Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Порушення менструального циклу

Гормональна система жінки складається із сукупності залоз внутрішньої секреції, які управляються з одного центру і мають тісний фізіологічний взаємозв'язок. Порушення в роботі одного ендокринного органу, як правило, тягне за собою збій у роботі всієї системи.

Порушення менструального циклу виникає у жінок репродуктивного віку. Жінка скаржиться на нерегулярні місячні, які можуть бути рясними, з вираженим больовим синдромом (альгодісменорея) або, навпаки мізерні, рідкісні місячні (гіпоменструальний синдром). Порушення функції гіпоталамо-гіпофізарної системи, наднирників, яєчників, щитовидної залози можуть приводити до ряду захворювань (СПКЯ, гіпепролактінемія, гіперандрогенія, недостатність лютеїнової фази, гіпотиреоз, синдром резистентних яєчників і ін.). В результаті цих порушень у жінки виникають ановуляторні менструальні цикли (відсутність домінантного фолікула в середині циклу). Результатом цього є безпліддя і невиношування.

У таких жінок, як правило, спостерігається підвищення гормону пролактину, ДГЕА-сульфат, 17-оксипрогестерона в крові, зниження рівня прогестерону і відхилення від норми показників гормонів щитовидної залози.

Окреме місце в порушеннях менструального циклу займає синдром гіперпролактинеміі і порушення при захворюваннях щитовидної залози. У таких жінок, при обстеженні, часто діагностується аутоімунний тиреоїдит з порушенням функції щитовидної залози. Таким жінкам особливо рекомендовано періодичне обстеження на рівень пролактину, так як гіперпролактинемія є частою причиною ановуляції (особливо в комплексі з гіпотиреозом).

Деякі жінки відзначають збільшення маси тіла, надмірний ріст волосся в навколососковій області і білої лінії живота, посилення жирності шкіри, випадання волосся, вугрова хвороба. Дані симптоми розвиваються внаслідок підвищення рівня чоловічих гормонів.

Жінкам, з порушенням менструального циклу, в першу чергу, необхідна консультація гінеколога-ендокринолога.

Обстеження жінок з порушенням менструального циклу включає:
Консультація гінеколога-ендокринолога
Загальний огляд у гінеколога
Дослідження статевих гормонів в різні фази менструального циклу
Дослідження рівня гормонів щитовидної залози
Вагінальне УЗД на 7,14 і 21 дні менструального циклу
УЗД молочних залоз
УЗД щитовидної залози
Фолікулометрія в динаміці
Пап - тест (мазок на онкоцитологію)
Мазок на флору (аналіз виділень)
Розширена кольпоскопія з проведенням проб

Після комплексного обстеження призначається лікування, результатом якого повинна бути нормалізація менструального циклу.

Результатом успішного лікування жінки повинно бути відновлення нормального менструального циклу і наступ очікуваної вагітності.
У нашій клініці Ви можете отримати професійну консультацію лікаря гінеколога. У нас повний комплекс лабораторних досліджень, сучасне надійне обладнання, світові стандарти діагностики і лікування. Гарантія анонімності і конфіденційності.

Рекомендуємо Вам відвідати гінеколога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87


Дивіться також:
Ановуляторний цикл
Передменструальний синдром (ПМС)
Дисфункціональні маткові кровотечі
Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: "МедЦентрСервіс"
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

01.08.2016

Дисплазія шийки матки, ерозія? Радиоволнова хірургія - найсучасніший і ефективний метод лікування.

Радіохвильове видалення дисплазії і ерозії шийки матки, кондилом і папілом. Особливо підходить жінкам, що ненароджували Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика