Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Дослідження зондом

Метод застосовується для вивчення особливостей топографії свищів прямої кишки. З цією метою використовують металевий зонд з круглим потовщенням на кінці - пуговчатий зонд. Дослідження зондом при наявності свища - обов'язкова процедура.

При локалізації свищів на шкірі промежини зондування слід проводити в положенні хворого на спині на гінекологічному кріслі. Пуговчатий зонд вводять в свищевой хід через зовнішній отвір. Його просувають в глибину свища настільки, наскільки це можливо, дотримуючись обережності і уникаючи насильства. Ця маніпуляція часто буває болючою для пацієнта.

При зондуванні отримують наступну інформацію: напрямок норицевого ходу щодо стінки кишки, протяжність свища, наявність звивистості ходу і порожнин, рівень проникнення зонда в просвіт кишки.

Важливим фактом є виявлення зв'язку норицевого ходу з просвітом кишки. Наявність такого повідомлення в зоні анального каналу характеризує головну особливість хронічного парапроктиту. Відсутність його ставить перед проктологом додаткові діагностичні завдання.

Принципове значення для лікування свищів прямої кишки має визначення топографо-анатомічних взаємовідносин між Свищевим ходом і м'язами сфінктера. Це завдання вирішується за допомогою зондо-пальцевого прийому.

Зондо-пальцеве дослідження
Сутність прийому полягає у визначенні товщини тканин між зондом, введеним в свищевой хід, і пальцем, що знаходяться в просвіті анального каналу. Чим товстіший шар тканин, тим більше даних за складний вид свища, і навпаки, якщо товщина містка тканин над зондом на рівні дистальної половини заднього проходу не перевищує 1 см, можна бути впевненим в наявності простого свища.


Рекомендуємо Вам консультацію проктолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Захворювання прямої кишки, які успішно лікують проктологи
Геморой
Анальні тріщини
Анальні бахромки (анальні сосочки)
Гострокінцеві кондиломи

Дивіться також:
Чи є у Вас геморой? Швидкий само-тест ON-LINE
Групи ризику і основні прояви захворювань прямої кишки
Вакуумне латексне лігування - передовий метод лікування геморою

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Акційний пакет - здоров'я чоловіка

Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

10.08.2016

Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика