Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Молочниця (Кандидоз)

Генітальний кандидоз, кандидозний вульвовагініт, молочниця
Генітальний кандидоз, кандидозний вульвовагініт, молочниця
Кандидоз - хвороба, викликана дріжджоподібними грибами з роду Candida. Мікрофлора порожнини рота, кишечника і піхви включає в себе кілька цих мікроорганізмів, навіть якщо людина повністю здорова. Незважаючи на це, гриби роду Candida здатні викликати патологічні запальні процеси.

Як виникає кандидоз?
Молочниця, як ще називають кандидоз, з'являється не просто через присутність цих грибів в мікрофлорі, а через їх неконтрольованого розмноження і кількісного зростання. Так поводитися вони починають, коли падають захисні функції організму або змінюється якісний або кількісний склад іншої мікрофлори. Знижений імунітет створює сприятливі умови для молочниці. А слабшає він через стрес, хронічної втоми, гормональних змін або через будь-якої інфекції.
При постановці діагнозу кандидоз, хороший фахівець порадить провести ще ряд досліджень, тому як молочниця може бути наслідком іншого захворювання, що має більш серйозний характер.

Молочницю називають саме жіночою хворобою. Найчастіше кандидозу схильні представниці слабкої статі від 20 до 45 років. У чоловіків же вона зустрічається набагато рідше і проявляється тільки при значному зниженні імунітету, або при наявності більш серйозних інфекцій, що відносяться до категорії ІПСШ. Однак варто пам'ятати про те, що, не дивлячись на те, що симптоми молочниці можуть з'явитися після статевого контакту, до венеричних захворювань кандидоз не відноситься.

Молочниця - жіноча хвороба
Молочниця проявляє себе різними виділеннями, в супроводі сверблячки і печіння. На даний момент статистика говорить, що кандидоз становить 30% від усіх можливих інфекцій піхви. Але статистика ця не зовсім вірна, оскільки більшість жінок вважають за краще самолікування ліками від грибків і не відвідують гінеколога з цього приводу.

Як тільки з'являються якісь виділення, вони відразу ставлять собі діагноз «молочниця», забуваючи про те, що виділення можуть бути проявом інших захворювань. Наприклад, симптоми кольпіту або запалення піхви, можуть бути ознаками гонореї, баквагіноза (гарднерельоз), генітального герпесу, трихомоніазу, хламідіозу, мікоплазмозу, уреаплазмозу, і це далеко не весь список.

Самі фахівці виділяють кандидоз в окреме захворювання, причиною якого є саме масоване розростання грибків Candida. Оскільки препарати від молочниці спрямовані саме на знищення грибів, часом буває так, що вони не працюють належним чином. Пов'язано це з тим, що причиною виділень, свербіння і печіння є щось інше, якесь інше захворювання.

Кандидоз або щось ще?
Досить часто буває так, що виявивши якісь виділення, жінка здає мазок на аналіз, в якому виявляються грибки. Але це не означає, що хвороба пов'язана саме з їх наявністю, адже кандиди присутні і в складі нормальної мікрофлори. Як було сказано раніше, деякі чинники провокують неконтрольоване розмноження грибків. Це, в свою чергу, призводить до того, що середовище піхви сильно змінюється, і стає сприятливим для розвитку інших інфекцій і запальних процесів.

Лікування молочниці
Лікувати кандидоз необхідно, навіть якщо він не приносить сильного дискомфорту. Недолікована, хронічна хвороба працює проти організму, послаблюючи його захисні функції, що полегшує іншим патогенам доступ всередину.
Симптомами молочниці можуть проявлятися інші захворювання, і багато хто з них слід лікувати антибактеріальними або противірусними препаратами, оскільки збудниками є саме бактерії або віруси. Протигрибкові ліки тут допомогти не зможуть, виділення не припиняться, а справжня причина отримає час для прогресування і погіршення ситуації.

Тому не слід затягувати з походом до фахівця, якщо Ви виявили у себе виділення незвичайного характеру. Хороший лікар візьме на аналіз не тільки мазок, але і призначить ряд інших досліджень з метою переконатися у відсутності або наявності інших інфекцій.

Дивіться також:
Профогляд у гінеколога: що він включає
Діагностика жіночих захворювань
Захворювання жінок, які ми лікуємо

Рекомендуємо Вам відвідати гінеколога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87


Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: "МедЦентрСервіс"
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

01.08.2016

Дисплазія шийки матки, ерозія? Радиоволнова хірургія - найсучасніший і ефективний метод лікування.

Радіохвильове видалення дисплазії і ерозії шийки матки, кондилом і папілом. Особливо підходить жінкам, що ненароджували Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика