Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Біопсія прямої кишки

Біопсія прямої кишки дає можливість провести гістоморфологічне дослідження. Є два способи отримання фрагментів слизової кишки - за допомогою сліпої аспіраційної біопсії і прицільної біопсії, здійснюваної під час ендоскопії. Показання для обох видів біопсії різні - сліпа застосовується при підозрі на дифузні ураження кишки, прицільна може проводиться і в цих ситуаціях, але особливо при підозрі на пухлини, хвороба Крона, туберкульоз.
Для оцінки стану слизової кишки можна використовувати три способи:

1. Світлова мікроскопія, де є можливість провести звичайне гістологічне дослідження біоптату, використовувати також гістохімічні методи обробки матеріалу.
2. Стереоскопічна мікроскопія, що дозволяє вивчати препарат в трьох вимірах, що створює враження об'ємності слизової.
3. Електронна мікроскопія для вивчення ультраструктурних змін слизової.
Морфологічне дослідження слизової є вирішальним методом діагностики основних нозологічних форм поразки кишечника.
Прижиттєве патоморфологічне вивчення змінених тканин товстої кишки дозволяє вирішити багато взаємопов'язані клінічні питання. Перш за все, цей метод важливий для розпізнавання природи новоутворень. Мікроскопічне підтвердження діагнозу раку необхідно, щоб уникнути невиправданих операцій при захворюваннях запального характеру і доброякісних пухлинах. Під час гістологічного дослідження пухлинної тканини визначають її структуру і ступінь диференціювання клітинних елементів, що зміцнює позиції лікаря в діагностиці і дозволяє правильно вибрати обсяг оперативного втручання.

Метод здатний надати лікарю допомогу при розпізнаванні запальних і функціональних захворювань кишки. При запальних захворюваннях товстої кишки біопсія дає можливість об'єктивно оцінити ступінь вираженості патологічного процесу в стінці кишки і контролювати ефективність проведеної терапії.

Забір тканин для мікроскопії з дистальних відділів товстої кишки зазвичай виробляють при виконанні ректороманоскопії. Біопсію здійснюють різними інструментами, складовими ендоскопічним колопроктологічним набіром. У ряді випадків важливо отримати тканину на грані з поразкою.

Для вивчення злоякісної пухлини тканину беруть з її краю на грані з незміненою слизовою оболонкою.
При біопсії слизової оболонки обирають ті ділянки, які виступають в просвіт кишки. Отриманий шматочок тканини фіксують в 10% розчині нейтрального формаліну.

Біопсія - хірургічна маніпуляція, яка потребує акуратності виконання, контролю гемостазу і відповідної документації.
Зазвичай кровотеча з ложа віддаленої ділянки пухлини або слизової оболонки буває невеликим і припиняється самостійно. При більш інтенсивній кровотечі його зупиняють притисненням марлевої кульки, змоченої розчином перекису водню, адреналіну, амінокапронової кислоти або ж застосовують електрокоагуляцію.

Цитологічне дослідження
Цитологічне дослідження виділень з внутрішньої поверхні кишки по своїй інформативності поступається гістологічному методу, але в колопроктологічній практиці спосіб набуває особливої цінності, якщо неможливо виконати біопсію. З метою швидкого уточнення злоякісного ураження цитодіагностика може надати неоціненну допомогу.


Рекомендуємо Вам консультацію проктолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Захворювання прямої кишки, які успішно лікують проктологи
Геморой
Анальні тріщини
Анальні бахромки (анальні сосочки)
Гострокінцеві кондиломи

Дивіться також:
Чи є у Вас геморой? Швидкий само-тест ON-LINE
Групи ризику і основні прояви захворювань прямої кишки
Вакуумне латексне лігування - передовий метод лікування геморою

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

12.08.2016

Спеціальна ціна на видалення геморою, анальних тріщин, сосочків і бахромок - 15%

Знижка діє, за умови запису на прийом або замовленні зворотного дзвінка з нашого сайту Детальніше...

01.08.2016

Спеціальна акційна ціна на послуги проктолога

Тільки в серпні 2016 року спеціальна ціна на первинну консультацію у лікаря-проктолога нашої клініки з оглядом і проведенням аноскопии становить 180 грн. Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика