Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Пальцеве дослідження передміхурової залози


«Око уролога знаходиться на кінчику його пальця» пальцеве дослідження простати, ректальний огляд простати - клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерск

Пальпація (промацування) - з'явившийся на зорі медицини і досі актуальний метод обстеження сечостатевих органів, використовуваний урологами при огляді пацієнта. Пальцеве ректальне дослідження передміхурової залози проводиться через задній прохід. Це дещо неприємна, але дуже інформативна і незамінна процедура.
З необхідністю ректального огляду простати, рано чи пізно, стикається більшість чоловіків.

Відповідно до сучасних уявлень, пальцеве ректальне дослідження простати необхідно щорічно проводити кожному чоловікові старше 40 років, а також всім чоловікам при наявності у них проблем із сечовипусканням, ерекцією і інших симптомах, характерних для урологічних захворювань.

Пальцеве обстеження передміхурової залози - один з найбільш інформативних методів для діагностики запальних захворювань простати (простатит, абсцес простати), пухлинних процесів (аденома простати, рак простати) та іншої патології. Цей метод відомий ще з часів Гіппократа. Передміхурову залозу можна досліджувати через задній прохід. Процедура проводиться в коліно-ліктьовий позиції. Процедура дещо неприємна, оскільки при натисканні на певні зони простати у пацієнта з'являється сильне бажання помочитися. Дана маніпуляція надзвичайно ефективна і корисна при простатитах, особливо застійного характеру. Масаж ліквідує застійні явища в малому тазу і покращує кровообіг простати. Процедура обов'язково входить в курс лікування простатиту. За довгу історію розвитку урології, з'являлися різні прилади для проведення масажу простати, проте, не один з них не прижився і урологи, все одно, поверталися до пальцевого масажу простати. Під час масажу уролог отримує матеріал для одного з найважливіших аналізів в урології та андрології - секрет простати (сік простати). Не варто відкладати проведення цієї маніпуляції або лякатися тимчасової болю, подібна процедура допоможе Вашому лікарю-урологу не тільки з'ясувати причину запалення простати і ступінь захворювання, але і зніме гостроту запального процесу.

Процедура обстеження простати
Передміхурова залоза знаходиться між прямою кишкою і сечовим міхуром. Ректальне обстеження проводиться в коліно-ліктьовому положенні на кушетці. Крім того, можливе проведення пальпації в положенні лежачи на боці або стоячи, нахилившись.
Не потрібно боятися чи соромитися. Лікар пояснить вам послідовність своїх дій. Для полегшення дослідження ми застосовуємо спеціальний гель, яким змащується задній прохід. Спочатку проводиться огляд області анального отвору, при якому можна виявити такі захворювання як геморой, анальну тріщину, загострені кондиломи, і ін. Далі палець вводиться в пряму кишку і досягає простати.
Напруга під час обстеження цілком природно, ми рекомендуємо Вам не перешкоджати і максимально розслабитися. Тоді ви відчуєте менше дискомфорту. Щоб допомогти розслабити сфінктер, лікар попросить трохи напружитися або покашляти.

Лікар обстежує стінки прямої кишки і пальпірує передміхурову залозу, щоб оцінити її розмір, тонус і наявність ущільнень. У цей момент ви можете відчути позив до сечовипускання. Після обстеження деякі пацієнти можуть відчувати жар, нудоту, слабкість або запаморочення. Це нормальне явище.

Процедура дослідження простати займає 5 -10 секунд.

Після ректального обстеження лікар огляне кал, що залишився на рукавичці, на наявність крові, що може бути ознакою геморою, поліпів або раку кишечника.

У нормі пальцеве обстеження простати може заподіяти дискомфорт, але не гострий біль. Підвищена чутливість до дотиків може свідчити про простатит (запаленні передміхурової залози), камені простати.

Попередьте лікаря якщо у вас геморой або анальна тріщина
Під час обстеження дихайте рівно, не затримуючи дихання
Постарайтеся максимально розслабитися.
Скажіть лікарю, якщо вам боляче.

Під час пальцевого ректального обстеження передміхурової залози можливе проведення масажу і взяття секрету простати (соку простати) - дуже інформативний аналіз для оцінки стану простати.

Після цього, якщо потрібно, проводиться трансректальне УЗД простати.

Рекомендуємо Вам відвідати уролога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Дивіться також:
Простатит. Причини, симптоми, лікування, профілактика
Що таке секрет простати
Еректильна дисфункція

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика