Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Цистит у чоловіків

Цистит - запальне захворювання сечового міхура, викликане проникненням інфекції. Оскільки жіноча уретра коротша чоловічої, проникнення інфекції у жінок відбувається швидше і легше. З цієї причини жінки хворіють на цистит значно частіше за чоловіків.
У чоловіків первинний гострий цистит практично не зустрічається. Цистит у чоловіків, як правило, вторинний, що розвивається як ускладнення основного захворювання. Для розвитку циститу повинен бути порушений відтік сечі з сечового міхура, або інфекція повинна бути внесена в сечовий міхур штучно.

Причини, які можуть викликати гострий цистит у чоловіків:
Гострий уретрит
Гострий простатит
Аденома простати
Камінь сечового міхура
Стриктура (звуження) уретри
Травми і операції на сечовому міхурі
Цистоскопія, катетеризація, бужування сечового міхура

Симптоми циститу
Цистит проявляється частими болючими сечовипусканнями, різями при сечовипусканні, в деяких випадках може бути фарбування останньої порції сечі кров'ю. Виражені наказові позиви до сечовипускання, неможливість терпіти позиви.
Відсутність лікування може призвести до подальшого сходження інфекції по сечоводу до нирок і розвиток грізного ускладнення: гострого пієлонефриту - запалення ниркових мисок.

При виявленні у чоловіка циститу необхідна обов'язкова діагностика основного захворювання. Проводиться обстеження уретри і передміхурової залози на інфекційне запалення (аналіз мазка з уретри, аналіз секрету простати, аналізи на статеві інфекції - ЗПСШ, посів сечі на флору і чутливість до антибіотиків), ультразвукове обстеження нирок, сечового міхура, простати і сім'яних пухирців (УЗД нирок , сечового міхура з визначенням залишкової сечі, трансректальне УЗД передміхурової залози - ТРУЗД). При необхідності рентгенологічне обстеження (оглядова і видільна урографія).

Лікування гострого циститу включає лікування основного захворювання, причини розвитку циститу. Антибактеріальна терапія призначається відповідно до виявлених збудником інфекції. Необхідно відновлення відходження сечі з сечового міхура. Крім антибіотиків призначаються відвари сечогінних трав, препарати, що покращують тонус сечового міхура, регенерацію слизової стінки.

Якщо Ви виявили у себе симптоми і ознаки циститу, Вам слід негайно звернутися до лікаря уролога для обстеження і лікування.

Рекомендуємо Вам відвідати уролога "МедЦентрСервіс"
Зручно і анонімно на Печерську
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Дивіться також:
Консультація уролога
Уретрит - одна з причин циститу
Простатит гострий і хронічний


Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика