Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Аналіз виділень з уретри (загальний мазок на флору)

Аналіз мазка з уретри (урогенітальний мазок, мазок на флору) - метод діагностики заснований на вивченні урогенітальних виділень під мікроскопом, після спеціального фарбування. Матеріалом для дослідження у чоловіків служать виділення з сечовипускального каналу, а також слизові або сирнистий виділення з головки статевого члена і крайньої плоті.

Методика взяття аналізу:

При наявності явних виділень з уретри, підготовки до взяття мазка не потрібно. Якщо виділення мізерні, незначні, необхідно утриматися від сечовипускання протягом 4 - 5 годин. Найкращим часом для взяття мазка на аналіз є ранок, перед першим сечовипусканням. Для зручності наших пацієнтів, ми починаємо роботу о 7 - 30 ранку.
При дуже мізерних і непостійних виділеннях існує варіант взяття мазка після провокації: напередодні ввечері можна вжити деяку кількість алкоголю (пиво) з солоною або гострою їжею, і вранці, перед сечовипусканням, з'явитися до лікаря уролога, який візьме мазок на флору. Крім того, існує медикаментозна провокація: внутрішньом'язеве введення спеціальної речовини (укол в сідницю) напередодні взяття мазка на флору. Даний препарат викликає загострення хронічного запального процесу і сприяє прояву виділень.
Забір виділень для аналізу проводиться спеціальним одноразовим інструментом. Взяття мазка є практично безболісним і абсолютно безпечним. Матеріал поміщається на спеціальне скло і відправляється в лабораторію. Терміни проведення аналізу 1 день: якщо Ви здасте аналіз мазка вранці, то результат буде в цей же день ввечері. Якщо Ви здасте аналіз днем, результати будуть на наступний день.

Що показує загальний мазок на флору:

Аналіз мазка дозволяє судити про наявність або відсутність запального процесу в сечівнику, а також, лікар лаборант може побачити в мазку деяких інфекційних збудників.
Критерієм запалення служать лейкоцити. Нормальна кількість лекоцітов в мазку: не більше ніж 10 - 15 в полі зору. Збільшення кількості лейкоцитів свідчить про запалення. Причому, чим більше лейкоцитів, тим більше виражений запальний процес.

В мазку можуть бути виявлені збудники деяких захворювань, що передаються статевим шляхом (ЗПСШ), такі як гонококи (викликають гонорею), трихомонади (трихомоніаз, трихомоноз), гарднерели (гарднерельоз, вагінальний дисбактеріоз), кандиди (кандидоз, молочниця). Також можуть бути виявлені представники умовно-патогенної флори: стафілококи, стрептококи, диплококи, бактерії (кишкова паличка).
Деякі збудники статевих інфекцій, такі як хламідії, мікоплазми, уреаплазми в загальному мазку не визначаються. Тому, високий рівень лейкоцитів у мазку, при відсутності видимих збудників, може свідчити присутності цих прихованих інфекцій. В цьому випадку необхідно проведення додаткових методів обстеження на статеві інфекції - ПЛР діагностика ЗПСШ.

Крім лейкоцитів і мікроорганізмів в аналізі виділень можуть визначатися клітини епітелію, який злущується зі стінок уретри, а також слиз. Слиз в мазку є показником роздратування.
Велика кількість слизу в мазку спостерігається після перенесеного запального процесу, коли ще не пройшло відновлення нормальної мікрофлори. Таке підвищення слизу може спостерігатися протягом тривалого часу, поступово зменшуючись.

Іноді, коли між двома партнерами починаються перші відкриті статеві контакти, обидва (чоловік і жінка) можуть відчувати неприємні відчуття в статевих органах і помірні виділення. При цьому, в мазках виявляються ознаки запалення (підвищення лейкоцитів більше 20 - 25 в полі зору), багато слизу і змішана флора (стафілококи, диплококи, бактерії та ін.). Причому, при обстеженні обох статевих партнерів, збудники статевих інфекцій (ІПСШ) не виявляються. Це відбувається внаслідок взаємообміну мікрофлорою при статевому акті. Відбувається конфронтація між умовно-пат
огенною флорою кожного з статевих партнерів. Зазвичай, через деякий час, внаслідок взаємопроникнення флори, настає біологічна рівновага і запальний процес проходить. Однак, якщо запалення сильно виражено або затягується в часі, необхідне втручання лікаря уролога (для чоловіків) і гінеколога (для жінок).
Така ситуація може спостерігатися при зниженні імунітету, а також якщо відбувається статевий контакт з партнером у якого є неспецифічні запальні захворювання статевих органів з високим рівнем мікробного зараження. Це може бути жінка хворіюча вульвовагинитом, цервицитом, ерозією (дисплазією) шийки матки або чоловік, яка хворіє на простатит.

Загальний мазок на флору - інформативний і доступний метод обстеження. Він проводиться для діагностики запальних захворювань сечостатевих органів, виявлення статевих інфекцій (ЗПСШ), а також для контролю за ходом лікування. Недоліком цього методу є неможливість точної ідентифікації деяких збудників ЗПСШ (хламідії, мікоплазми, уреаплазми). 

Тому, для більш точної і остаточної діагностики, необхідне проведення додаткових методів обстеження, таких як:
 • ПЛР діагностика статевих інфекцій
 • Бакпосів на флору з антибіотикограмою
 • Бакпосів DUO на міко-уреаплазму
 • Аналіз секрету простати

  Рекомендуємо Вам відвідати уролога "МедЦентрСервіс"
  Записатись на прийом до лікаря
  Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

  Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
  Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

  Дивіться також:
  Урологічна група ризику. Кому потрібна консультація уролога і андролога
  Прискорена еякуляція - ранній симптом простатиту
  Як правильно підготуватися для здачі аналізів на статеві інфекції

  Наші контакти
  Будьте здорові і щасливі!

  Автор: Вячеслав Скоробогатий
  Авторські права захищені G+


 • НОВИНИ

  12.08.2016

  Акційний пакет - здоров'я чоловіка

  Спеціально для чоловіків ми розробили спеціальні пакети досліджень, що дозволяють економити до -15% на комплексній діагностиці чоловічого здоров'я в клініці Детальніше...

  10.08.2016

  Що таке ризик розвитку еректильної дисфункції. Група ризику.

  Від чого залежить ризик розвитку порушення ерекції у чоловіків. Детальніше...

  08.08.2016

  Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

  З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

  МедЦентрСервіс МЦС
  всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика