Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

ПАП - тест (мазок на цитологію)


ПАП тест, мазок на цитологію, цитологичний мазок, онкоцитологія -  клініка МедЦентрСервіс, Київ, ПечерскПАП - тест. Варіанти назви: цитологічний мазок, мазок на цитологію, цервікальний мазок, аналіз Папаніколау є дуже важливе, інформативне і, в той же час, просте дослідження. Цитологічний мазок обов'язково беруть у кожної жінки під час гінекологічного огляду.


ПАП - тест дозволяє виявити найменші зміни клітинного складу і мікрофлори піхви, шийки матки і цервікального каналу, які згодом можуть привести до дисплазії і ракового процесу. При регулярному огляді у гінеколога і проведенні ПАП - тесту ці зміни будуть виявлені на ранній стадії, коли призначене лікування буде максимально ефективним. Рак шийки матки є другою за поширеністю причиною смертності жінок від онкозахворювань в Україні. Єдиний спосіб виявити передраковий процес - регулярний огляд у гінеколога, кольпоскопія і мазок на цитологію.

ПАП - тест застосовується для діагностики дисплазії (ерозії) і раку шийки матки на ранніх стадіях. Крім цитологічного мазка, для діагностики цих захворювань значення має кольпоскопічна картина і результати аналізу на ВПЛ (вірус папіломи людини, папіломавірус). ПАП тест, мазок на цитологію, цитологичний мазок, онкоцитологія -  клініка МедЦентрСервіс, Київ, ПечерскЗгідно правил, мазок на цитологію береться спеціальним шпателем з поверхні і каналу шийки матки. Взятий матеріал наноситься на скло і відправляється в цитологічну лабораторію. Там цитологічні мазки фарбуються за методом Папаніколау і ретельно вивчаються лікарями - лаборантами на наявність відхилень в клітинному будові.Фактори ризику раку шийки матки:
Кілька сексуальних партнерів
Початок статевого життя в ранньому віці
Вірусні інфекції, такі, як ВПЛ, ВІЛ, або вірус герпесу (HSV)
Ослаблена імунна система
Наявність в минулому раку статевої системи
куріння

Кому і коли наобходім ПАП - тест
1. Щорічно кожній жінці з початку статевого життя або з 18 - ти річного віку. При відсутності статевих контактів, допустимо проведення ПАП - тесту 1 раз в 3 роки.
2. При використанні гормональних контрацептивів, а також жінкам, які страждають генітальним герпесом рекомендується проходити цитологічне обстеження два рази в рік.
3. Часта зміна статевих партнерів, безпліддя, надмірна вага (ожиріння), гострі кондиломи статевих органів є приводом для більш частого проведення цитологічного мазка.
Оскільки захворюваність на рак шийки матки збільшується з віком, мазок на цитологію необхідно робити регулярно, протягом усього життя. Навіть після настання менопаузи жінка повинна систематично робити мазок на цитологію.

Підготовка до здачі цитологічного мазка
ПАП - тест береться в будь-який час поза менструації. За 48 годин перед здачею аналізу рекомендується утриматися від статевих контактів, застосування вагінальних кремів і свічок, спринцювання і прийняття ванни і вагінального душа.

Оцінка результатів ПАП - тесту
Розрізняють п'ять стадій розвитку патології.
Пап - тест вважається негативним при першій стадії, позитивним при 2, 3, 4 і 5 стадіях.

1 стадія: нормальна цитологічна картина (відсутність клітин з відхиленнями), характерна для здорових жінок.
2 стадія: морфологічні зміни клітин, обумовлені запальним процесом. Дана стадія є варіантом норми, проте потрібно більш ретельне обстеження для виявлення причин запалення (найчастіше інфекції, що передаються статевим шляхом - ЗПСШ).
3 стадія: поодинокі клітини з аномаліями в будові ядер і цитоплазми (підозра на злоякісний процес). Необхідно повторне взяття мазка і проведення прицільної біопсії і гістологічного дослідження.
4 стадія: виявляються окремі клітини з явно злоякісними змінами. Проведення прицільної біопсії обов'язкове!!!
5 стадія: визначається велика кількість типово ракових клітин. Діагноз злоякісного процесу не викликає сумнівів.
Незважаючи на те, що достовірність цитологічного мазка досить висока, остаточний діагноз встановлюється тільки після кольпоскопії і отримання результатів прицільної біопсії шийки матки.
Крім того, ПАП - тест не дає ніякої інформації про стан матки і яєчників, які також схильні до ризику ракового процесу. Тому обов'язковим є проведення вагінального УЗД органів малого таза. При необхідності, в нашій клініці проводиться аналіз онкомаркерів раку яєчників.


Дивіться також:
Дисплазія шийки матки - причини, діагностика, лікування
Кому і коли потрібна консультація гінеколога
Вагінальне УЗД


Рекомендуємо Вам відвідати гінеколога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: Вячеслав Скоробогатий
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

01.08.2016

Дисплазія шийки матки, ерозія? Радиоволнова хірургія - найсучасніший і ефективний метод лікування.

Радіохвильове видалення дисплазії і ерозії шийки матки, кондилом і папілом. Особливо підходить жінкам, що ненароджували Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика