Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

    Масталгія - біль у молочній залозі

    Циклічна і нециклічна біль.
Масталгія (біль в молочній залозі) - досить частий стан, який турбує близько 70% жінок хоча б раз у житті. Найчастіше біль у молочній залозі зустрічається у жінок в молодому віці, в пременопаузному періоді. Однак у жінок в постменопаузі так само може спостерігатися це стан. Майже кожна десята жінка відчуває болі в молочних залозах різного ступеня вираженості більше 5 днів протягом місяця. У деяких випадках болі в молочній залозі у жінки можуть тривати протягом усього періоду місячних. Ці болі впливають на щоденну активність, таку як робота, сімейні відносин
и, а також статеве життя.

Сама по собі одна тільки біль в молочних залозах рідко є ознакою раку. Однак, якщо Вас турбує несподівана біль в молочній залозі і Вас не покидають думки про рак, то для того, щоб з'ясувати причину цих болів, проконсультуйтеся у лікаря.

Біль у молочній залозі може бути циклічною, нециклічною і не пов'язаною з молочною залозою. При цьому циклічна біль зазвичай буває пов'язана з менструальним циклом. Нециклічна біль зазвичай постійна і не пов'язана з менструальним циклом. Біль, не пов'язана з молочною залозою може бути ознакою м'язових болів, але іноді жінці може здаватися, що причина її - молочна залоза.

При циклічній болі зазвичай процес захоплює обидві молочні залози і зазвичай біль поширюється по всій залозі, особливо зачіпаючи верхні і зовнішні частини її. При циклічної болі часто зустрічається роздратованість, набряклість і припухлість молочних залоз. Жінки часто описують цей біль як відчуття тяжкості і розпирання в грудях. Найбільш виражена ця біль протягом тижня перед початком місячних і в подальшому поступово вщухає. Циклічна біль в молочних залозах - найбільш частий вид болю, який зустрічається у 2/3 жінок.

Нециклічна біль частіше вражає тільки одну молочну залозу і локалізується в якомусь одному місці. Рідше нециклічної болі може носити дифузний характер і вражати всю молочну залозу, захоплюючи і пахву. Часто така біль описується жінками як пекуча, роздратована.
Циклічна біль в молочній залозі зазвичай зустрічається у жінок у віці 30 - 40 років, а нециклічні - у віці старше 40 років.

Причини масталгії
Причини болю в молочній залозі бувають різними. При циклічному характері болю зазвичай спостерігається розлади гормонального статусу. Гормональна теорія циклічних болів в молочній залозі пояснюється, наприклад, тим, що під час вагітності або в періоді постменопаузи ця біль припиняється. Це пов'язано з тим, що при цих станах відсутні постійні циклічні гормональні зміни в організмі жінки.
Причини нециклічних болів в молочній залозі швидше пов'язані з анатомічними змінами в грудях, а не гормональними. Це може бути кіста, тупа травма, перенесена операція на молочній залозі. Нециклічна біль може бути також і з огляду на причин, не пов'язаних з молочною залозою (стінка грудної клітки, м'язи, суглоби і нерви).

Інша теорія болів в молочній залозі свідчить, що причина може лежати в дисбалансі жирних кислот в тканинах молочних залоз. Це дисбаланс, в свою чергу, підвищує чутливість клітин залози до гормонів. Це пояснює ефективність в деяких випадках при болях застосування масла первоцвіту. Це масло містить гамма-ліноленову кислоту. Вважається, що ця кислота здатна відновлювати дисбаланс жирних кислот в організмі і знижувати чутливість тканини молочної залози до гормонів.

Крім того, циклічна біль може бути пов'язана з прийомом певних медикаментів, наприклад, гормональних препаратів для лікування безпліддя або контрацептивів. Циклічна біль в молочних залозах може бути побічним ефектом прийому естрогенів і прогестерону, що може пояснити, чому у деяких жінок зберігається біль у молочних залозах навіть в постменопаузі, коли вони змушені приймати гормональні препарати. Крім того, повідомляється про те, що іноді ця біль може відзначатися при прийомі антидепресантів.

Діагностика масталгії
Отже, якщо Вас турбують болі в молочній залозі, необхідно з'ясувати причину цього болю. Перш за все, лікар з'ясовує Ваш анамнез, тобто він проводить опитування того, що саме Вас турбує, характер болю, їх зв'язок з менструаціями, з іншими факторами, локалізацію болів, а також перенесені в минулому захворювання.
Лікар обов'язково запитає:
· Як довго Ви вже відчуваєте ці болі?
· Яка інтенсивність цих болів?
· Біль локалізується в одній або обох молочних залозах?
· Коли Ви робили востаннє мамографію?
· Чи є поряд з болем будь-які інші прояви, наприклад, виділення з соска?
· Які медикаменти Ви приймаєте?


Далі проводиться ручне обстеження молочних залоз, а також стану пахвових лімфовузлів. Зазвичай рекомендується також і рентгенологічне дослідження - мамографія. У разі виявлення пухлиноподібного освіти призначається УЗД.

Може бути кілька причин захворювання:
1. Дифузна мастопатія (дифузний фіброаденоматозом, фіброзно-кістозна мастопатія). Біль найчастіше виникає за 7-10 днів до менструації і проходить з початком місячних.
2. Ізольована кіста молочної залози, особливо з ознаками запалення
3. Радикулярний синдром (запалення міжреберних нервів, шийно-грудний остеохондроз, грижі міжхребцевих дисків). Для встановлення діагнозу слід в положенні на боці праворуч і ліворуч промацати проміжки між ребрами. І якщо обмацування викликає болі, відмінні від відчуття при натисканні на міжреберні проміжки нижче рівня молочних залоз, то сумніватися в запаленні нервів не доводиться.
4. Міозит - запалення міжреберних м'язів.
5. Захворювання щитовидної залози (гіпотиреоз, гіпертиреоз, вузловий зоб)
6. Захворювання печінки (важкий гепатит, панкреатит)
7. Стенокардія (особливо при наявності набряків грудей і нижніх кінцівок, задишки, надмірною вагою і болем за грудиною).
В останні роки випадки радикулітів, міозитів і запалення кіст грудей, особливо влітку, що пов'язано з переохолодження в умовах перебування на протягах і біля кондиціонерів.
Самолікування неприпустимо, тому що може завдати шкоди здоров'ю жінки.

Рекомендуємо Вам відвідати мамолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

01.08.2016

Дисплазія шийки матки, ерозія? Радиоволнова хірургія - найсучасніший і ефективний метод лікування.

Радіохвильове видалення дисплазії і ерозії шийки матки, кондилом і папілом. Особливо підходить жінкам, що ненароджували Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика