Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Кріодеструкція дисплазії шийки матки

Кріохірургічний метод має такі переваги:
  • не пошкоджує здорову навколишню тканину
  • відсутня кровотеча з місця кріонекрозу
  • не утворюється стеноз каналу шийки матки
  • не порушуються менструальна та дітородні функції
  • вогнища кріодеструкції швидко гояться

Кріодеструкція не супроводжується негайним видаленням з організму некротизованих тканин. Через добу починається демаркація, зона некрозу оточена вузьким віночком запальної гіперемії. У цей час закривається просвіт судин по лінії відторгнення тканин, тому кровотеча відсутня, а що утворився потужний грануляційний вал є перешкодою для інфекції. На 3-5-му тижні відбувається відторгнення некротичних мас і поступова епітелізація. Загоєння закінчується утворенням ніжних рубців і епітеліальних шарів.

Після кріохірургічного втручання відзначається підвищення титру різних протипухлинних антитіл - індукований імунобіологічний ефект.
Для кріодії в гінекології використовують спеціальну кріохірургічну установку, а в якості кріоагента використовують рідкий азот. Для кріодеструкції розроблений набір змінних аплікаторів різної форми.

Рекомендуємо Вам відвідати гінеколога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Кріогенний метод показаний для лікування хворих з ендометріозом і фоновими передраковими захворюваннями шийки матки (ектропіон, довгостроково існуючі рецидивні або ті, що не піддаються іншим методам лікування, псевдоерозії, лейкоплакії, ерітроплакіі, папіломи, дисплазії) і раком.
 
 Протипоказання до кріодеструкції:
гострі і підгострі запальні захворювання внутрішніх статевих органів
супутні інфекційні захворювання
специфічні процеси на шийці матки

При легкій і помірній формах дисплазії застосовують одноразове заморожування до -125 ...- 170 ° С зі швидкістю охолодження робочої частини аплікатора 75-100 ° С / хв. Заморожування продовжують до розширення фронту льоду приблизно на 3 мм за межі поразки, що відповідає температурі близько -20 ° С на кордоні ураженої області. Зону некрозу фіксують візуально або за допомогою датчиків температури. Відігрівання відбувається мимовільно. Такий режим забезпечує надійну кріодеструкцію уражених тканин.

При важких формах цервікальної інтраепітеліальної неоплазії використовують багаторазове заморожування. Між заморожуваннями шийку матки оглядають за допомогою кольпоскопа для визначення неохопленої частини вражених тканин. Острівкові поразки шийки матки заморожують по ділянках, використовуючи аплікатор необхідної форми, що забезпечує рівномірність проморажування вражених ділянок.

Кріохірургічні операції проводять амбулаторно без знеболювання: кріотерапія не відбивається на працездатності хворих, не виникає необхідності медикаментозної обробки вогнища кріонекрозу.

 Методика кріогенного впливу. Візуально за допомогою проби Шиллера уточнюється межа патологічного вогнища. Потім робочу поверхню наконечника впритул підводить до патологічного вогнища шийки матки. Наконечник фіксується до шийки не відразу, а через 10-15 секунд після початку циркуляції рідкого азоту. Експозиція заморожування при 1-м і 2-м циклах дорівнює 3-4 хв. Зона охолодження при цьому поширюється на 12-14 мм. навколо робочої поверхні наконечника, що виявляється візуально. Зона некрозу завжди менше зони промерзання. Глибина некрозу при одноцикловому вплив
і 1-2 мм, а при двоциклову до 3 мм. Відстань між кордонами зони промерзання і зони некрозу по поверхні і в глибину складає 2,5 мм, а тому ділянку промерзання повинен виходити за межі патологічно зміненої тканини на цю величину.

Після закінчення кріогенного впливу наконечник нагрівається до температури + 50 ° С, відтає і витягується.
Кульові щипці для підтягування шийки матки не використовуються, так як між наконечниками кріозонда і тканиною шийки матки виникає виражена адгезія.
Як правило, при доброякісних пухлинних захворюваннях кріодію виконують одноразово. Однак при великому патологічному процесі застосовуються множинні цикли, коли різні ділянки шийки матки послідовно піддаються кріогенному впливу.
При ектопії експозиція кріодії дорівнює 3-4 хв, при неускладненому конділоматозі - 4-5 хв.
Після процедури на шийці матки видно чітко відмежовану білу ділянку, через 24 години намічається демаркаційна лінія. На 7-10-й день спостерігається розм'якшення некротичних ділянок внаслідок фагоцитозу і аутолуза під впливом ферментних систем. На 3-7-му тижні відбувається відторгнення некротичних тканин. Паралельно процесу деструкції вже через кілька днів починається регенерація, яка у більшості хворих закінчується через 4-8 тижнів. Після кріодії з'являється ексудат, що пов'язано із закінченням лімфи, яке може тривати кілька
днів. Рідко відзначаються болі, що проходять через 1-2 дня.
Застосовуються й інші (в тому числі комбіновані) методи кріодії при патологічних станах шийки матки: кріоексцізія, кріовакуумне лікування, кріоелектрохірургічне, двухзондове з обприскуванням.

Порівнюючи кріохірургічний метод з електрокоагуляцією, слід зазначити, що в першому випадку післяопераційний період протікає легше, без кровотеч (або вони вкрай незначні), утворюється ніжний рубець без деформації тканин, рецидив патологічного процесу спостерігається значно рідше.
На відміну від діатермокоагуляції при кріогенному лікуванні регенерація відбувається під еластичним струпом і не створюються умови для імплантації ендометрію під час менструації і виникнення ендометріозу шийки матки, що дозволяє проводити кріогенне лікування в будь-якій фазі менструального циклу.
Цитологічні та кольпоскопічні дослідження проводять через 4-8 тижнів і через 6 місяців після кріотерапії, а потім щорічно. Критерієм оцінки ефективності лікування служать два послідовно отриманих негативних результати цитологічного дослідження.
Кріохірургічне втручання і післяопераційний період при передракових станах протікають без ускладнень. Кріохірургічна конизація при передракових станах і преінвазивній карціномі шийки матки є високоефективним методом лікування.

Дивіться також:
Радіохвильова хірургія - кращий метод видалення патології шийки матки

Досвідчені гінекологи клініки "МедЦентрСервіс" в Києві проводять сучасну діагностику і лікування захворювань жіночої статевої сфери: інфекції, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, мікоплазмоз, уреаплазмоз, трихомоніаз та ін.), TORCH - інфекції, патологія шийки матки (ерозія, дисплазія, передракові захворювання ), гормональні порушення, безпліддя. У нас проводиться УЗД вагінальним датчиком, розширена відеокольпоскопія, біопсія шийки матки радіохвильовою петлею, радіохвильове видалення дисплазії шийки матки, кріохірургія.
Разом з урологами нашої клініки розроблені комплексні програми обстеження подружніх пар (програми для майбутніх батьків, визначення загального стану статевого здоров'я та ін.)

При необхідності залучаються суміжні фахівці (уролог, дерматовенеролог, проктолог), які працюють в нашій клініці. Клініка має зручне розташування в Києві на Печерську, біля метро Кловська. Якщо у Ви не можете потрапити до лікаря сьогодні, скористайтеся телефоном нашої гарячої лінії в Києві (044) 237-90-67, якщо у Вас немає можливості зателефонувати до нас в клініку, Ви можете скористатися формою «Запитайте лікаря - уролога» на нашому інтернет - ресурсі. Ми обов'язково Вам відповімо в найближчий час.

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!


НОВИНИ

01.08.2016

Дисплазія шийки матки, ерозія? Радиоволнова хірургія - найсучасніший і ефективний метод лікування.

Радіохвильове видалення дисплазії і ерозії шийки матки, кондилом і папілом. Особливо підходить жінкам, що ненароджували Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика