Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Папілома (цістаденопапіллома)

Синоніми діагнозу "цістаденопапіллома" - внутрішньопротокова папілома, хвороба Мінца, інтрадуктальная папілома, молочна залоза, що кровоточить.
Захворювання носить локальний характер, може розвинутися в будь-якому віці.

Характеризується наявністю внутрішньопротокових або внутрішньокістозних папілярних папілломатозних розростань різної величини від визначених мікроскопічно до великих (5-7 см) утворень. Внутрішньопротокові папіломи виявляють себе прозорими або кров'яними виділеннями з соска. З практичної точки зору внутрішньопротоковий папілломатоз представляє інтерес як облігатних (обов'язковий) передрак. Лікування хірургічне.

Що таке цістаденопапіллома? Це доброякісна пухлина молочної залози, яка бере свій початок з молочних проток і являє собою або сосочкові розростання в розширеному протоці, або аналогічні розростання в кісті молочної залози. Є однією з форм вузлової мастопатії.

Ця пухлина небезпечна тим, що часто перероджується в рак молочної залози (рак грудей).

Найчастішим симптомом, при якому виявляється цістаденопапіллома, є виділення з соска з домішкою крові (темні або кольору крові) або прозорі (можливі варіанти кольору від зеленого до білястого) кольору. Крім того, іноді можна пальпаторно (на дотик) визначити об'ємне утворення в молочній залозі (як правило в навколососковій її зоні)

Для встановлення точного діагнозу як правило досить огляду онколога-мамолога, УЗД молочної залози, цитологічного дослідження виділень з соска або пунктату пухлини. Іноді потрібне проведення спеціальної модифікації мамографії - дуктографії (мамографія з контрастуванням проток)

При встановленому і доведеному діагнозі "цістаденопапіллома" рекомендується хірургічне втручання, яке представляє собою видалення ділянки молочної залози разом з пухлиною - секторальна резекція молочної залози.

Операція як правило проводиться під загальним знеболенням, однак при наявності абсолютних протипоказань можливе застосування і місцевої анестезії. За часом операція займає від 20 до 40 хв. Післяопераційний період практично безболісний, легко переноситься. Зняття швів приблизно на 9 (+/- 2) день. Серед хірургів, які практикують на молочній залозі операція вважається технічно нескладною.

При правильному виконанні операції з дотриманням принципів пластичної хірургії операція з приводу цістаденопапілломи практично не залишає видимих слідів на тілі. Операція з приводу цістаденопапілломи, як і будь-яка операція на молочній залозі повинна закінчуватися накладенням внутрішньошкірних косметичних швів, які після їх зняття і повного загоєння стають практично невидимими.


Рекомендуємо Вам відвідати мамолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

01.08.2016

Дисплазія шийки матки, ерозія? Радиоволнова хірургія - найсучасніший і ефективний метод лікування.

Радіохвильове видалення дисплазії і ерозії шийки матки, кондилом і папілом. Особливо підходить жінкам, що ненароджували Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика