Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Нефроптоз (опущення нирок)

Нефроптоз - захворювання, в основі якого лежить підвищена рухливість нирок. При цьому нирка може опускатися нижче свого типового положення, аж до рівня малого таза. У нормі допустиме зміщення нирки можливо не більше 2 см. Більша зміщення нирки є патологічним.

Причини нефроптозу:
Спровокувати розвиток даного захворювання можуть такі причини:
 • Різка втрата ваги;
 • Поперекові травми або пошкодження області живота, при яких можуть бути зачеплені ниркові зв'язки, що фіксують орган в потрібному місці. Також при травмах є ризик появи приниркової гематоми, здатної виштовхнути її з ложа.
 • У жінок це захворювання іноді виникає в період вагітності або після пологів, оскільки в такі періоди м'язові шари черевної стінки ослаблені. Чим більше розмір живота під час вагітності, тим вище ризик розвитку нефроптозу.

  Симптоми нефроптозу:
  Початок захворювання характеризується вертикальним зміщенням нирки вниз на 5-6 см від свого нормального положення, коли пацієнт стоїть. Якщо людина лежить, то нирка повертається в своє початкове положення в поперекової області. На цьому етапі немає ніяких явних ознак хвороби, проте може бути присутнім тягне біль в попереку в положенні стоячи, причому лежачи болю зникають.
  Надалі, при прогресуванні нефроптоз, ступінь зміщення збільшується. Якщо пацієнт має худорляву статуру, нирку можна навіть намацати в районі пупка. Іноді буває так, що, в горизонтальному положенні тіла, нирка не пересувається на своє місце, і пацієнтові доводиться самостійно переміщати її назад. У положенні пацієнта стоячи біль в попереку і посилюється і зникає тільки при поверненні нирки в початкове положення, коли великий лягає.

  У важких випадках нирка може опуститися в область тазу. З цього положення, найчастіше, орган уже не здатний повернутися в своє ложе. Пацієнт постійно відчуває біль в животі, який іррадіює в поперекову область. Вона не припиняється навіть коли пацієнт приймає лежаче положення. Під час фізичного навантаження інтенсивність болю зростає, а в сечі може спостерігатися домішки крові.
  Дана патологія майже завжди має ускладнення у вигляді пієлонефриту, гідронефрозу або нефрогенної артеріальної гіпертензії.
    
  Діагностика нефроптозу
  Як правило труднощів не становить. При підозрі на нефроптоз проводиться УЗД нирок в положенні лежачи і стоячи. Для диференціації діагнозу нефроптоз від поперекової або тазової дістопіі проводиться видільна урографія і сцінтіографіі нирок.

       Лікування нефроптозу
  Ранні стадії відчуття нирок досить легко піддаються консервативної терапії. Застосовуються спеціальні бандажі, які надягають вранці, не встаючи з ліжка, після глибокого видиху, і знімаються тільки ввечері. Призначається комплекс спеціальних лікувальних вправ для зміцнення м'язів живота. Також розробляється висококалорійна дієта для набору маси в тих випадках, коли нефроптоз з'явився внаслідок різкої втрати ваги.

  Якщо захворювання прогресувало в наступну стадію, нирка опустилася в малий таз і перестала повертатися на своє місце самостійно, лікування можливе тільки хорургіческое. Така операція називається нефропексії. Суть її полягає в поверненні нирки в власне ложе, яке знаходиться в районі попереку. Уролог переміщує орган на місце і фіксує його там, пришиваючи до ребру. Після операції призначають двотижневий постільний режим для повного і надійного закріплення нирки.

       Профілактика нефроптозу
  У разі якщо була отримана травма живота, поперекової області або, по тій або іншій причині, відбулася різка втрата ваги, необхідно уважно поставитися до свого здоров'я. При появі тягнуть або ниючих поперекових болів у вертикальному положенні, які зникають в положенні лежачи, необхідно обстеження в уролога. Це може вчасно запобігти подальшому розвитку хвороби. Особливу увагу на своє здоров'я варто звернути жінкам під час вагітності і після пологів, а також тих, що худнуть. Необхідно споживати збалансовану їжу і займатися фізичними вправами, що зміцнюють черевну стінку і поперекові м'язи.

  Дивіться також:
  Консультація уролога
  Діагностика чоловічих захворювань

  Рекомендуємо Вам відвідати уролога "МедЦентрСервіс"
  Записатись на прийом до уролога
  Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

  Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
  Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

  Наші контакти
  Будьте здорові і щасливі!

  Автор: Вячеслав Скоробогатий
  Авторські права захищені G+


 • НОВИНИ

  12.08.2016

  Акційний пакет - здоров'я чоловіка

  Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

  10.08.2016

  Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

  Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

  08.08.2016

  Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

  З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

  МедЦентрСервіс МЦС
  всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика