Клініка МедЦентрСервіс, Київ, Печерськ

Лампа Вуда

Люмінісцентна діагностика грибкових захворювань.
Метод люмінісцентної діагностики заснований на властивості уражених грибком тканин флуоресцировати (світитися) в ультрафіолетових променях. Продукти метаболізму грибкових мікроорганізмів, які знаходяться в ураженій шкірі, волоссі або нігтях світяться характерним зеленувато - жовтим світлом. Люмінесцентна діагностика - це огляд уражених ділянок шкіри, волосся і нігтів в ультафіолетовом світлі лампи Вуда.

Методика люмінісцентної діагностики надзвичайно проста і доступна:
У темному приміщенні проводиться освітлення і огляд уражених вогнищ через спеціальну лінзу зі світлофільтром, якою оснащена лампа Вуда.

Деякі мазі, що містять медикаменти, можуть вводити лікаря дерматолога в оману, оскільки, також, дають характерне свічення. Різні медикаменти можуть світитися різними кольорами. Волокна бавовни дають яскраве і інтенсивне синє світло.

Колір світіння шкіри при різних захворюваннях і ураженнях різниться, що робить діагностику лампою Вуда незамінною в практиці лікаря дерматолога і трихолога. Цей метод діагностики відомий в медицині давно. Люмінісцентна діагностика не втратила своєї актуальності і сьогодні, оскільки захворювання шкіри мають досить широке поширення.

Багато грибкових захворювань є зооантропанозамними - хворобами людей і домашніх тварин.

Найбільш небезпечними для людини є гриби роду мікроспорума. Лабораторна діагностика мікроспорії вимагає досить тривалого часу, оскільки включає бактеріологічний посів на спеціальне поживне середовище. Зростання збудника займає від 2 тижнів до 1 місяця. Тому вкрай важливою є експрес - діагностика, яку можна здійснити за допомогою лампи Вуда.

Волосся, уражене грибом мікроспорума, при освітленні лампою Вуда, дає характерне смарагдово-зелене свічення. Встановлення діагнозу і призначення лікування можливо вже на цьому етапі діагностики. Якщо є необхідність взяття зразків тканин для лабораторної діагностики, взяття може бути проведене безпосередньо з областей, що світяться. Це полегшує взяття матеріалу і значно підвищує результативність діагностики.

При діагностиці грибкових уражень за допомогою лампи Вуда необхідно враховувати наступне:
 • діагностика повинна проводитися в затемненому приміщенні
 • волосся, уражене грибами трихофітон, Кандида, Малассеза, характерного світіння не дають, тому на підставі люмінесцентної діагностики заперечувати мікоз можна. В цьому випадку необхідна подальша лабораторна діагностика.
 • необхідно враховувати інкубаційний період грибкових захворювань, що становить 10 -14 днів, і при необхідності, діагностику повторити.

  Дивіться також:
  Цифрова дерматоскопія
  Посів на патогенні гриби
  Мікроскопія зішкріба шкіри

  Рекомендуємо Вам відвідати дерматолога "МедЦентрСервіс"
  Записатись на прийом до лікаря
  Замовте дзвінок і ми з Вами зв'яжемося

  Наша адреса: Київ, Печерськ, вул. Кловський узвіз, 18.
  Тел. (044) 280-01-52, (096) 280-01-52, (093) 332-77-87

  Наші контакти
  Будьте здорові і щасливі!

  Автор: "МедЦентрСервіс"
  Авторскі права захищені G+ • НОВИНИ

  01.08.2016

  Плазмотерапія (PRP-терапія) - сучасний підхід до лікування волосся

  Ми допоможемо Вам повернути красу і молодість Вашого волосся! Детальніше...

  01.08.2016

  Трихоскопія - діагностика проблемного волосся

  Консультація трихолога з обов'язковою комп'ютерної трихоскопіею за 500 грн.
  Детальніше...  01.08.2016

  Увага меланома !!! Перевір свою родимку - врятуй життя !!!

  Вартість консультації дерматолога з цифровою дерматоскопією і люминисцентной діагностикою становить 300 грн.
  Подробнее...

  МедЦентрСервіс МЦС
  всі права захищені 2011-2017 Яндекс.Метрика