Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Сверблячка в задньому проході

анальний свербіж, свербіж в задньому проході - клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерск

Сверблячка в задньому проході - один з найбільш часто зустрічаїмих симптомів в практиці проктолога. Причини анального свербежу різні, і не завжди пов'язані з захворюванням прямої кишки. Найчастіше причиною цього симптому є шкірні захворювання. Крім того, частою причиною сверблячки і печіння анального каналу є паразити (короста, лобкова воша, глисти), вірус герпесу, інфекційні та грибкові захворювання, алергія і подразнююча дія порошків, мила, дезодорантів, ректальних свічок.

Лікарі проктологи, найчастіше, стикаються з сверблячкою в задньому проході при таких захворюваннях заднього проходу і промежини як анальні тріщини, зовнішній геморой, випадання прямої кишки, гострі кондиломи, гнійний гідраденіт, пухлини, дисфункція анального сфінктера, параректальні свищі. Іноді сверблячка в задньому проході зустрічається внаслідок недостатньої або надмірної гігієни, підвищеної пітливості, інтенсивної фізичної активності, особливо в умовах жаркого клімату, огрядність пацієнтів.

Анальний свербіж можуть викликати деякі продукти: прянощі, червоний перець, томати, каву, шоколад, кока-кола, алкоголь, цитрусові. Стрес і психогенні чинники також можуть сприяти даному симптому.
Досить складний вид анального свербежу - ідіопатичний, коли відсутні видимі причини. Імовірно, даний симптом виникає при рефлекторному зниженні тонусу анального сфінктера. При цьому вміст і слиз з прямої кишки проникає на шкіру періанальної зони і викликає її подразнення.

Сверблячка в задньому проході не є таким грізним симптомом як болі, анальні кровотечі або порушення кишкової прохідності. Однак, постійний анальний свербіж викликає сильну дратівливість, аж до нав'язливих станів і психічних розладів, тобто погіршує якість життя людини.

Тому, не слід терпіти або займатися самолікуванням, якщо Вас турбує цей неприємний симптом. Дуже важливо пройти діагностику у досвідченого професіонала проктолога і встановити причину сверблячки в задньому проході. Консультація і огляд у проктолога, швидше за все, буде включати аноскопію і ректороманоскопию. При необхідності будуть залучені такі суміжні фахівці як дерматолог, гінеколог, уролог.

Сверблячка в задньому проході зустрічається при таких захворюваннях:
Анальна тріщина
Геморой
Випадання прямої кишки
Неодружені анального сфінктера
хронічний парапроктит
гострі кондиломи
Цукровий діабет
Пухлини прямої кишки
Ідіопатичний свербіж анального каналу (причина не відома)
хвороба Крона
Грибкові захворювання анального каналу та шкіри промежини
Гельмінтоз (глисти)
алергічний дерматит
Контактний дерматит (на засоби гігієни та ліки)
псоріаз
Недостатня гігієна заднього проходу

Детальніше про анальний свербіж...

Рекомендуємо Вам відвідати проктолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87


Дивіться також:
Методи діагностики в проктології
Симптоми проктологічних захворювань
Вакуумне латексне лігування - оптимальний метод лікування геморою

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: "МедЦентрСервіс"
Авторскі права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Спеціальна ціна на видалення геморою, анальних тріщин, сосочків і бахромок - 15%

Знижка діє, за умови запису на прийом або замовленні зворотного дзвінка з нашого сайту Детальніше...

01.08.2016

Спеціальна акційна ціна на послуги проктолога

Тільки в серпні 2016 року спеціальна ціна на первинну консультацію у лікаря-проктолога нашої клініки з оглядом і проведенням аноскопии становить 180 грн. Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика