Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Орхіт

Орхіт - запалення яєчка. Практично завжди є ускладненням якогось інфекційно-запального захворювання. Орхіт може розвинутися після епідемічного паротиту (свинки), грипу, скарлатини, вітряної віспи, пневмонії, бруцельозу, черевного тифу. Але частіше орхіт розвивається при запальних захворюваннях сечостатевої системи - уретрит, простатит, везикуліт, епідидиміт. Також орхіт може з'явитися після травми яєчка.
     За своїм перебігом орхіт буває гострим і хронічним. Гострий орхіт, як правило, викликається гострим запальним захворюванням, хронічний - хронічним.
 
     Як протікає гострий орхіт
     Захворювання починається з появи болю в яєчку. Біль може віддавати в пах, промежину, поперек, крижі. Мошонка на боці захворювання збільшується в 2 рази і більше, шкіра її стає гладкою, через кілька днів після початку захворювання шкіра мошонки різко червоніє, стає гарячою, може набувати глянцевого відтінку. Запалене яєчко збільшене, різко хворобливо при дотику.
     Одночасно з болем в мошонці з'являються загальні симптоми запалення - слабкість, лихоманка 38-390С, озноб, головний біль, нудота.
Зазвичай навіть без лікування захворювання проходить самостійно за 2-4 тижні. Але в деяких випадках запальний процес в яєчку приводить до його нагноєння, розвитку абсцесу яєчка. Шкіра мошонки при цьому стає яскраво-червоною, гладкою, різко хворобливою при дотику.
     Основне ускладнення гострого орхіту - можливе нагноєння яєчка і розвиток згодом секреторної форми безпліддя (див. Статтю "Чоловіче безпліддя").

     Як лікується гострий орхіт
     При можливості розвитку нагноєння хворого орхітом госпіталізують. Лікувальні заходи принципово такі ж, як при гострому епідидиміті (див. Статтю "Епідідіміт"): лікування основного захворювання, що призвів до виникнення орхіту, фіксоване піднесене положення мошонки, місцеве застосування холоду, антибактеріальна терапія, при стиханні гострого запалення - фізіотерапія, теплові процедури.
     При розвитку абсцесу яєчка його розкривають і дренують. У важких випадках при повному розплавленні тканини яєчка гноєм виробляють орхіектомією - одностороннє видалення яєчка.

     Хронічний орхіт
     Хронічний орхіт розвивається при неправильному або недостатньому лікуванні гострого орхіту або як ускладнення хронічних запальних захворювань сечостатевої системи - хронічний простатит, уретрит, везикуліт. При хронічному орхіті часто єдиним проявом захворювання буває деяка хворобливість яєчка при дотику до нього. Під час загострення захворювання з'являються болі в яєчку при ходьбі.
Хронічний орхіт частіше, ніж гострий, призводить до зниження секреторної функції яєчка і може викликати безпліддя.
     Лікування хронічного орхіту тривале і трудомістке. Обов'язково лікування основного захворювання. Також проводиться курс прийому антибактеріальних препаратів, активно використовуються місцеві теплові та фізіотерапевтичні процедури. У важких випадках при тривалій відсутності ефекту від консервативної терапії виконують односторонню орхіектомією.

     Профілактика орхіта
     Зводиться до лікування хронічних запальних захворювань сечостатевих органів, уважного спостереження за своїм станом під час загальних інфекційних захворювань (епідемічний паротит, грип, скарлатина, пневмонія і інших), при травмі мошонки, промежини і області тазу.

Рекомендуємо Вам відвідати клініку "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика