Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Крипторхізм

Крипторхізм - це стан, при якому яєчка не опускаються в мошонку. При внутрішньоутробному розвитку яєчка розташовуються в черевній порожнині плода. Чи не задовго до пологів яєчка опускаються в мошонку. У нормі у доношеної дитини при народженні або в перші дні яєчка повинні визначатися в мошонці. Неопущені яєчка розташовуються найчастіше в паховому каналі - порожнинному освіті, в якому також проходить насіннєвий канатик, по якому сперма потрапляє в сечовипускальний канал.

Найчастіше крипторхізм наголошується у недоношених дітей - в 30 відсотках випадків. У доношених дітей крипторхізм зустрічається в приблизно 3-4 відсотках випадків. У більшості випадків протягом перших трьох місяців життя при крипторхізмі відбувається мимовільне опущення яєчка в мошонку. У доношених хлопчиків опущення відбувається в 74% випадків, у недоношених - в 95%.

Чим небезпечний крипторхізм?
  • Рак яєчка зустрічається приблизно в 10 разів частіше у хворих з не опустившимися яєчками. Температура в черевній порожнині на 1-2 градуси вище, ніж в мошонці, в зв'язку з чим, в тканинах, не пристосованих до таких умов, частіше виникають мутації. Найвищий ризик розвитку раку яєчка наголошується у хворих з внутрішньочеревним розташуванням яєчок. При цьому ризик розвитку раку в опущеному яєчку при односторонньому крипторхізмі значно підвищується.
  • Перекрут яєчка і виникнення внаслідок цього розлади кровообігу, різкого болю, а в подальшому нерідко і безпліддя. Такі ситуації можуть зустрічатися і при опущених яєчках, однак при крипторхізмі зустрічаються частіше.
  • Безпліддя. У пацієнтів з двостороннім крипторхізм безпліддя зустрічається в 70 відсотках випадків.
  • Крипторхізм нерідко супроводжується вродженими грижами, які мають ряд ускладнень, в тому числі, що загрожують життю.
  • Поєднання крипторхізму і гіпоспадії (розташування вихідного отвору сечовипускального каналу на нижній поверхні статевого члена) може бути симптомом підвищеної функції кори надниркових залоз. У зв'язку з цим діти, які страждають крипторхізмом обов'язково повинні спостерігатися у уролога. Їм обов'язково повинно проводитися відповідне лікування.

Що таке яєчко, що втягується?
Яєчко, що втгується: стан, при якому при скороченні певних м'язів, яєчко тимчасово втягується в паховий канал. Решту часу воно знаходиться в мошонці. Свідчить про яєчко, що втягується, наступні факти: при знаходженні в теплій ванні яєчка опускаються в мошонку, яєчко регулярно визначається в мошонці, при огляді лікар-уролог може витягти яєчко в мошонку, мошонка добре розвинена.
діагностика

Основоположним моментом в діагностиці крипторхізму є огляд лікаря-уролога (дитячого уролога), педіатра. Для того щоб відрізнити крипторхізм від вродженої відсутності яєчка може проводитися магнітно-резонансна томографія або комп'ютерна томографія черевної порожнини і органів малого тазу. Якщо яєчко не визначається в паховому каналі, може проводитися лапароскопія - огляд нутрощів черевної порожнини за допомогою ендовідеохірургіческою технікою (вводиться через невеликий отвір).

Лікування
Консервативні методи лікування крипторхізму припускають використання гормональної терапії. З цією метою використовується хоріонічний гонадотропін (ХГТ). Його внутрішньовенне введення може стимулювати опущення яєчок. З цією ж метою використовується гонадотропін-рилізинг гормон (ГРГ). Нерідко при крипторхізмі відразу ж рекомендують хірургічне лікування, особливо, якщо мова йде про розташування яєчок у черевній порожнині.
Операція проводиться під загальним знеболенням. Розкривається паховий канал, знаходиться неопущене яєчко. Сем'яний канатик і кровоносні судини акуратно виділяються з тканин. Після цього яєчко опускають в мошонку, де фіксують за допомогою місцевих тканин.


Рекомендуємо Вам відвідати уролога клініки "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика