас сидяча (офісна) робота, Ви мало ходите пішки, а більше переміщується на автомобілі:
Ви в групі ризику!
Симптоми простатиту: часте сечовипускання, дискомфорт під час сечовипускання, періодичні виділення з сечовипускального каналу, тупі болі в промежині, мошонці, порушення статевої функції: зниження статевого потягу, збільшення періодів відновлення між статевими актами, зниження ерекції, прискорене сім'явиверження, стертість оргазму:

Рекомендуємо Вам відвідати уролога клініки "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

 простатит, лікування простатиту, простатит симптоми, хронічний простатит - клініка МедЦентрСервіс, Київ, ПечерськУ нас більш ніж 15 річний досвід лікування простатиту та його ускладнень. Повний цикл діагностичних досліджень, консультації суміжних фахівців - проктолога, гінеколога, дерматовенеролога.
Запорукою успішного лікування цього захворювання є обов'язкове застосування фізіотерапевтичних процедур і масажу простати. Після проведеного курсу лікування даються рекомендації з профілактики рецидиву захворювання. Клініка має зручне розташування в центрі Києві, на Печерську, ми працюємо шість днів на тиждень з 8-00 до 20-00.

Стаття для чоловіків, які люблять себе, і жінок, які люблять своїх чоловіків.
Що таке простатит. Причини простатиту. Хто їм хворіє?
Простатит - це запалення передміхурової залози. Головна причина простатиту - проникнення і розвиток в простаті інфекції. Цьому сприяє анатомічна будова і розташування чоловічих статевих органів і особливості венозного кровообігу в області малого тазу чоловіка. Інфекція може потрапити в передміхурову залозу з прямої кишки, сечівника, сечового міхура, а також по кровоносних і лімфатичних судинах в порожнину малого таза, наприклад з каріозних зубів, запалених мигдаликів або фурункулів на шкірі. Однак, проникнення мікроорганізмів в простату ще недостатньо для розвитку захворювання з усіма його симптомами.

Існує ряд факторів, що, які значно підвищують ризик розвитку простатиту.

До цих факторів належать:
 • Малорухливий спосіб життя (Ви проходите пішки менше 5 км. В день)

 • Робота в сидячому положенні. В першу чергу ризикують офісні працівники, водії і всі, хто свій робочий день сидить в кріслі, додому їде на машині, а вечір проводить вдома в кріслі біля телевізора.

 • Нерегулярне статеве життя. Тривала статева стриманість, що змінюються надмірної статевої активністю однаково шкідливо для всієї статевої системи, зокрема для передміхурової залози.

 • Перенесені венеричні захворювання, і інші інфекції, що передаються статевим шляхом (гонорейний уретрит, хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз, трихомоніаз).

 • Часте переохолодження, сидіння на холодному.

 • Часті закрепи сприяють посиленню застійних явищ.

 • Геморой і варикозне розширення вен ніг або мошонки.

 • Хронічні запальні захворювання і вогнища інфекції в організмі, наприклад хронічний бронхіт, тонзиліт, карієс.

 • Будь-який інші стан, сприяючий пригнобленню імунної системи організму (фізичні перевантаження у спортсменів, регулярне недосипання, робота «на знос», неповноцінне і нерегулярне харчування, хронічний стрес, несприятлива екологія та ін.)

  Всі ці фактори призводять до погіршення кровообігу в органах малого тазу, застійних явищ, сприяють зниженню загального і місцевого імунітету, сприяє проникненню і розвитку інфекції, яка викликає запальний процес.
  У деяких випадках запалення може виникати без участі інфекції. Йдеться про застійний або Конгестивний простатит, при якому венозний застій виражений, але інфекція в простату ще не проникла.

  Симптоми простатиту. Як виявляється захворювання?
  Розрізняють гострий простатит, для якого характерний раптовий початок і такі симптоми як жар, лихоманка, підвищення температури тіла до 38-39 °, болі в промежині, мошонці, задньому проході, часте хворобливе або утруднене сечовипускання.
  Хронічний простатит, зустрічається значно частіше, розвивається непомітно, повільно і поступово. Його прояви можуть бути слабо виражені, змащені, часто взагалі не привертають до себе уваги чоловіка.

  Симптоми, характерні для хронічного простатиту:
  Болі: незначні тупі болі в промежині, задньому проході, над лобком, в паху. Важкість в мошонці, яєчках, по ходу сім'яних канатиків. Іноді виникають хворобливі відчуття під час сім'явиверження.

  Порушення сечовипускання: часте сечовипускання, різі та дискомфорт при сечовипусканні, нічні походи в туалет, наказові позиви і неможливість довго терпіти, а також ослаблення струменя сечі.

  Виділення з сечовипускального каналу: періодичні, незначні, мізерні, слизові. Іноді виділення відбуваються під час дефекації.

  Порушення статевої функції чоловіка: Зниження статевого потягу (лібідо), збільшення періоду відновлення між статевими актами, погіршення (зниження) ерекції, прискорена еякуляція. Іноді швидке сім'явиверження є одним з перших ознак простатиту.

  Ускладнення простатиту.
  Якщо хворий гострим простатитом вчасно не звернеться за професійною допомогою уролога, ймовірно розвиток абсцесу передміхурової залози - осередкового гнійного розплавлення тканини простати, що представляє загрозу життю пацієнта. При цьому характерно підвищення температури тіла до 39-40 ° С, сильний жар чергується з різким ознобом, посилюються болі в промежині, сечовипускання вкрай утруднене, а дефекація болюча. Внаслідок набряку передміхурової залози можливий розвиток гострої затримки сечовипускання. На щастя, подібне ускладнення, в наш час, зустрічається досить рідко.

  Найчастіше відбувається перехід захворювання в хронічну форму, що характеризується згладжуванням симптомів, уявним тимчасовим поліпшенням. Частина функціональної тканини простати, при цьому, гине, замінюється сполучною тканиною - рубцем. У перспективі можливе відкладення в цих зонах солей кальцію і утворення каменів, які ми періодично виявляємо під час проведення трансректального УЗД передміхурової залози.

  Перебіг хронічного простатиту хвилеподібний, періодичні загострення змінюються більш-менш тривалими ремісіями, під час яких симптоми відступають. Найчастіше загострення відбуваються з настанням холодів в осінній період. Чергове загострення простатиту призводить до залучення нових зон в запальний процес і подальшу поступову загибель здорової тканини передміхурової залози. Крім того, інфекція може поширюватися на сусідні органи, викликаючи ряд ускладнень: при поширенні на насінні бульбашки - везикулит, сечовий міхур - гострий цистит, яєчка - орхіт, орхоепідідіміт, нирки - пієлонефрит.

  Часто простатит розвивається як ускладнення гострого або хронічного уретриту, викликаного інфекцією, що передається статевим шляхом (ЗПСШ) - хламідіозу, трихомоніазу, уреаплазмозу, мікоплазмозу. У цьому випадку симптоми уретриту змінюються, дискомфорт при сечовипусканні стає трохи сильніше, приєднуються незначні болі в промежині, виділення з сечовипускального каналу при дефекації. Зміни і без того не надто яскравої клінічної картини захворювання можуть бути такі неістотні, що чоловіки може не звернути на них ніякої уваги.

  Через деякий час захворювання простатитом, як правило, у чоловіка з'являються проблеми з ерекцією. Це пов'язано з порушення гормонального обміну в простаті, а також залученням в запальний процес нервового сплетення, відповідального за ерекцію. Хронічний простатит вельми негативно позначається на загальному психологічному стані чоловіка, роблячи його дратівливим, особливо якщо починаються проблеми в секуальному житті. Для успішного лікування таких пацієнтів лікар повинен бути не тільки хорошим урологом, але і психологом.

  В кінцевому підсумку хронічний простатит може привести до склерозу передміхурової залози, стійкого порушення ерекції - імпотенції, а також безпліддя.

  Діагностика простатиту.
  Діагностика гострого і хронічного простатиту, як правило, не представляє складності для досвідченого уролога. Після розпитування і загального огляду пацієнта, проводиться обов'язкове пальцеве ректальне дослідження передміхурової залози і узяття секрету простати на аналіз. Це неприємна, іноді дещо болюча процедура є дуже інормативною і необхідною. Крім того, обов'язковим є трансректальне ультразвукове дослідження простати - ТРУЗД (трансректальне УЗД). Також, при необхідності, буде проведено обстеження інфекції, що передаються статевим шляхом - ІПСШ.

  Іноді проводиться посів сечі і секрету передміхурової залози на флору, з визначенням чутливості до антибіотиків.

  Лікування простатиту
  Для досягнення максимального ефекту лікування простатиту необхідно враховувати його причини, давність захворювання, симптоматику і індивідуальні особливості організму кожного конкретного пацієнта. У нашій клініці застосовуються власні напрацьовані схеми лікування, що обов'язково включають фізіотерапевтичні процедури, які дозволяють багаторазово посилити ефективність медикаментозного лікування, і знизити ризик рецидивів захворювання. Курс лікування простатиту повинен бути досить тривалим а процедури регулярними. Лікування простатиту повинно бути комплексним і грамотно підібраним. При необхідності застосовуються сучасні антибактеріальні препарати, цітомедіни, імуномодулятори та рослинні екстракти.

  Після основного курсу лікування пацієнтові даються докладні рекомендації щодо способу життя, фізичної активності, харчування, ритму статевого життя, виконуючи які можна звести до мінімуму ризик повторних загострень простатиту. Сезонна профілактика полягає в періодичному прийомі деяких препаратів, що поліпшують кровообіг, мікроциркуляцію та обмінні процеси в чоловічій статевій системі. Тривалість цього періоду і результативність лікування буде залежати від самого пацієнта. При чіткому і ретельному дотриманні всіх рекомендацій лікаря, досить імовірно, що симптоми зникнуть назавжди.

  Основні принципи антибактеріальної терапії
  Антибіотики повинні призначатися тільки за суворими показаннями. У лікаря повинна бути повна впевненість в інфекційній природі запалення, тобто запальний процес викликаний патогенними мікробами, які чутливі до вживаного антибіотика. Вибір препарату проводиться після відповідної діагностики. Дозування і схема лікування підбирається найретельнішим чином, оскільки якщо мікроорганізми не будуть знищені антибіотиком, вони набувають стійкість до цієї групи препаратів. Крім того, антибіотикостійкість може бути сформована і раннім припиненням лікування. Тому категорично неприпустимо як самолікування, так і самостійне скасування препарату.

  Масаж простати
  На думку більшості чоловіків масаж простати є болючою і принизливою процедурою. Цей стереотип створює сприятливий грунт для породження безлічі навколомедицинських методів лікування простатиту без застосування масажу простати. Подібні методики лікування з'являються і безслідно зникають, доводячи тим самим, що масаж простати є найстарішим і найефективнішим методом лікування простатиту.

  Лікувальна дія масажу простати заснована на дренірованні передміхурової залози від скупчившогося застійного секрету, а також поліпшення кровообігу і мікроциркуляції в органі. Це сприяє посиленню обміну речовин, активізації гормонального метаболізму, сприяє підвищенню концентрації лікарських речовин в простаті і підсилює їх дію. Для правильного виконання масажу простати необхідно чітке розуміння анатомії органу, будови його залозок і взаєморозташування проток. Це виключно лікарська процедура. Неприпустимо проведення масажу передміхурової залози людиною, що не має спеціальної освіти і достатнього досвіду. Правильно проведений масаж простати, навіть при гострому простатиті викликає полегшення, в той час, як масаж будь-якого іншого органу в гострій фазі призведе до поширення запалення і категорично протипоказаний. Протипоказанням до масажу простати є пухлина передміхурової залози і великі камені простати.

  Фізіотерапія при простатиті
  Існує безліч методів фізіотерапевтичного впливу на передміхурову залозу. Фізіотерапія простатиту спрямована на посилення кровообігу в органах малого тазу, що підвищує ефективність дії препаратів, сприяє поліпшенню харчування тканин, підвищує місцевий імунітет, сприяє відновленню структури і функції органів чоловічої статевої системи. У нашій клініці застосовуються різні методи фізіотерапії. Використовуються електромагнітні коливання, ультразвукові хвилі, лазерна дія, вакуумний масаж.
  Якщо у пацієнта немає можливості відвідувати клініку, іноді можна обмежитися мікроклізмами різних лікарських препаратів і теплою водою, а також теплими сидячими ваннами. Крім того, існує методика проведення гідромасажу простати в домашніх умовах.

  Іммунокоррекція часто буває необхідна, особливо у пацієнтів, які вже проходили курс лікування простатиту в минулому, мали досвід лікування статевих інфекцій, і перенесли два і більше загострення захворювання. Головним завданням імунокорекції є підвищення захисних механізмів організму з метою запобігання рецидивам захворювання.

  Іноді, для повноцінного лікування хронічного простатиту, доводиться залучати імунолога і проводити ряд спеціальних аналізів.

  Нормалізація способу життя
  Головною умовою успішного лікування простатиту є усунення ряду факторів, що призводять до захворювання. Тому необхідні раціональні зміни способу життя. Систематичні заняття фізкультурою, піші прогулянки, регулярний секс, правильний режим сну і неспання, збалансоване повноцінне харчування є запорукою того, що це неприємне захворювання знов не з'явиться у Вашому житті.

  Коротко про важливе:
  Хронічний простатит часто розвивається поступово і непомітно. Періодичні болі в промежині або яєчках, дискомфорт під час сечовипускання, незначні виділення з сечовипускального каналу, зниження статевого потягу - лібідо, збільшення періоду відновлення між статевими актами, погіршення ерекції, швидке сім'явиверження (прискорена еякуляція), є приводом для консультації в уролога, андролога.

  Діагностика простатиту обов'язково включає аналіз секрету простати, трансректальне УЗД простати (ТРУЗД), а також аналізи за визначенням урогенітальної мікрофлори.
  Лікування повинно бути комплексним, що включає фізіопроцедури і інші рекомендації, нехтувати якими не можна. Складання схеми лікування, підбір медикаментів, їх доз і тривалості курсу проводитися індивідуально.
  Масаж простати є незамінним і надзвичайно ефективним методом лікування простатиту, однак робити його повинен тільки кваліфікований фахівець.

  Запалення передміхурової залози уникнути значно простіше, ніж лікувати. Якщо Ви внесете в своє життя деякі зміни, які будуть корисні з точки зору профілактики простатиту, у Вас є шанс ніколи не хворіти цим неприємним захворюванням.

  Дивіться також:
  Стаття: фактори ризику розвитку еректильної дисфункції
  Прискорена еякуляція - ранній симптом простатиту
  Еректильна дисфункція - часте ускладнення простатиту
  Кому потрібна консультація уролога. Групи ризику
  Трансректальне УЗД простати
  Як беруть секрет простати
  Рекомендуємо Вам відвідати уролога клініки "МедЦентрСервіс"
  Записатись на прийом до уролога, андролога
  Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

  Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
  Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87
  Наші контакти
  Будьте здорові і щасливі!

  Автор: Вячеслав Скоробогатий
  Авторські права захищені G+


 • НОВИНИ

  12.08.2016

  Акційний пакет - здоров'я чоловіка

  Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

  10.08.2016

  Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

  Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

  08.08.2016

  Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

  З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

  МедЦентрСервіс МЦС
  всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика