Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

    Аналіз секрету простати

     аналіз секрета (сока) простати, діагностика простатита, уролог, андролог  - клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерск
Найбільш інформативний аналіз для діагностики стану передміхурової залози, який дає можливість судити про наявність запального процесу в простаті, його стадії і ступеня хронізації, а також компенсаторних резервах передміхурової залози. У деяких випадках, лаборант може побачити в секреті простати патогенні мікроорганізми, такі як коки, трихомонади, гриби.
Проведення аналізу секрету простати в процесі лікування дозволяє судити про ефективність проведеного лікування, а нормалізація цього аналізу після курсу лікування служить критерієм виліковування.
Крім того, цей аналіз рекомендується робити 1 раз в шість місяців (в осінньо-весняний період) пацієнтам, які хворіють на хронічний простатит, для визначення стану простати і виявлення можливого сезонного загострення захворювання.

Аналіз секрету передміхурової залози - мікроскопічне дослідження секрету простати.

Що показує аналіз секрету передміхурової залози?
Даний аналіз дозволяє виявити запалення передміхурової залози (простатит), а також судити про функції і резервні можливості простати.

Як отримують секрет передміхурової залози для аналізу?
Для взяття секрету простати необхідно зробити масаж передміхурової залози, під час якого відбувається виділення секрету простати. Аналіз можна здавати в будь-який час дня. Підготовка до аналізу не потрібна. У деяких чоловіків виділення секрету простати ускладнене, в такому випадку рекомендується статеве утримання протягом 2-3 діб до здачі аналізу.

Як досліджують секрет передміхурової залози?
Секрет передміхурової залози досліджують під мікроскопом: проводиться підрахунок кількості лейкоцитів, епітеліальних клітин, лецитинових зерен, оцінюється наявність бактерій, амілоїдних тілець.

При необхідності проводиться ПЛР діагностика інфекцій, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), а також посів секрету простати на флору і чутливість до антибіотиків.

Оцінка результатів дослідження секрету передміхурової залози
Нормальна кількість рідини коливається від 1-2 крапель до 1-2 мл. Збирають його на знежирене предметне скло або в пробірку.
При неможливості взяття секрету простати, проводиться дослідження першої порції сечі, взятій після масажу простати.

Нормальний секрет простати є однорідною рідкою в'язкою, густої консистенції, опалесцируючого білуватого (молочного) кольору, слабколужної реакції з рН 7,7 - 8,5, має характерний запах "квітів каштана".

Лейкоцити - маркер запалення. Нормальна кількість лейкоцитів може коливатися від 0 до 10 - 12 - 15 в полі зору. Кількість їх збільшується при запаленні, проте, на збільшення кількості лейкоцитів впливає техніка взяття секрету простати і домішка виділеної уретри.

Еритроцити зустрічаються поодинокі в результаті енергійного масажу передміхурової залози. Збільшення їх кількості спостерігається при каменях передміхурової залози і пухлинах.

Злущування епітелію у великих кількостях спостерігається при гострому запальному процесі і при пухлинах, тоді ж часто відбувається дісквамація (злущування) з білковим і жировим перетворенням епітеліальних клітин. Макрофаги зустрічаються при застої секрету, тривало поточному запальному процесі.

Амілоїдні тільця утворюються при згущенні секрету, мають овальну форму і шарувату будову, нагадуючи зріз стовбура дерева. У нормі не виявляються, з'являються при застої секрету в залозі, що може бути при хронічному запальному процесі, аденомі простати.

Лецитинові зерна - специфічний продукт секреції епітелію передміхурової залози, що надає секрету молочного забарвлення. У нормі в секреті багато лецитинових зерен. Зниження їх кількості спостерігається при хронічному простатиті.

Кристали Беттхер утворюються при підсиханні секрету на склі і діагностичного значення не має.
Іноді, при грибковому ураженні простати, виявляються елементи (міцелій і спори) грибів.

Ретенційний синдром - синдром застою, який спостерігається при аденомі передміхурової залози: достатня кількість макрофагів, поодинокі багатоядерні клітини нагадують чужорідні тіла і амілоїдні тільця.

При хронічному простатиті головним показником запалення є лейкоцити, а лецитинові зерна свідчать про резервні можливості простати.

Рекомендуємо Вам відвідати уролога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87


Дивіться також:
Методи діагностики в урології
Простатит: причини, симптоми, лікування, профілактика
Еректильна дисфункція

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Акції та спеціальні пропозиції від нашої клініки

Замовляйте спеціальні діагностичні пакети з нашого сайту і економте свої кошти Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

01.08.2016

Трихоскопія - діагностика проблемного волосся

Консультація трихолога з обов'язковою комп'ютерної трихоскопіею за 500 грн.
Детальніше...МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика