Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Дослідження рухової функції

Рухова функція кишечника - сукупне поняття, що включає такі параметри, як тонус кишечника (різних його відділів) перистальтичні рухи, функція яких полягає в перемішуванні харчової маси і збільшенні її контакту зі слизовою, а також, перистальтичні хвилі, які просувають харчові, а потім калові маси у напрямку до прямої кишки.

До рухової функції відноситься, також акт дефекації, який ініціюється роздратуванням рецепторів прямої кишки при надходженні певної кількості вмісту в ампулу прямої кишки. Найбільш поширеним для оцінки моторики кишківника в клінічній практиці є рентгенівське дослідження. Зазвичай після рентгеноскопії шлунка вивчається пасаж барію по кишечнику. У нормі худа кишка починає заповнюватися барієвої масою через 25-30 хвилин після її прийому, клубова кишка починає заповнюватися через 1,5 - 2 год. У сліпу кишку барій надходить через 3-4 години. Заповнення всієї товстої кишки відбувається приблизно за 24 години, а повне її спорожнення триває 48-72 години, що дає можливість лікарю рентгенологу оцінити тонус кишки, швидкість і інтенсивність перистальтичних рухів. Основне обмеження зазначеної методики - необхідність в повторному рентгенівському опроміненні хворого.

Розроблено методики реєстрації внутрикишечного тиску в товстій кишці. Застосовується баллонокімографічний метод, коли вводиться в порожнину кишки балон, заповнений повітрям або водою. Реєстрація внутрішньокишечного тиску проводиться також за допомогою відкритого катетера. Найбільш точним і фізіологічним є радіотелеметричний метод, коли в порожнину кишки вводиться капсула, яка реєструє внутрішньопорожнинний тиск і передає результати у вигляді радіосигналів.

Рекомендуємо Вам відвідати проктолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Захворювання прямої кишки, які успішно лікують проктологи
Геморой
Анальні тріщини
Анальні бахромки (анальні сосочки)
Гострокінцеві кондиломи

Дивіться також:
Чи є у Вас геморой? Швидкий само-тест ON-LINE
Групи ризику і основні прояви захворювань прямої кишки
Вакуумне латексне лігування - передовий метод лікування геморою


Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Спеціальна ціна на видалення геморою, анальних тріщин, сосочків і бахромок - 15%

Знижка діє, за умови запису на прийом або замовленні зворотного дзвінка з нашого сайту Детальніше...

01.08.2016

Спеціальна акційна ціна на послуги проктолога

Тільки в серпні 2016 року спеціальна ціна на первинну консультацію у лікаря-проктолога нашої клініки з оглядом і проведенням аноскопии становить 180 грн. Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика