Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Сальпінгографія: метросальпінгографія, пертубація труб

Сальпінгографія об'єднує групу методів дослідження порожнини матки і маткових труб з метою діагностики трубного безпліддя, пухлин і пороків розвитку жіночих статевих органів.

Такі методи сальпінгографії, як пертубації або кімопертубація використовують наповнення порожнини матки повітрям, який, за відсутності непрохідності, повинен виходити через маткові труби. При цьому не завжди точно діагностується непрохідність однієї з маткових труб.
Крім продувки повітрям, сальпінгографія використовує і різні рідини, що вводяться через катетер , як наприклад, гідротубація, яка застосовується не тільки для діагностики, але і для лікування непрохідності маткових труб.

Окрему групу діагностичних методів сальпінгографії складають метросальпінгографія або гістеросальпінгографія (ГСГ), в яких порожнина матки і маткових труб заповнюється рентгено-контрастною рідиною і потім проводиться рентгеноскопія.
Цими сальпінгографічними методами надійніше обчислюється прохідність кожної маткової труби, пухлини і різні пороки розвитку внутрішніх статевих органів жінки, діагностика жіночого безпліддя і невиношування вагітності.

Крім рентгеноскопії, в метросальпінгографії і гістеросальпінгографії може використовуватися УЗД-діагностика, яка не викликає опромінення.
Ультразвукова сальпінгографія замість рентгеноконтрастних рідин використовує фізіологічні розчини, які не викликають алергії, що знижує можливі негативні наслідки.
Як проводять сальпінгографію?

Найчастіше проводять гідротубацію для визначення прохідності маткових труб: в матку вводиться рентгеноконтрастна речовина і робиться знімок на рентгенустановку.
Метросальпінгографія (гістеросальпінгографія) - метод рентгенологічного дослідження порожнини матки (гістерографія) і маткових труб шляхом їх штучного контрастування. Застосовується для встановлення причини безпліддя, при підозрі на порок розвитку внутрішніх статевих органів, підслизову міому, рак ендометрія, пухлини маткових труб і ін.

Дослідження частіше проводять на 7-19-й день після закінчення менструації в положенні жінки для гінекологічного дослідження. Після обробки піхви і шийки матки спиртовим розчином йоду в канал шийки матки вводять маткову канюлю, через яку в порожнину матки повільно під контролем рентгеноскопії вводять 10-12 мл 60-76% розчину водорозчинного рентгеноконтрастної речовини, температура якого дорівнює 36-37 °. У міру заповнення порожнини матки і маткових труб виробляють рентгенографію. Якщо на рентгенограмах через 3-5 хв не відзначається заповнення маткових труб, чер
ез 20-25 хв роблять повторні знімки. За рентгенограмою оцінюють стан каналу шийки матки, положення матки, конфігурацію і розмір її порожнини, розташування і прохідність маткових труб.
Дослідження може супроводжуватися короткочасним підвищенням температури тіла і болями в животі (проходять самостійно). алергічними реакціями.
Метросальпінгографія протипоказана при гострих або підгострих запальних процесах статевих органів, гострих інфекційних хворобах, тромбофлебіті.

Переваги сальпінгографії перед лапароскопією.
Сальпінгографія на відміну від лапароскопії неінвазивна (без інструментального проникнення в черевну порожнину), не вимагає анестезії, відносно добре переноситься (відзначається дискомфорт як при установці внутрішньоматкової спіралі), не дає ускладнень.
Недоліки сальпінгографії перед лапароскопією
Метросальпінгографія не дає 100% -ної впевненості в прохідності маткових труб.

Рекомендуємо Вам відвідати клініку "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!
НОВИНИ

01.08.2016

Дисплазія шийки матки, ерозія? Радиоволнова хірургія - найсучасніший і ефективний метод лікування.

Радіохвильове видалення дисплазії і ерозії шийки матки, кондилом і папілом. Особливо підходить жінкам, що ненароджували Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика