Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Самообстеження молочних залоз

Рак молочної залози є найбільш частою злоякісною пухлиною жінок і займає лідируючі позиції в структурі загальної смертності жінок від онкологічної патології. Рання діагностика раку молочної залози дозволяє провести радикальне видалення пухлини, підвищити результативність лікування і знизити смертність жінок від цієї патології.

Самостійне регулярне обстеження молочних залоз - обов'язкова процедура, яку повинна вміти кожна жінка. Самообстеження потрібно проводити регулярно і уважно. Якщо Ви виявили у себе будь - які зміни, ущільнення, болючість слід негайно звернутися до лікаря мамолога. Мета самообстеження - виявлення найменших змін, які можуть бути першими ознаками раку молочної залози. Цей метод дозволяє вчасно запідозрити захворювання і пройти своєчасне всебічне обстеження молочних залоз у мамолога.

Крім того, самообстеження допоможе Вам виявити будь-які інші захворювання молочних залоз на ранніх стадіях, коли лікування буде максимально ефективним. Самообстеження дає можливість жінці вчасно діагностувати і спостерігати за перебігом доброякісних захворювань молочної залози. Дозволяє відстежити момент можливого виникнення злоякісної пухлини і вчасно вжити заходів щодо екстреного втручання.

Самообстеження молочних залоз не замінює регулярного обстеження молочних залоз у мамолога або гінеколога, проведення УЗД і мамографії.

Коли слід проводити самообстеження молочних залоз?
Починати самообстеження молочних залоз необхідно з 18 - 20-річного віку і на протязі всього життя жінки. Вагітність, період грудного вигодовування і клімактеричний період не є винятком для самообстеження. У вагітних і годуючих жінок можливості виявлення змін утруднені, тому, в ці періоди, регулярне самообстеження особливо важливо.
З віком, ризик розвитку раку молочної залози збільшується, завдяки чому Ви повинні бути особливо пильними.

Молодим жінкам (репродуктивний вік) оптимальним часом самообстеження є перші дні після закінчення менструації. Самообстеження молочних залоз проводиться щомісяця, в один і той же день. Якщо Ви приймаєте оральні контрацептиви, самообстеження краще проводити в перший день прийому таблеток з нової упаковки.
Жінкам в період менопаузи слід вибрати будь - якої зручний і запам'ятовуючийся день: перший або останній день місяця, 15 - е число і т.д.

Методика самообстеження молочних залоз
Самообстеження грудей складається з 7 основних етапів (або кроків).

Самообследование молочных желез- клиника МедЦентрСервис, Киев, ПечерскКрок 1. Встаньте перед дзеркалом, опустивши руки вздовж пояса. Огляньте свої груди. Порівняйте розмір, форму і зовнішній вигляд обох молочних залоз і сосків. Зверніть увагу на відмінності і ассиметрію форми грудей. Огляньте кожну молочну залозу. Зверніть увагу на будь-які відхилення:Зміна розміру, контуру, форми, тонусу, нерівності: вибухне і западання поверхні;
Зміни шкіри: почервоніння, зморшкуватість, втягнення, "лимонна скоринка";
Стан сосків: асиметрія, деформація, втягнення, виділення з соска;


Самообследование молочных желез - клиника МедЦентрСервис, Киев, ПечерскКрок 2. Підніміть руки над головою і повторіть огляд спочатку спереду, а потім з обох боків. Зверніть увагу на симетричність молочних залоз. Покладіть руки на пояс і кілька разів, спочатку синхронно, а потім по черзі напружте і розслабте грудні м'язи.


Самообследование молочных желез - клиника МедЦентрСервис, Киев, ПечерскКрок 3. У положенні стоячи по черзі натисніть трьома середніми пальцями на грудну залозу, праву і ліву. Оцініть тонус і пружність залоз. Зверніть увагу, чи немає хворобливості в будь - яких ділянках грудей. Кожну молочну залозу обстежте протилежною рукою.


Самообследование молочных желез - клиника МедЦентрСервис, Киев, ПечерскКрок 4. прощупуйте обидві грудні залози. Починайте з верхньої зовнішньої чверті і просувайтеся по колу. Ліва частина грудей обстежується за годинниковою стрілкою, праву - проти. Порівнюйте свої відчуття зліва і справа.Самообследование молочных желез - клиника МедЦентрСервис, Киев, ПечерскКрок 5. По черзі стисніть сосок правої і лівої залози між великим і вказівним пальцями. Зверніть увагу, чи не з'являються при цьому виділення з соска. Якщо виділення з'являються, оцініть їх характер: молоко, слизові, кров'янисті, гнійні виділення.


Самообследование молочных желез - клиника МедЦентрСервис, Киев, ПечерскКрок 6. Продовжуйте обстеження в положенні лежачи на спині. Обстежте праву молочну залозу лівою рукою і навпаки. Прощупайте залозу круговими рухами, злегка натискаючи. Не пропустіть жодної ділянки. Виберіть зручну послідовність. Можете обстежити по спіралі від соска назовні, розширюються колами, або навпаки, звужуються колами від периферії до соска. Ви повинні охопити область від ключиці вгорі до місця прикріплення молочної залози до грудної стінки внизу, і від середини грудної клітки спереду до пахвової западини збоку.


При самообстеженні необхідно звертати увагу на будь-які зміни в грудних залозах:

Вузли, ділянки ущільнення або розм'якшення в молочній залозі;
Хворобливість при обмацуванні;
Ділянки, які здаються більш теплими;
Зміни тонусу і щільності в молочних залозах;


Самообследование молочных желез - клиника МедЦентрСервис, Киев, ПечерскКрок 7. Круговими рухами обмацайте праві і ліві пахвові западини. Зверніть увагу на наявність збільшених і болючих лімфатичних вузлів в пахвових западинах.Регулярно проводячи самообстеження молочних залоз Ви вивчите нормальний стан Ваших грудей. Будете точно знати про всі Ваші постійних особливості. При наявності ущільнень, Ви будете точно знати: дане ущільнення було на цьому місці завжди, або з'явилося нещодавно.

Жінкам, у яких є мастопатія (захворювання, при якому в молочних залозах постійно присутні щільні ділянки), регулярне самообстеження особливо важливо.

Оскільки самообстеження молочних залоз не дозволяє виявити маленькі і глибокі вузли, кожній жінці до 40 років необхідний щорічний огляд і УЗД молочних залоз у лікаря мамолога або гінеколога, а після 40 років - до щорічного профогляду додається мамографія.


Рекомендуємо Вам консультація мамолога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: "МедЦентрСервіс"
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

12.08.2016

Акції та спеціальні пропозиції від нашої клініки

Замовляйте спеціальні діагностичні пакети з нашого сайту і економте свої кошти Детальніше...

08.08.2016

Консультація сексолога, сексопатолога - проблеми вирішуються

З проблемами сексуальної сфери стикається майже кожна людина. Більшість з них успішно лікуються. Терпіти або насолоджуватися - вирішувати Вам! Детальніше...

01.08.2016

Трихоскопія - діагностика проблемного волосся

Консультація трихолога з обов'язковою комп'ютерної трихоскопіею за 500 грн.
Детальніше...МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика