Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Періанальні гострокінцеві кондиломи

Періанальні гострокінцеві кондиломи - це вірусне захворювання, що викликається вірусом папіломи людини. Розвивається дане захворювання, як правило, внаслідок ослаблення імунітету. Гострі кондиломи, що представляють собою розростання епітелію, можуть розташовуватися як безпосередньо на шкірі біля анального отвору, так і в анусі. При появі утворень необхідно обстеження у колопроктолога і лікування, потрібно відразу ж вживати заходи щодо усунення утворень, так як вони швидко розростаються, доставляють дискомфорт, і можуть стати причиною онкологічних захворювань (наприклад, у жінок найбільш поширене ускладнення - дисплазія шийки матки). Даному захворюванню схильні як чоловіки, так і жінки, у багатьох випадках вірус передається статевим шляхом. Якщо імунітет людини досить міцний, то вірус, як правило, не розвивається, в іншому випадку на шкірі людини починають з'являтися уторення.Зазвичай пацієнтові пропонується комплексне лікування періанальних кондилом: спочатку проводиться хірургічне видалення утворень, потім пацієнт проходить курс прицільної іммуностимуляції.

Гострокінцеві періанальні кондиломи являють собою сосочкові освіти сіро-рожевого кольору, іноді у вигляді окремих острівців, між якими видно неуражена шкіра, іноді у вигляді сосочків, які зливаються і утворюють цілі конгломерати, які можуть закривати задній отвір, бувають гігантські кондиломи до 20 см і більше в діаметрі. А їхній вигляд нагадує кольорову капусту.Найчастіше зустрічаються так звані прості загострені кондиломи, гігантські кондиломи називають також пухлинами Бушко-Левенштейна на імена авторів, які вперше описали в 1925 р гігантську гостру кондилому статевого члена.

 Проктологія, консультація проктолога, періанальні гострокінцеві кондиломи - клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Причини виникнення
В даний час встановлено, що прості і гігантські кондиломи викликаються різними типами вірусу папіломи людини (ВПЛ). Раніше вважалося, що виникнення захворювання пов'язано з вірусами низького ступеня онкогенності (типу 6 і 11), однак останні дослідження довели, що спектр збудників хвороби як низькою так і високого ступеня онкогенності набагато ширше. Це стало можливим завдяки широкому впровадженню в практику найбільш точного методу діагностики вірусу і його типу - HPV digene test. Слід зазначити, що наявність самого вірусу в покривних тканинах не є обов'язковою умовою для розвитку захворювання, до того ж носіїв вірусу багато, а хвороба виникає не у всіх. Необхідною умовою для переходу зі стадії носійства в стадію клінічних проявів є зниження імунного статусу, а саме - продукції інтерферону - білка який відіграє провідну роль у формуванні специфічного (спрямованого на конкретного збудника) імунітету.

Симптоми, клінічний перебіг
Хворі, які потребують лікування гострокінцевих кондилом, зазвичай скаржаться на наявність розростань навколо заднього проходу, відчуття чужорідного тіла в області промежини, печіння, свербіж, відчуття мок-нутія в області заднього проходу, при наявності великих кондилом часто турбують біль і виділення крові внаслідок травматизації одягом і при дефекації. Найбільше занепокоєння доставляють великі кондиломи, які секретують смердючу рідину, в самих розростаннях можуть бути ходи за типом Свищева, місцевий запальний процес призводить до інтоксикації і відбивається на загальному самопочутті. Причому темп зростання кондилом може бути дуже високим.

Ускладнення
Дуже часто в результаті видалення гострокінцевих кондилом, а так само після їх лікування консервативними методами різними препаратами виникають рецидиви захворювання. Описані випадки розвитку плоскоклітинного раку, частіше це зазначалося при наявності гігантських кондилом (пухлина Бушко-Левенштейна), особливо при поширенні кондиломи на анальному каналі. Ця обставина диктує необхідність ретельного огляду хворих до і під час операції для визначення характеру і поширеності процесу, а також гістологічного дослідження, яке повинно супроводжувати видалення гост
гострокінцевих кондилом.

 Проктологія, консультація проктолога, парапроктит - клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Діагностика
Діагноз можна поставити після зовнішнього огляду промежини. Слід звернути також увагу на статеві органи, оскільки там теж можуть локалізуватися гострокінцеві кондиломи.Обов'язково проводиться пальцеве дослідження анального каналу і прямої кишки, іноді навіть при невеликих конділоматозних розростаннях на періанальної шкіри кондиломи виявляються в анальному каналі у вигляді дрібних плотнуватих вузликів. При гігантських кондиломах ураження анального каналу зустрічається частіше.Ректороманоскопія є обов'язковим дослідженням у таких хворих, при цьому досить часто спостерігається гіперемія слизової оболонки прямої кишки, іноді зернистість її. Вище аноректальної лінії, тобто в самій прямій кишці, гострокінцевих кондилом не буває.Яке б лікування гострокінцевих кондилом не проводилося у конкретного хворого, необхідно в обов'язковому порядку провести обстеження на ВІЛ-інфікованість і сифіліс.Диференціальна діагностика. Гострокінцеві періанальні кондиломи найчастіше доводиться диференціювати від сифілітичних кондилом. Останні візуально більш плоскі, білясті, у вигляді окремих бляшок, поверхня їх волога. Остаточний діагноз ставиться після проведення серологічних реакцій і огляду венеролога.При проведенні диференціального діагнозу із злоякісними пухлинами цієї області вирішальну роль відіграють результати морфологічного дослідження.

Лікування
Лікування гострокінцевих кондилом повинно враховувати патогенетичні механізми захворювання і вимагає комплексного підходу. Після визначення діагнозу і локалізації обов'язковим є виконання тесту на стан інтерферонового статусу з визначенням чутливості до індуктора інтерферону і імуностимуляторів. Після отримання результатів проводиться курс іммуностимуляції, але на тлі якого виконується видалення кондилом. Консервативне видалення гострокінцевИХ періанальних кондилом зазвичай застосовується при невеликих одиничних кондиломах, розташованих тільки в періанальної області коли між ними є значні ділянки здорової шкіри. Використовується розчин конділін: за допомогою спеціальної палички (вона додається до флакону з препаратом) прижигаючий розчин наноситься на кондиломи, при цьому потрібно побоюватися попадання розчину на здорову шкіру. Доцільно так само місцеве застосування противірусних препаратів у вигляді мазей.При утвореннях більше 0,3-0,5 см в діаметрі, що займають значні ділянки шкіри, а також виявленні кондилом в задньому проході, видалення гострокінцевих кондилом є єдиним ефективним методом лікування. Операція в більшості випадків виконується амбулаторно без госпіталізації. У нашій клініці з успіхом застосовуються сучасні методи видалення кондилом: кріохірургія (виморожування рідким азотом) і радіохвильова хірургія. Основною умовою радикального видалення є висічення утворень в межах власної пластинки - на глибину 1-2 мм.Хірургічне лікування в умовах стаціонару робиться найчастіше при наявності великих (більше 3-4 см в діаметрі) вузлів. Іноді при наявності гігантського ураження, видалення гострокінцевих кондилом проводиться не за один раз, оскільки утворюються великі рани можуть привести до деформації в області анального отвору.

Прогноз
Рецидивування кондилом відзначається однаково часто при всіх способах видалення і за різними даними може досягати 50%. Рецидив обумовлений тим, що хвороба викликана вірусом і якщо організм не справляється з інфекцією, то тільки місцевий вплив на кондиломи (припікання, видалення) не дасть стійкого одужання. Тому лікування кондилом повинно бути комплексним: противірусні препарати, імуностимулятори, видалення кондилом. Сучасний комплексний підхід до лікування дає значне зниження рецидиву до 1-9% за різними типами вірусу. При озлокачествлении утворень прогноз несприятливий.

Рекомендуємо Вам відвідати проктолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика