Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Копрологічне дослідження

Копрологічне дослідження може бути охарактеризоване як метод інтегральної оцінки процесів травлення і всмоктування в кишечнику, а також рухових порушень. Оцінюються макроскопічні зміни калу, а також ті зміни, які можуть бути виявлені при мікроскопічному дослідженні.

Основні копрологічні симптоми такі:

Креаторея - наявність м'язових волокон в калі внаслідок дефіциту ферментів, які беруть участь в гідролізі білків. М'язові волокна бувають змінені (без смугастість) і незмінені (з поперечною смугастість).

Жири в калі - стеаторея. Виявляються у вигляді нейтрального жиру, жирних кислот і мил (солей жирних кислот). Стеаторея може виявлятися при дефіциті ліпази, а також при порушеннях всмоктування кінцевих продуктів гідролізу жирів.

Вуглеводи в калі - амілорея. Визначаються у вигляді позаклітинного крохмалю внаслідок нестачі панкреатичної або кишкової амілази, у вигляді внутрішньоклітинного (в рослинній оболонці) крохмалю через порушення бактеріальної ферментації в сліпій кишці.

Перетравлюється і клітковина, що не перетравлюється, - в основному її виявлення обумовлене руховими порушеннями і складом кишкової мікрофлори.

Визначаються еритроцити і лейкоцити в калі, слиз, епітеліальні клітини. Найчастіше ці зміни обумовлені запальними змінами в дистальних відділах товстої кишки.

Якісно проведене копрологічне дослідження дозволяє також виділити ряд синдромів, що вказують на ураження того чи іншого відділу травної системи.

Гастрогенний синдром. Розвивається у хворих на хронічний гастрит із секреторною недостатністю. Кал оформлений. Мікроскопічно визначаються незмінені, в меншій мірі, змінені м'язові волокна, сполучна тканина.

Панкреатогенний синдром. Спостерігається при зовнішньосекреторної недостатності підшлункової залози. Кал неоформлений, світло-жовтий. У великій кількості визначаються нейтральний жир, позаклітинний крохмаль, змінені м'язові волокна.

Ентеральний синдром. Розвивається у хворих з порушенням функції тонкої кишки. Кал неоформлений, світло-жовтий. Визначаються жирні кислоти, мила, позаклітинний крохмаль, змінені м'язові волокна.

Ілеоцекальний синдром. Розвивається у хворих з порушеннями процесів травлення в проксимальних відділах товстої кишки внаслідок дисбактеріозу. Кал неоформлений. Мікроскопічно у великій кількості визначається внутрішньоклітинний крохмаль, рясна іодофільна флора.

Діскінетичний коли-дистальний синдром. Відзначається у хворих з запорами. Кал фрагментований, нерідко оповитий слизом. Мікроскопічно практично нічого не визначається.

Дистально-колітичний синдром. Зустрічається у хворих з вираженими запальними змінами в сигмовидній і прямій кишці. Кал неоформлений, в ньому багато слизу, може бути кров. Мікроскопічно визначаються еритроцити, лейкоцити, десквамированного епітелій.

Рекомендуємо Вам консультацію проктолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Захворювання прямої кишки, які успішно лікують проктологи
Геморой
Анальні тріщини
Анальні бахромки (анальні сосочки)
Гострокінцеві кондиломи

Дивіться також:
Чи є у Вас геморой? Швидкий само-тест ON-LINE
Групи ризику і основні прояви захворювань прямої кишки
Вакуумне латексне лігування - передовий метод лікування геморою


Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Спеціальна ціна на видалення геморою, анальних тріщин, сосочків і бахромок - 15%

Знижка діє, за умови запису на прийом або замовленні зворотного дзвінка з нашого сайту Детальніше...

01.08.2016

Спеціальна акційна ціна на послуги проктолога

Тільки в серпні 2016 року спеціальна ціна на первинну консультацію у лікаря-проктолога нашої клініки з оглядом і проведенням аноскопии становить 180 грн. Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика