Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Баланопостит

Баланопостит - запалення голівки статевого члена і крайньої плоті.
Баланіт - ізольоване запалення головки статевого члена.
При баланопоститі запальний процес поширюється на головку статевого члена і внутрішню поверхню крайньої плоті.

Причини баланопоститу
Головною причиною баланопостіта є інфекція. Розрізняють інфекційний баланопостит, викликаний умовно-патогенною флорою, і баланопостит на тлі захворювань, що передаються статевим шляхом. Особливо часто баланопостит ускладнює перебіг ЗПСШ, якщо є кілька збудників статевих інфекцій (гонорея, хламідіоз, трихомоніаз, кандидоз).
Множинні гострі кондиломи у чоловіків можуть ускладнитися розвитком гострого баланопостита.

Баланопостит, з подальшим розвитком рубцевого фімозу, є частим ускладненням цукрового діабету. Також, баланопостит може зустрічатися у літніх чоловіків, внаслідок порушення прохідності судин статевого члена, що підвищує ризик інфекційного процесу.

Крім того, існує група неінфекційних баланопоститів, які розвиваються на тлі захворювань шкіри: псоріаз, алергічний дерматит, склеродермія, червоний плоский лишай та інші.

Симптоми баланопоститу
Припухлість, набряклість і почервоніння голівки статевого члена і внутрішнього листка крайньої плоті. Може спостерігатися набряклість зовнішнього отвору уретри, яка веде до погіршення або роздвоєння струменя сечі. Головка статевого члена може покриватися червоними крапками або плямами.

Хворий баланопоститом відзначає дискомфорт, свербіж, печіння, утруднення і болю при відкриванні головки. Наявність слизових або сирнистих виділень під крайньою плоттю. З'являються мікротріщини, ерозії і виразки на крайній плоті. Поступово розвивається рубцеве звуження крайньої плоті, що приводить до неможливості відкриття головки - фімоз. Розвиток фімозу ускладнює перебіг баланопоститу, оскільки ускладнюється гігієна статевого члена і під крайньою плоттю скупчується велика кількість інфікованого вмісту.

Іноді відзначається збільшення і болючість пахових лімфовузлів.

Діагностика баланопоститу
При виявленні у чоловіка ознак баланопоститу, необхідне проведення аналізів на інфекції, що передаються статевим шляхом: аналіз виділень - мазок, ПЛР дослідження на ЗПСШ, бакпосев на флору і чутливість до антибіотиків. Обов'язково проводиться аналіз крові на рівень цукру.

Ускладнення баланопоститу
Розвиток рубцевого фімозу, склероз зовнішнього отвору уретри, зниження чутливості головки статевого члена. У важких випадках можливий розвиток гангренозний баланопоститу.

Лікування баланопоститу
Лікування призначається залежно від причини баланопоститу. При виявленні інфекції проводиться антибактеріальна терапія, в залежності від виду виявленого збудника. Обов'язково проводяться місцеві процедури (ванночки, промивання розчинами антисептиків, антибактеріальні мазі).
Лікування хронічного баланопоститу, ускладненого рубцевим фімозом - оперативне: кругове висічення крайньої плоті (обрізання).


Рекомендуємо Вам відвідати уролога клініки "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до уролога
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87


Дивіться також:
Консультація уролога
Консультація венеролога

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика