Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Аденома передміхурової залози (ДГПЗ-доброякісна гіперплазія простати)

«Сечовипускання - єдине задоволення, за яке не треба платити»
Сократ IV століття до нашої ери
   
Аденома простати або доброякісна гіперплазія простати (ДГПЗ) вважається одним з найбільш поширених урологічних захворювань. Згідно зі статистикою, у половини чоловіків у віці 50 років визначаються ознаки гіперплазії. До 60 років їх кількість збільшується до 60%, далі прогресія зберігається: 70 років - 70%, 80 років - 80% чоловіків мають ознаки аденоми простати. Причини захворювання до кінця не вивчені. Перебіг захворювання має доброякісні характер, тобто на відміну від раку, не дає метастази.
При цьому захворюванні в тканини передміхурової залози з'являється один або кілька гіперплазованих вузлів. Поступово вони ростуть, що призводить до здавлення сечовипускального каналу, який проходить всередині залози.

Симптоми аденоми простати
Найбільш частими симптомами при аденомі простати є порушення сечовипускання:
 • Часті позиви до сечовипускання;
 • Слабкий струмінь, утруднене або крапельне виділення сечі;
 • Потреба в нічному сечовипускання;
 • Дуже інтенсивні позиви до сечовипускання, неможливість терпіти позиви;
 • Необхідність в напрузі м'язів живота під час сечовипускання;
 • Нетримання сечі;

  Можливі ускладнення аденоми простати
  Якщо чоловік, відчуваючи ці симптоми, не звертається до лікаря, то зростає ризик вознікновеніяряда ускладнень, найбільш грізним з яких є розвиток запальних захворювань нирок і сечового міхура аж до розвитку ниркової недостатності або інших уражень нирок.
  Розвиток, залишеного без уваги, захворювання може призвести до гострої затримки сечовипускання. Неможливість помочитися заподіює досить інтенсивний біль чоловікові. Переповнений сечовий міхур навіть може вибухати над лобкової областю.
   Крім цього, є ризик виникнення гематурії - явище, при якому в сечі з'являється кров. Також підвищується ймовірність утворення каменів в сечовому міхурі і нирках.

  Діагностика аденоми простати
  Відповідно до сучасних уявлень, кожен чоловік після 50 років повинен, не рідше одного разу на рік, проходити профілактичний огляд у лікаря уролога, який обов'язково включає:

  1. Ректальне пальцеве дослідження простати
  2. Трансректальне УЗД простати (ТРУЗД)
  3. УЗД нирок, сечового міхура з визначенням залишкової сечі
  4. Урофлуометрія
  5. Аналіз крові на рівень ПСА

  Лікування аденоми простати
  Існує кілька способів лікування захворювання.
  Медикаментозна терапія ефективна тільки в лікуванні першої стадії аденоми, що характеризується вільним сечовипусканням. Спеціальні засоби полегшують перебіг хвороби і зменшують розмір простати. Призначають їх тільки після проведення ряду досліджень.

  Хірургічне лікування завжди було одним з найефективніших. На початкових етапах хвороби (Аденома простати IIстадіі) найкращим методом є проведення трансуретральної резекції простати (ТУР аденоми простати), при якій аденома видаляється через сечовипускальний канал. Цей метод є оптимальним при аденомі простати IIстадіі у всіх вікових груп чоловіків. Якщо ж спостерігаються виражені симптоми, які говорять про пізню (III) стадії, то роблять чрезпузирную або позаділобковуюаденомектомію. Останні дві операції вважаються більш травматичними.

  Звернення з кваліфікованою медичною допомогою на самих ранніх стадіях, при перших симптомах захворювання дозволяє провести лікування аденоми простати найменш травматичним методом і уникнути серйозних ускладнень.

  Профілактика захворювань передміхурової залози
  На сьогоднішній день, фахівці так і не дійшли спільної думки про профілактику цього захворювання. За деякими відомостями, препарати на рослинній основі можуть надавати позитивний ефект на стан передміхурової залози, знижувати швидкість розвитку аденоми, покращувати сечовипускання і сексуальну функцію чоловіки. Однак, фітотерапевтичні препарати зовсім не панацея, оскільки глибокі клінічні дослідження при їх тривалому застосуванні не проводилися.

  Необхідно відзначити, що прийом лікарських засобів, призначених для лікування аденоми в якості профілактики, суворо забороняється. Єдиним і самим надійним методом попередження захворювання можна назвати щорічний плановий огляд у уролога. Особливо це стосується чоловіків, яким більше 50 років.


  Рекомендуємо Вам відвідати уролога "МедЦентрСервіс"
  Зручно і анонімно на Печерську
  Записатись на прийом до уролога
  Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

  Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
  Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

  Дивіться також:
  Консультація уролога
  Діагностика чоловічих захворювань
  Простатит: причини, симптоми лікування

  Наші контакти
  Будьте здорові і щасливі!

  Автор: Вячеслав Скоробогатий
  Авторські права захищені G+


 • НОВИНИ

  12.08.2016

  Акційний пакет - здоров'я чоловіка

  Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

  10.08.2016

  Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

  Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

  08.08.2016

  Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

  З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

  МедЦентрСервіс МЦС
  всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика