Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Еректильна дисфункція


 эрекция, эректильная дисфункция, слабая эрекция, лечение, нарушения эрекции, консультации уролога, андролога - клиника МедЦентрСервис, Киев, ПечерскНевдачі в сексуальному житті чоловіка іноді називають імпотенцією, що не зовсім вірно. Імпотенцією вважається повне статеве безсилля, при якому чоловік взагалі не здатний до статевого акту. Це досить рідкісне явище. Для випадкових або періодичних проблем з ерекцією, з якими стикаються в більшість чоловіків застосовується сучасний термін "еректильна дисфункція" який був запропонований в 1988 році американськими урологами замість застарілого терміна "імпотенція". Воно має на увазі нездатність чоловіка досягати чи підтримувати ерекцію статевого члена, достатню для взаємно задовільних (тобто тих, що задовольняють обох статевих партнерів) статевих зносин. У деяких випадках еректильна дисфункція поєднується зі зниженням статевого потягу (лібідо), порушенням еякуляції і оргазму.
Про слабку ерекцію або "еректильну дисфункцію", як захворювання, говорять в тому випадку, якщо проблеми з ерекцією існує протягом більш-менш тривалого періоду, в-середньому - не менше 3 - 5 місяців.
Згідно з деякими статистичними даними, порушення ерекції, в тій чи іншій мірі, мають приблизно 40% чоловіків у віці від 40 до 55 років.
Серед причин еректильної дисфункції лідируюче місце займають запальні захворювання передміхурової залози (простатит), серцеві хвороби (в старшому віці) і цукровий діабет.

Діагностика еректильної дисфункції обов'язково включає:
Огляд передміхурової залози
Аналіз секрету (соку) простати
Тренсректальне УЗД (ТРУЗІ) простати

Спеціальна підготовка не потрібна, обстеження проводиться при першому візиті до лікаря. У переважній більшості випадків, цього достатньо для діагностики еректильної дисфункції і складання плану лікування. Іноді необхідно проведення додаткових аналізів.
Вартість даного обстеження в уролога, андролога в клініці "МедЦентрСервіс" становить 880 грн.
Рекомендуємо Вам відвідати уролога клініки "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Розрізняють первинну і вторинну еректильну дисфункцію. При первинному порушенні ерекції чоловік взагалі ніколи не був здатний зробити статевий акт. При вторинному йому це вдавалося, перш ніж виникло порушення. Вторинна еректильна дисфункція зустрічається в 10 - 15 разів частіше, ніж первинна.

Механізм ерекції
Для розуміння механізму ерекції, необхідно чітке уявлення про анатомію і фізіологію чоловічої статевої системи. Статевий член чоловіка складається з двох печеристих тіл і одного губчастого. Кожне запале тіло за формою схоже на веретено і розташовується паралельно іншому, а губчасте тіло, яке закінчується голівкою статевого члена, знаходиться під ними. Кожне запале тіло має власну артерію, через яку до нього доставляється кров, а відтік відбувається по венах. Запалі тіла між собою кровоносними судинами не пов'язані.

Тканина, з якої складаються тіла статевого члена має пухку губчасту будову, і складається з безлічі дрібних лакун (або каверн), здатних заповнюватися кров'ю, завдяки чому можлива ерекція. Детальніше про будову статевих органів чоловіки ви можете прочитати тут.

При сексуальному збудженні чоловіка відбувається одночасне розширення артерій статевого члена, що несуть кров до запалих і губчатого тіл і звужених вен, по яких відбувається відтік. В результаті цього процесу в лакунах печеристих тіл статевого члена скупчується певна кількість крові, що знаходиться під тиском, що призводить до напруження статевого члена, іменованим ерекцією.

Хто страждає імпотенцією або еректильною дисфункцією?
З еректильною дисфункцією, в тій чи іншій мірі, стикаються багато чоловіків, незалежно від віку. Навряд чи знайдеться дорослий чоловік, якого хоч раз в житті не відчував проблем з ерекцією.

Причини і форми еректильної дисфункції.
Урологи розрізняють органічну і психогенну еректильну дисфункцію.

Психогенна еректильна дисфункція обумовлена психоемоціанальними особливостями чоловіків.
Органічна форма порушення ерекції, викликається певними змінами або порушеннями в організмі: ендокринними, судинними, неврологічними, медикаментозними, місцевими (див. Нижче)

Часто порушення ерекції, викликані органічними причинами, поглиблюються психологічним компонентом, який після усунення першопричини може збережігатися.
Відмінною особливістю психогенної еректильної дисфункції від органічної є наявність нормальної ерекції при мастурбації, нічних і спонтанних ерекція при відповідних фантазіях і перегляді фото і відеоматеріалів еротичного змісту, і пропажа ерекції при безпосередній близькості з партнеркою.

Психогенна еректильна дисфункція
Цей вид еректильної дисфункції обумовлений особливостями психіки чоловіки. Часто психологічний компонент нашаровується на огранічні порушення ерекції. Депресія, тривалий стрес, загальна хронічна втома, погане самопочуття, невдоволення собою або партнеркою, навколишньою ситуацією, конфлікти з партнеркою, невідповідність сексуальних звичок і переваг, страх перед можливою вагітністю або зараженням венеричним захворюванням можуть призводити до того, що ерекція у чоловіка не настає, пропадає або є недостатньою. Невдача з ерекцією може спіткати якщо секс відбувається в який-небудь неспокійній або небезпечній обстановці (автомобіль, незамкнений кабінет в офісі, ліфт).

Селективна форма еректильної дисфункції, при якій чоловік не може зробити статевий акт з однією партнеркою, в той час, як з іншими у нього все в порядку. Чоловіки старшого віку часто скаржаться на відсутність або погану якість ерекції при сексі з дружиною, тоді як з коханками проблем з ерекцією не виникає. Або зворотна ситуація, коли у чоловіка хороша ерекція виникає тільки з дружиною, а з іншими партнерками відсутня.

Інший варіант психогенної еректильної дисфункції, це так званий "синдром першої зустрічі", "синдром першої шлюбної ночі", або дебютантна еректильна дисфункція, при якій проблеми з ерекцією у чоловіків бувають при першій близькості з партнеркою. Для багатьох молодих чоловіків невдача при першому сексі (особливо якщо реакція партнерки була різкою і критичною) стає психологічним бар'єром, і може призвести до великих проблем у майбутнього сексуального життя.

Одна з різновидів ситуативної еректильної дисфункції, коли ерекція пропадає при надяганні презерватива.

Для психогенної еректильній дисфункції характерні:
Раптовий початок, часто буває при першому статевому акті, при зміні сексуальної партнерки.
Нічні, спонтанні ерекції, (ерекції при сексуальних фантазіях, перегляді еротичних фото і фільмів) збережені.
"Ситуативне" порушення ерекції, коли проблеми виникають при певних обставинах (перехід від попередніх ласк до безпосереднього статевого акту, надяганні презерватива і т.д.). Після невдалого статевого акту чоловіка турбують думки про власну неповноцінність, гнітить страх повторення невдачі, поступово формується синдром тривожного очікування невдачі.
Іноді зниження ерекції супроводжується прискореною еякуляцією.


Для органічної еректильної дисфункції характерні:
Поступовий початок.
Нічні і спонтанні ерекції знижені.
Нормальне або знижене лібідо (статевий потяг).
Проблеми виникають незалежно від зовнішніх обставин.

Ендокринна еректильна дисфункція
Деякі ендокринні захворювання призводять до вираженої імпотенції. При гіпогонадизмі спостерігається недостатнє вироблення яєчками тестостерону - основного чоловічого статевого гормону. При цьому у чоловіка спостерігається переважання жіночих вторинних статевих ознак: високий тембр голосу, відсутність волосся на обличчі і тілі, відкладення жиру за жіночим типом на грудях, стегнах, сідницях. Статевий потяг і ерекція відсутні. Захворювання важке, лікується ендокринологами .
При пухлині гіпофіза визначається високий вміст пролактину - гормону, що виробляється цією залозою, що знаходиться в головному мозку.

Неврологічна еректильна дисфункція
Травми головного і спинного мозку, кісток таза і промежини з ушкодженням основних нервів, перенесені операції на цих областях, епілепсія, хвороба Паркінсона, розсіяний склероз можуть призводити до стійкого порушення ерекції аж до імпотенції.

Судинна еректильна дисфункція
Це одна з найпоширеніших видів порушень ерекції. Як уже згадувалося, ерекція виникає за умови посилення припливу артеріальної крові до статевого члена з одночасним блокуванням відтоку. Еректильна дисфункція може виникати при недостатньому артеріальному притоці або надмірному венозному скиданні крові. У першому випадку досягнення ерекції затруднене, повільне, важке, часто ерекція неповна, статевий член млявий. При недостатньому венозньому блоці навпаки, порушення статевого члена настає швидко, ерекція досить хороша, але швидко зникає, не дозволяючи завершити, а іноді навіть і почати статевий акт.

Дана форма еректильної дисфункції спостерігається при цукровому діабеті, гіпертонічній хворобі, атеросклерозі, ендартеріїті, варикозному розширенні вен, в результаті травм області малого тазу і промежини. При цих захворюваннях, крім судинного механізму до порушення ерекції, приєднуються неврологічні і медикаментозні компоненти, що ускладнює лікування імпотенції.

Порушення ерекції на тлі хронічного простатиту.
При простатиті механізм порушення ерекції носить змішаний характер. Тривало перебігаючі застійні, запальні, дистрофічні і рубцеві процеси в передміхуровій залозі призводять до порушення обміну речовин і метаболізму статевих гормонів, негативно впливають на нервові сплетіння, що зв'язують центри ерекції і еякуляції в спинному мозку. В результаті виснаження цих центрів спочатку розвивається передчасне сім'явиверження, а потім і послаблення ерекції. Одночасно приєднується психогенний компонент. Внаслідок сексуальної невдачі, деякі чоловіки починають уникати близькості, що підсилює застійні явища в статевій системі. Формується так зване «порочне коло» захворювання: «страх - самоспостереження - невдача - страх».
Детальніше про простатит тут

Медикаментозні причини порушень ерекції
Є ряд препаратів, що роблять негативний вплив на ерекцію. Гормональні препарати, що блокують дію чоловічих статевих гормонів (антіандрогени), препарати жіночих статевих гормонів, ліки, що діють на центральну нервову систему, препарати застосовуються для лікування гіпертонічної хвороби та інші. Якщо Вам призначають будь-які медичні препарати, уважно прочитайте інструкцію, а саме розділ: побічні дії, після чого, обговоріть зі своїм лікарем можливі перспективи розвитку у Вас еректильної дисфункції.

Місцеві причини еректильної дисфункції
Це різні за своїм походженням фактори, що ведуть до склерозування білкову оболчки статевого члена і кавернозних тел. При цьому еластична тканина запалих тіл частково або повністю заміщується грубою сполучною (рубцевою) тканиною, що робить неможливою ерекцію. Подібне відбувається внаслідок травм статевого члена, багаторазових ін'єкцій в статевий член деяких препаратів, перенесений пріапізм (тривала хвороблива ерекція). До склерозированні кавернозної тканини також можуть привести часті затяжні (більше 4 годин) статеві акти під впливом різних стимуляторів і наркотиків.

Вікові особливості порушення ерекції.
Психогенна еректильна дисфункція (дебютантна ЕД, ситуаційна ЕД, синдром тривожного очікування невдачі) частіше виникає у молодих чоловіків у віці 18 -25 років, має психологічні причини, і, в більшості випадків, успішно лікується методом раціональної психотерапії.
Для чоловіка середнього віку, від 30 до 50 років, більш характерний зв'язок порушення ерекції із захворюванням простати, сім'яного бугорка і виснаженням центрів спинного мозку, які керують ерекцією і еякуляцією.

У віці старше 50 років приєднуються ендокринні розлади, пов'язані з віковим зниженням гормональної функції яєчок.

Лікування еректильної дисфункції.
Оскільки ерекція – процес, що залежить від загального стану здоров'я, будь-які заходи, спрямовані на поліпшення загального тонусу організму можуть розглядатися як засіб поліпшення ерекції. Запорукою успішного лікування є виявлення причини порушення, тобто діагностика еректильної дисфункції.

Якщо Ви самі розумієте, що Ваші проблеми з ерекцією мають психологічну причину, Ви можете спробувати їх усунути власними силами. Відновіть взаєморозуміння зі своєю партнеркою, поговоріть з нею про ситуативність проблеми, зменшіть негативний вплив шкідливих звичок (зловживання тютюном, алкоголем), відрегулюйте харчування, сон, ведіть активний спосіб життя. У всіх інших випадках слід звернутися до лікаря-уролога, андролога або сексопатолога.

Лікування еректильної дисфункції проводиться після всебічного обстеження пацієнта. Для складання плану лікування необхідно чітке розуміння причини зниження ерекції у кожного конкретного пацієнта. Проводиться обстеження чоловічої статевої системи на наявність запальних захворювань, виключаються інфекції, що передаються статевим шляхом, при необхідності досліджується рівень статевих гормонів. Курс лікування складається індивідуально, з урахуванням фізичних і емоційних особливостей кожного чоловіка.

Наша клініка оснащена всім необхідним обладнанням для успішного лікування наших пацієнтів. Широкий спектр фізіотерапії, тактовний персонал, гнучкий графік роботи і зручне розташування в центрі Києва на Печерську зроблять лікування комфортним і ефективним для Вас і Ваших близьких.

Терапія локальним негативним тиском (ЛОД - терапія)
Метод локальної декомпресії (ЛОД - локальний негативний тиск) застосовується в нашій клініці для діагностики та лікування еректильної дисфункції у чоловіків. Принцип методу заснований на властивості печеристих тіл статевого члена наповняться кров'ю в умовах зниженого тиску, які створюються спеціальною мінібарокамерою. Прозора пластикова колба, яка одягається на статевий член пацієнта підключається до приладу, відкачують з неї повітря. Це призводить до посилення припливу артеріальної крові, масажу судин статевого члена і губчастої тканини печеристих тіл. Відбувається рефлекторне посилення кровообігу в передміхуровій залозі і центрах еякуляції і ерекції в спинному мозку. Доведено, що під час сеансу фалодекомпрессіі кавернозне кровообіг посилюється в 4 - 5 разів.

Існує кілька методик ЛОД - терапії. Ми застосовуємо комбінування декомпресії і низькоінтенсивного червоного лазерного випромінювання (вакуумлазерна терапія). Лазерне випромінювання стимулює активність клітинних мембран і формених елементів крові, що призводить до посилення активності кисневого метаболізму, тобто сприяє збагаченню киснем кавернозних тканин. Крім того, в результаті посилення мікроциркуляції значно збільшується проникнення в тканини лікарських препаратів, які ми застосовуємо під час лікування. У нашій клініці застосовується один з найкращих апаратів ЛОД - терапії АМВЛ - 01 "Яровіт"

Інтракавернозному введення лікарських препаратів
Один з перших методів штучного досягнення ерекції, використовуваний з 1975 р Сьогодні, через незручності, метод застосовується все рідше. Перед статевим актом чоловік самостійно виробляє ін'єкцію спеціального препарату в кавернозні тіла статевого члена. В результаті досягається сильна і тривала ерекція. Підбір дози препарату строго індивідуальний, а застосування цього методу досягнення ерекції можливо не частіше 1 разу на тиждень.

Недоліки методу: незручність в застосуванні, оскільки ін'єкція відбувається безпосередньо в статевий член, і далеко не кожен чоловік на це здатний, а також відносно велика кількість ускладнень. Перші препарати цієї групи часто викликали розвиток пріапізму - стійкої болючої ерекції, яка може привести до тромбування крові в печеристих тілах. Занадто часті ін'єкції можуть привести до склерозування печеристих тканини. Втім, сучасні препарати, при точному дотриманні всіх правил застосування досить безпечні.

Інтрауретральні введення супозиторіїв
Вазоактивний лікарський препарат за допомогою спеціального аплікатора вводиться в сечовипускальний канал за 20 хвилин до близькості, що забезпечує хорошу ерекцію мінімум на 1 годину. Метод не знайшов широкого застосування внаслідок значної ціни препарату. Цей метод зробив статевої акт воістину "золотим".

Медикаментозна терапія
Дія медикаментів, для лікування порушення ерекції спрямовані на підвищення загального тонусу організму, підвищення кровообігу в статевих органах, посилення гормонального обміну. До цих препаратів належать безліч рослинних екстрактів, таких як настойка женьшеню, елеутерококу, левзеї, золотого кореня, заманихи, аралліі манчжурской, пантокрину, а також екстракт вєєролистої пальми, кори йохімбе.

Проривом в фармакологічному стимулюванні ерекції став винахід вазоактивних речовин. Однак їх ефективність становить близько 75%, крім того вони не є лікувальним препаратом, а діє нетривалий час після застосування. Головним напрямком у лікуванні поганої ерекції є виявлення і лікування першопричини зниження ерекції, тобто лікування основного захворювання, яке призвело до еректильної дисфункції .

Судинні операції на статевому члені
Оперативне лікування застосовується при необоротних змінах судин статевого члена. Метою є пересадка судин для посилення припливу артеріального припливу до статевого члена і утруднення венозного відтоку. На жаль, жодна з цих методик не гарантує результату і має високий ризик пошкодження нервів, відповідальних за ерекцію.

Ендопротезування статевого члена
Є найрадикальнішим способом відновлення еректильної функції, яка застосовується при неефективності всіх інших методів. Спеціальні протези встановлюються на місце кавернозних тіл статевого члена. Протези бувають різних конструкцій. Найпростіші з них являють собою напівтверді стрижні з полімерних матеріалів. Статевий член знаходиться в стан постійної ерекції, що не зовсім зручно. Модифікацією є протез зі своєрідним суглобом, який має два положення.

Більш сучасним є функціональний протез. На місце кавернозних тіл встановлюються спеціальні порожнисті еластичні ємності, циліндричний форми. Резервуар з рідиною, для заповнення ємностей, встановлюється в передній черевній стінці, за лобком. а помповий пристрій для перекачування рідини впроваджується в мошонку. Для досягнення ерекції чоловік нагнітає рідину в циліндр. Ерекція досить сильна і необмежена за тривалістю. Після статевого акту рідина викидається за допомогою спеціального клапана і статевий член повертається в спокійний стан.

Недоліком даного методу є висока вартість операції, можливість розвитку ускладнень (запальний процес і відторгнення імплантанта) а також повна незворотність операції, оскільки повністю видаляються запалі тіла статевого члена.

Профілактика
Для зниження ризику розвитку еректильної дисфункції рекомендуємо Вам вести здоровий спосіб життя, виключення таких шкідливих звичок як куріння, наркотики, зменшення вживання алкоголю. Активний спосіб життя, регулярні фізичні навантаження і регулярне статеве життя без тривалих періодів утримання і сексуальних надмірностей продовжить Ваше статеве довголіття і збереже довгу і повне радості сексуальне життя.


Проблеми «нижче пояса» традиційно відносяться до групи «сороміцьких» захворювань, про які не прийнято говорити вголос. Почуття ніяковості не дозволяє звернутися за допомогою до лікаря, а проблема сама не вирішується, більш того, час грає проти нас і хвороба продовжує розвиватися. Спочатку дрібні неприємності, з часом можуть стати великою проблемою для Вас і Ваших близьких. Відкиньте непотрібний помилковий сором, припиніть роками мучитися в поодинці! Ми з вами!

Не потрібно приховувати те, що можна вилікувати. Ваші інтимні проблеми - наша щоденна робота. Грамотні, компетентні і делікатні фахівці нашої клініки до Ваших послуг. Чим раніше Ви зробите перший крок назустріч своєму здоров'ю, тим легше і швидше ми з Вами разом пройдемо цей шлях.


Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося


Дивіться також:
Стаття: фактори ризику розвитку еректильної дисфункції
Прискорена еякуляція - ранній симптом простатиту
Методи обстеження в урології та андрології
Кому потрібна консультація уролога. Групи ризику


Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика