Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Дисплазія (ерозія) шийки матки. Діагностика та лікування дисплазії

Ерозія, дисплазія шийки матки, лікування дисплазії - клініка МедЦентрСервіс, Київ, ПечерськДисплазія шийки матки (ерозія шийки матки) найчастіша форма патології шийки матки. Дисплазія шийки матки вважається передраковим станом і потребує особливої уваги з боку лікаря гінеколога і самої жінки. При цьому, в силу анатомічних особливостей, дисплазія (ерозія) шийки матки досить легко діагностується під час профілактичного огляду у гінеколога з проведенням кольпоскопії.

Згідно зі статистичними даними, дисплазія зустрічається у кожної четвертої жінки. Дисплазія - це порушення клітинного будови слизової оболонки шийки матки. Залежно від глибини ураження розрізняють легку (CIN 1), помірну (CIN 2) і важку (CIN 3) форми дисплазії. Розвитку дисплазії шийки матки сприяє ранній початок статевого життя, часта зміна статевих партнерів, аборти, куріння, рання перша вагітність. Детальніше про передракові стани ...

Причини дисплазії
внутрішні чинники: генетична схильність, гормональні порушення, зниження імунітету;
зовнішні фактори: вірус папіломи людини (ВПЛ), герпес, інфекції, що передаються статевим шляхом (хламідіоз, уреаплазмоз, мікоплазмоз);
поєднання внутрішніх і зовнішніх чинників;

Клінічні прояви дисплазії
Зазвичай дисплазія протікає безсимптомно і скарги обумовлені супутнім гінекологічним захворюванням або взагалі відсутні. Тому важливе значення має регулярний профілактичний огляд гінеколога з проведенням кольпоскопії, ПАП-тесту (онкоцитологію) і вагінального УЗД.

Діагностика дисплазії
Розширена кольпоскопія з проведенням проб
ПАП - тест (цитологічний мазок)
Прицільна біопсія шийки матки

З огляду на роль інфекції у формуванні дисплазії, додатково проводиться аналізи на ВПЛ, вірус герпесу, ЗПСШ.

Рекомендуємо Вам відвідати гінеколога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Лікування патології шийки матки
Правильний вибір методу лікування, сучасне обладнання, кваліфікація і досвід лікаря гінеколога забезпечують надійність результатів лікування дисплазії і знижують ризик рецидивів захворювання.
У нашій клініці застосовуються найсучасніші методи видалення дисплазії шийки матки: радіохвильова хірургія і кріодеструкція, що дозволяють проводити лікування амбулаторно.

Розрізняють три ступені дисплазії:
При CIN I (слабка дисплазія) проводиться консервативне лікування. При відсутності позитивної динаміки лікування легкої дисплазії (CIN I) протягом 3 місяців, а також помірною дисплазії (CIN II) проводиться радіохвильове видалення дисплазії шийки матки з гістологічним дослідженням. Дана методика оптимальна для жінок молодого віку, що не родили, які планують мати дітей. При важкій формі дисплазії (CIN III) показано хірургічне видалення методом конусоподібної резекції, яка проводиться в спеціалізованих установах.

Радіохвильове лікування дисплазії шийки матки
Радіохвильова хірургія (сучасний хірургічний метод, який використовує радіохвилі) - останнє досягнення в хірургічному лікуванні дисплазії і ерозії шийки матки. Метод заснований на властивості тканин організму "лунати" під впливом високоенергетичного радіохвильового поля, і прекрасно себе зарекомендував у різних областях медицини. Видалення патологічних тканин проводиться без контакту з шийкою матки, зводячи до мінімуму її пошкодження. Крім цього, повністю виключається електроопік, оскільки відбувається не термічний вплив, а "випарювання" молекул води з пошкоджених клітин. Техніка радіохвильової хірургії малотравматична, безболісна, безкровна, відрізняється мінімальним ризиком для пацієнтки. Радіохвильовий метод видалення ерозії шийки матки не викликає утворення опікового струпа і рубців, вдвічі скорочуються терміни загоєння, що робить лікування дисплазії і ерозії шийки матки значно комфортніше для наших пацієнток. Володіючи всіма перевагами лазера, радіохвильової ніж вигідно відрізняється від останнього тим, що не викликає подальшої деформації шийки матки, що дозволяє застосовувати цей метод для видалення дисплазії у жінок, які не народжували.

Методи радіохвильового лікування:
  • радіохвильова коагуляція
  • радіохвильова ексцизія

Радіохвильове лікування - найсучасніший, найефективніший і найбезпечніший метод видалення дисплазії шийки матки (докладніше ...)

Кріохірургічне лікування патології шийки матки
Кріодеструкція - один із сучасних методів лікування патології шийки матки, заснований на заморожуванні тканин до наднизьких температур (- 195,8 ° C) за допомогою рідкого азоту. Під впливом охолодження відбувається складний комплекс різних фізико-хімічних, біофізичних і біохімічних перетворень, які в свою чергу викликають в тканинах структурні зміни (загибель патологічних тканин). Вплив низьких температур по-різному і залежить від кріочутливості клітин, тканин і їх локалізації. Детальніше...

Діатермокоагуляція
До недавнього часу вважався найпоширенішим методом лікування доброякісних захворювань шийки матки. Під дією струму високої частоти в тканинах утворюється ендогенне тепло з підвищенням температури до 600 ° С, що обумовлює необоротну коагуляцію протеїнів і тканинних рідин. З появою апаратури, що працює в радіохвильовому діапазоні стає все менш актуальним, оскільки має багато ускладнень. Детальніше...

Діатермоконізація
Діатермоконізація полягає в електрохірургічному конусоподібному висіченню патологічно змінених тканин шийки матки з вершиною конуса, зверненої до внутрішнього зіву шийки матки. Цей метод застосовується при дисплазії середнього та тяжкого ступенів, в поєднанні з патологією ектоцервікса (зовнішнього епітелію шийки матки) з гіпертрофією і деформацією шийки матки. Цей метод поступається радіохвильовим методикам. Детальніше...

Перераховані вище методи хірургічного лікування поєднуються з проведенням етіотропної (антибактеріальної) терапії з наступною нормалізацією дисбіотичних порушень мікробіоценозу піхви (дисбактеріозу) біопрепаратами (препарати лакто-і біфідобактерій), призначенням імуномодуляторів.
Дані пацієнтки включаються в групу підвищеного онкологічного ризику.

Черговість виконання лікувальних заходів:
I етап - етіотропна і імуномодулююча терапія.
II етап - видалення патологічно зміненої ділянки.
II етап - корекція мікробіоценозу за допомогою біопрепаратів.
IV етап - повторний курс імуностимулюючої терапії.

Відновлення чистоти вагінальної флори у пацієнток має важливе значення в процесі передопераційної підготовки, оскільки, як відомо, поліпшуються як безпосередні, так і віддалені результати лікування за рахунок нормалізації репаративних процесів в епітелії шийки матки.

Дивіться також:
Методи обстеження у гінеколога
Які захворювання лікують наші гінекологи
УЗД вагінальним датчиком

Рекомендуємо Вам відвідати гінеколога "МедЦентрСервіс"
Записатись на прийом до лікаря
Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

Наші контакти
Будьте здорові і щасливі!

Автор: "МедЦентрСервіс"
Авторські права захищені G+


НОВИНИ

01.08.2016

Дисплазія шийки матки, ерозія? Радиоволнова хірургія - найсучасніший і ефективний метод лікування.

Радіохвильове видалення дисплазії і ерозії шийки матки, кондилом і папілом. Особливо підходить жінкам, що ненароджували Детальніше...

МедЦентрСервіс МЦС
всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика