Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

    Колоноскопія

    Колоноскопія (фіброколоноскопії, колонофіброскопія) - метод ендоскопічної діагностики захворювань товстої кишки.


Колоноскопія в клініці "МедЦентрСервіс" не проводиться.

Колоноскопія - важливий метод діагностики захворювань товстої кишки. Виконується за допомогою спеціального апарату - колоноскопа, різних моделей якого в даний час досить багато.

Обов'язковим показанням до проведення колоноскопії є виявлення поліпів прямої та сигмовидної кишки і інші пухлини виявлені методом ректороманоскопії. У цих випадках необхідно обстежити всю товсту кишку, щоб не пропустити пухлинні або запальні зміни, розташовані вище рівня, який досягає жорсткий ректоскоп або фібросігмоідоскоп. Слід враховувати, що ірріго- і колоноскопія не взаємовиключають, а доповнюють один одного. Колоноскопія незамінна для диспансерного спостереження за хворими після видалення поліпів, після консервативного лікування виразков
их колітів та особливо для регулярних оглядів товстої кишки у хворих, оперованих з приводу раку товстої кишки.
На сьогоднішній день колоноскопія є найбільш інформативним методом ранньої діагностики доброякісних і злоякісних пухлин товстої кишки, неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона та ін. І дозволяє в 90% випадків оглянути товсту кишку на всьому протязі. Під час проведення колоноскопії візуально оцінюється стан слизової оболонки товстої кишки. При колоноскопії можливо також виконання різних лікувальних маніпуляцій - видалення доброякісних пухлин, зупинка кровотечі, витягання чужорідних тіл, реканалізапія стенозу кишки і ін.

У деяких випадках корисною буває фото і відеофіксація виявленої патології (на фото: поліп, дивертикул і рак товстої кишки)

   


Показанням до проведення колоноскопії є підозра на будь-яке захворювання товстої кишки.
Показання для колоноскопії найширші. Перш за все, вона повинна виконуватися при підозрі на пухлину, в цих випадках її роздільна здатність значно вище ірригоскопії. Виявляються пухлини і поліпи мінімальних розмірів. Показана колоноскопія при запальних захворюваннях товстої кишки, особливо при виразковому коліті і хворобі Крона. Вона застосовується також у невідкладних ситуаціях при кишкових кровотечах, непрохідності, наявності сторонніх тіл.
Іноді перед колоноскопією виконується рентгенологічне дослідження товстої кишки

Протипоказання
Протипоказано дослідження при гострих інфекційних хворобах, перитоніті, а також в пізніх стадіях серцевої і легеневої недостатності, виражених порушеннях згортання крові. Не можна проводити колоноскопію у хворих на тяжкі форми виразкового і ішемічного коліту.

Техніка проведення
Зазвичай колоноскопію проводять без анестезії. Хворим з вираженими болями в області заднього проходу показана місцева анестезія (дікаінова мазь, ксілокаінгель). При важких деструктивних процесах в тонкій кишці, масивному спайковому процесі в черевній порожнині доцільно здійснювати колоноскопію під загальною анестезією, яка обов'язкова дітям до 10 років.
Колоноскопія - досить складна процедура, тому постарайтеся максимально допомогти лікарю і медичній сестрі - дотримуйтесь їх інструкцій. Ви будете відчувати певний дискомфорт під час дослідження, однак лікар буде вживати всіх заходів, щоб зменшити неприємні відчуття. Багато в чому точне дотримання інструкцій дозволяє легше перенести процедуру.
Вам доведеться зняти з себе весь одяг нижче пояса, включаючи нижню білизну. Потім вам допоможуть лягти на кушетку або діагностичний стіл на лівий бік, коліна повинні бути підтягнуті до грудей.
Колоноскоп через задній отвір вводиться в просвіт прямої кишки і поступово просувається вперед при помірній подачі повітря для розправлення просвіту кишки. Під час дослідження за вказівкою лікаря вам допоможуть повернутися на спину або знову на лівий бік.
При деяких патологічних станах для уточнення діагнозу необхідно мікроскопічне дослідження змінених ділянок слизової оболонки, які лікар бере спеціальними щипцями - виконується біопсія, що подовжує час дослідження на 1-2 хвилини.
Під час колоноскопії у вас з'явиться відчуття переповнення кишки газами, через що виникають позиви на дефекацію. Після закінчення дослідження введений в кишку повітря відсмоктується через канал ендоскопа. Больові відчуття при цій процедурі помірні оскільки кишка розтягується при введенні в неї повітря. Крім того, в момент подолання вигинів кишкових петель виникає зміщення кишечника. У цей момент ви будете відчувати короткочасне посилення болів.

Як поводитися після дослідження?
Відразу ж після закінчення процедури можна пити і їсти. Якщо зберігається відчуття переповнення живота газами і кишка не спорожняється від залишків повітря природним шляхом, можна прийняти 8-10 таблеток товченого запашного активованого вугілля, розмішавши його в 1/2 склянки теплої кип'яченої води. Протягом декількох годин після дослідження краще лежати на животі.

Ускладнення
Ускладнення колоноскопії, найбільш небезпечним з яких є перфорація кишки, зустрічаються дуже рідко.

Правила підготовки кишечника до колоноскопії


Рекомендуємо Вам відвідати проктолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87


Дивіться також:
Причини і симптоми геморою
Що ще лікують наші проктологи
Методи діагностики в проктології
Як підготувати кишечник перед візитом до проктолога
Вакуумне латексне лігування - передовий метод лікування геморою

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Спеціальна ціна на видалення геморою, анальних тріщин, сосочків і бахромок - 15%

Знижка діє, за умови запису на прийом або замовленні зворотного дзвінка з нашого сайту Детальніше...

01.08.2016

Спеціальна акційна ціна на послуги проктолога

Тільки в серпні 2016 року спеціальна ціна на первинну консультацію у лікаря-проктолога нашої клініки з оглядом і проведенням аноскопии становить 180 грн. Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика