Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

 

Епідидиміт, орхоепідідіміт

Епідидиміт - запалення придатка яєчка. Іноді епідидиміт буває ускладненням загального інфекційного захворювання - грипу, пневмонії, ангіни або якогось іншого. Але найчастіше епідидиміт виникає при хронічному запальному захворюванні сечостатевих органів - уретриті, простатиті, везикуліті. Появі епідидиміту часто сприяє травма мошонки, промежини, тазу, а також всі ті чинники, які сприяють застою крові в малому тазі (див. Статтю "Простатит"). Найчастіше епідидиміт протікає гостро, проте зустрічається і хронічне запалення придатка яєчка.
Особливим видом епідидиміту є поява цього захворювання після проведеної стерилізації - перев'язки або видалення сім'явивідних проток. При цьому сперматозоїди, що утворюються в яєчках, не встигають розсмоктуватися, накопичуються в придатках і викликають запалення.

Як проявляється епідидиміт
Захворювання починається гостро з появи болю в одній половині мошонки і її збільшення. Біль може поширюватися в пах, промежину, іноді навіть в крижі і поперек, різко посилюється при русі. Мошонка на боці ураження збільшується, шкіра її червоніє, втрачає свої складки за рахунок набряку. Одночасно у хворого підвищується температура тіла до 38-390С, з'являються загальні симптоми запального захворювання - слабкість, головний біль, втрата апетиту і ін.
Придаток яєчка збільшується, стає щільним, різко болючим при дотику до нього.

Що буде, якщо не лікуватися
При відсутності лікування через кілька днів запальний процес в придатку яєчка може призвести до його нагноєння. При цьому стан хворого різко погіршується, температура тіла збільшується, шкіра мошонки стає глянсовою, різко болючою при дотику. Інше ускладнення епідидиміту - перехід запалення на яєчко, розвиток гострого орхіту. При тривалому перебігу запального процесу в його фіналі може розростися сполучна тканина, що призведе до непрохідності придатка яєчка для сперматозоїдів. При двосторонньому епідидиміті це стане причиною обтураційної форми безпліддя (див. Статтю "Чоловіче безпліддя").

Як лікується гострий епідидиміт
При легких формах епідидиміту хворі лікуються вдома, госпіталізація проводиться тільки тоді, коли є ймовірність розвитку ускладнень захворювання. Хворий епідидимітом повинен дотримуватися суворого постільного режиму. Для забезпечення нерухомості мошонки їй надається фіксоване піднесене положення (за допомогою згорнутого рушника). На період лікування слід дотримуватися дієти, яка виключає з ужитку гостру і смажену їжу. Під час гострого запалення необхідно місцеве застосування холоду - холодний компрес на мошонку або лід (тривалість сеансу 1-2 години
, перерва не менше 30 хвилин).
Обов'язково повинно проводиться лікування захворювання, яке призвело до розвитку епідидиміту. Також призначаються антибіотики, ферменти, розсмоктують препарати, вітаміни. Коли гострий запальний процес в придатку яєчка вщухає, застосовують теплові процедури на мошонці, фізіотерапію.
При розвитку нагноєння придатка яєчка проводиться операція - розтин і дренування гнійника, у важких випадках - видалення придатка.

Як проявляється хронічний епідидиміт
Хронічний епідидиміт частіше розвивається при специфічних запальних захворюваннях (сифіліс, туберкульоз) або після стерилізації чоловіка. Він проявляється постійно або періодично виникаючим болем в яєчку, особливо при ходьбі. Біль може віддавати в пах, крижі, поперек. Температура тіла регулярно підвищується до 370С. Придаток яєчка на дотик щільний, болючий, з ділянками ущільнення.
Хронічний епідидиміт частіше, ніж гострий, буває двостороннім і має значно більшу ймовірність привести до двосторонньої облітерації придатків яєчка і викликати обтураціонну форму безпліддя.
Лікування хронічного епідидиміту принципово таке ж, як і гострого, але більше тривалий, з великим акцентом на місцеве лікування, фізіотерапевтичні процедури. При безуспішності консервативної терапії і розвитку ускладнень вдаються до епідідімектоміі - оперативне видалення придатків яєчка.

Профілактика епідидиміту
Профілактика полягає в лікуванні хронічних запальних захворювань сечостатевих органів, в першу чергу хронічного уретриту і простатиту. В інших випадках треба просто уважно прислухатися до своїх відчуттів, особливо якщо трапилося перенести загальне інфекційне захворювання (гостру пневмонію, ангіну) або отримати травму мошонки, і при найменшій підозрі на появу епідидиміту негайно звертатися за допомогою до уролога.

Рекомендуємо Вам відвідати уролога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика